eМакедонска Фаланга

Дали сте за создавање Македонска Фаланга?


  • Вкупно гласачи
    82
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
И сеа шо бидна,ке има или не?
Од кога ке ни дават оружје или пари?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ја ништо не разбрав .. шо е шемава .. под чие раководство ќе спаѓа фалангата ако се изгласа?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
ја ништо не разбрав .. шо е шемава .. под чие раководство ќе спаѓа фалангата ако се изгласа?
Наш командант кој што ние ке го избереме,само ке бидеме финансирани од русите.
ке ни даваат пари или оружје.
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
ја ништо не разбрав .. шо е шемава .. под чие раководство ќе спаѓа фалангата ако се изгласа?
Главно раководство на Македонската фаланга ќе бидат Македонци и сите што ќе членуваат во неа ќе бидат Македонци единствено највиско тело ќе биде Министерот за Одбрана на Русија(од кои и ќе добиваме пари) и од нив ќе добиваме само наредби кај да се бориме

Не е задолжително ако не сакаш
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
значи платени од русите
за нив да се работи а :pos2:

а кога ќе стават еМакедонија шо тогаш ...
хмм .. сомнително
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
а кога ќе стават еМакедонија шо тогаш ...
хмм .. сомнително
Ништо, пакуваме куферите, се поздравуваме со Русите и фаќаме првиот авион за (е)Македонија со повеќе пари во џебот, со поголем дејмиџ и со повисоки чинови :helou:
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
значи платени од русите
за нив да се работи а :pos2:

а кога ќе стават еМакедонија шо тогаш ...
хмм .. сомнително
Тогаш чао Русија
Добро утро Македонија
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Гледам дека само Macedonian_Lion (Cresevo) се пријавил за командант, а веќе и помина рокот за пријавување така да по автоматизам горенаведениот станува командант на фалангата.
Честитки од мене. :aplauz:
 
Член од
23 август 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Гледам дека само Macedonian Lion (Cresevo) се пријавил за командант, а веќе и помина рокот за пријавување така да по автоматизам горенаведениот станува командант на фалангата.
Честитки од мене. :aplauz:
Macedonian Phalanx have a Commander, Macedonian_Lion .

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1438890

Congratulations! :smir:

:salut:
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Македонската фаланга ќе биде направена по принцип на руската странска легија односно поделена на неколку бригади, секоја бригада по еден командир и еден втор командир а на сите командири е друг командир кој е главен на целата Македонска Фаланга и е одговорен само пред Министерот за одбрана(највисоко тело во војската), Фалангата исто така ќе има и заменик командир(заменик на главниот командир) и Македонската Фаланга ќе има своја организација преку која ќе се добиваат пари од Министерството и ќе се добива редовна плата(дневно).
Вака ако се организираме сите ке сме командири, втори командири или заменик командири:pos2:. Не е попаметно да имаме еден генерал само и тој да дава инструкции. Ако се поделиме на бригади по 10 души ке има една бригада?:vozbud::vozbud: и пак не ми одговори никој дали можам од индонезија и јас да сум делод МФ. Или ние што останавме ваму да си формираме наша бригада?:smir::smir:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
значи платени од русите
за нив да се работи а :pos2:

а кога ќе стават еМакедонија шо тогаш ...
хмм .. сомнително
како што?! па земаме q1 билети (пошто се најефтини:icon_lol:) и се преселуваме во eMacedonia
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
и пак не ми одговори никој дали можам од индонезија и јас да сум делод МФ. Или ние што останавме ваму да си формираме наша бригада?:smir::smir:
Брат, гледаш дека тек од вечерва МФ има командант. Имај трпение, во наредните 2-3 денови би требало се` во детали да се знае и да профункционира.

И друга работа која кај некои е нејасна. Значи, секој припадник на МФ ќе може:
- да си работи во било која компанија сака

- ако има своја компанија ОК, супер

- за членството во МФ ќе добива плата (значи плус плата а ако се знае дека 80% од парите во еРепублик се трошат на оружје значи играчите ќе можат да си дозволат повеќе оружје и поквалитетно што значи кога ќе ни ја дадат еМакедонија играчите ќе имаат поголем просечен демиџ по борба што значи и посилна држава/одбрана на државата)

- Руско државјанство не е задолжително

- никој не те тера да гласаш за некоја партија или кандидат

- нема задолжителен аватар, освен ако сами не си избереме но и тогаш не е задолжително да се стави освен ако играчот самиот не си одлучи

Единствено што ќе треба да правиме е да се бориме во битките на Русија која е Peace членка а ние и онака 99,99% од играчите се бориме од страната на Peace а плус моменталниот распоред на силите каде што еГрција е членка на ЕДЕН не ни остава друг избор освен Peace.
(освен ако некој не мисли и преферира неутралност, како некои неутрални земји на еРеп кои ги нема на картата на еРеп т.е се освоени :icon_mrgr )
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
А копја ке ни даваат често Русите или ке биде само кога ке има војни некои кои за нив се важни?
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
А копја ке ни даваат често Русите или ке биде само кога ке има војни некои кои за нив се важни?
тоа Црешево мислам дека повеќе знае пошто подолго време беше член на странската легија
ама мислам дека на јаки играчи со високи чинови пред важни за нив битки даваат екстра пари за оружје!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom