Elephone и Leagoo Lead... новите телефони во AMC

Член од
22 ноември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
1
Овие новите elephone g7, elephone p6000, leagoo lead 7... гледам вака по спецификации и по видеата на youtube ми изгледаат како добри телефони, а се доста ефтини... што мислите за нив? Дали некој има неккаво искуство со нив до сега?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Според изглед и карактеристики се супер, ама за квалитет незнам, од проста причина што прв пат слушам за овие марки.

Иначе која цена се телефониве?:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
За тие пари ќе си купиш друг смартфон кој веќе е испробан и знаеш дека ќе биде добар:)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Подобро не земајте такви шкарт телефони оти со време ќе се нервирате кога ќе користите фејсбук ,за тие пари на пример над 10 000 ден ќе земете брендирана марка како на пример LG или Samsung средна-ниска класа .
 
Член од
22 ноември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
1
овие биле доста популарни во другите земји и многу барани... затоа сакав мислење од некој ако има земено ваков телефон... и мене ми е тоа што маркиве се непознати ама не знаеме дали се стварно шкарт :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Де бе, дајте линк со спецификации, фотографии, нешто...
Шкарт метарот ми стои на 98%, убедете ме дека грешам.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
овие биле доста популарни во другите земји и многу барани... затоа сакав мислење од некој ако има земено ваков телефон... и мене ми е тоа што маркиве се непознати ама не знаеме дали се стварно шкарт :D
Ама имајќи ги предвид во тие земји имаат поповолни услови и поевтини од нас затоа си купуваат ,а овде бегај подалеку посебно од АМЦ ,ако сакате прифатлива цена види во Анхоч ,но пак ќе кажам подобро земи некоја брендирана марка барем ќе има подршка и делови за него дури и полесно ќе продаваш и згора на тоа ќе немаш проблем да сурфаш на фејсбук.
Патем како што кажа горниот член види Xiaomi подобар е од овие измислени имиња што наброја.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
Ама имајќи ги предвид во тие земји имаат поповолни услови и поевтини од нас затоа си купуваат ,а овде бегај подалеку посебно од АМЦ ,ако сакате прифатлива цена види во Анхоч ,но пак ќе кажам подобро земи некоја брендирана марка барем ќе има подршка и делови за него дури и полесно ќе продаваш и згора на тоа ќе немаш проблем да сурфаш на фејсбук.
Патем како што кажа горниот член види Xiaomi подобар е од овие измислени имиња што наброја.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
Една работа да разјасниме, "сурфањето" на фејсбук не зависи од брендот на телефонот ...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Мислам на апликацијата фејсбук ,а не на браузер инаку пробано од мене ;)


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
:facepalm:
Колку ме курчат овие шо по дифолт ако е кинески телефонот шкарт е. Цела година користам кинески телефон (Zopo) од Али и буквално немам никаков проблем. Другари што купија телефони од тука, од оператор или мобилара, за истите пари ($130) земаат телефони со 5 години стари спецификации и за недела дена почнува да им кочи.

Иначе за овие Leagoo немам слушнато, а со Elephone нема да згрешиш. Само земи го од Анхоч, немој од АМЦ.
 
Член од
22 ноември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
1
мислам дека кај нас анхоч нема, освен ако праќаат по други градови... а и јас неќам да се водам од тоа дека телефонот мора да е шкарт ако е кинески пошто има многу што не се кинески + марка па се расипуваат одма дури и галакси не се совршени пример како с4 што јавува проблем со батеријата- подување, гаснење и слично... а за овие стварно ме интересира какви се мн интересни ми се вака :D
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
jas doogee Valencia kineski mobilen koristam kupen od anhoch i super e :)
Како стоиш со батерија? И купив на мајка ми таков и многу се жали дека и се троши батеријата. Моделот е Валенсија 2, мислам дека за него збориш пошо го гледав во Анхоч.

Иначе јас користам Војаџер 310, и со исклучок на мизерната камера телефонот е одличен за цената.

На девојка ми и купив некој скоро да речам no name кинез, m-horse, lol. Телефон е дно дна. Се исклучува на 50 проценти батерија, многу блоутвер, камерата скоро да не репредуцира бои, меморијата на телефонот магично се полни и дури ја здрма струја кога го ставала на полнење.

Значи има разлика од кинез до кинез. Купувајте секогаш проверено за да избегнете проблеми. Што се однесува до Елефон, добоваат пофалби од сите страни. Секогаш би бирал буџет варијанта од некој кинески бред, и покрај некои ситни маани за парите ќе добијам многу повеќе него само лого на топ фирма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom