Ed Sheeran

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
Како што веќе споменав во темата Најдобри 5 албуми за 2011, Ed Sheeran го запознав сосема случајно, кога на почетната страна на Twitter ми излезе вест од MuggleNet дека Руперт Гринт (Рон Визли од „Хари Потер“ филмовите) е главен лик во најновото видео на овој ginger - Lego House.
Песната навистина си вредеше, што ме натера да го симнам целиот албум (за кој дознав дека му е прв) насловен едноставно како + (Plus). Иако самиот наслов не ветува баш многу, бев пријатно изненаден кога (речиси) сите песни ми се допаднаа. И тоа премногу (што албумот ми се најде на третото место на најдобри албуми во 2011).
Па, бидејќи денеска (или технички гледано, вчера) излезе најновото видео за неговиот четврти сингл - Drunk, решив да проверам дали има тема за него, па се изненадив кога видов дека всушност - не постои. Затоа решив јас да ја започнам.
Музиката и текстовите на Ed се едноставни, но прекрасни. Има нешто во нив што едноставно плени уште кога првпат ќе ги слушнеш и посакуваш уште и уште. Подолу ќе ги објавам видеата за сите негови синглови (по редослед на објавување), па слушнете ги затоа што би сакал да чујам што вие мислите за gingerов :)

The A Team (една од моите најомилени песни)

You Need Me, I Don't Need You

Lego House (првата песна што ја слушнав од Ed)

Drunk (најновото видео)

P.S. Што е уште еден голем плус за артист во денешно време, Ed звучи навистина, навистина одлично кога пее во живо (а сите знаеме колку се (зло)употребува autotuneот во последниве неколку години)

Lego House (Acoustic) (ќе се осмелам да кажам дека е дури подобро и од студио верзијата)

Small Bump (Acoustic)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Му знам три песни - You need me, I don't need you, Lego house и The A-Team. Од нив You need me, I don't need you и The A-Team ми се одвратни. Може дека ги растурија на Антена.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Му знам три песни - You need me, I don't need you, Lego house и The A-Team. Од нив You need me, I don't need you и The A-Team ми се одвратни. Може дека ги растурија на Антена.
Леле Drunk ја обожавам!!
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Море никој не го слуша, Ширан? :D Добри песни прави, Give me love, A Team, Lego House, thinking out loud и уште мноогу други.
Во последно време Photograph ми е зараза. :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Човелов е закон, и прави супер музика, а и неговата кариера е буквално како бајка, од музичар на улица до најголемите бини и концерти во светот.

Гледајте го спотов, буквално е автобиогравски

 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
^^Dislike за автобиограФски. :D
Инаку и Lego House ми е зараза. :D
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Kiss me беше првата од него што ја слушнав, и се случи љубов на прво слушање.
Совршен е. Многу добри текстови има на песните, и прекрасен глас.
U.N.I., Lego house, The A Team, Small bump и мојата најомилена Give me love.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom