DUREX вибрирачки прстен

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.517
Поени од реакции
33.696
Abe iskustva prasuvate.... mislis pol ke menjate.

Ides, zimas, probues. Aman. Ne e 400 evra. :D

Zabavno e. (y)

Samo ne toj kruzniot, tuku vo vid na kursum zimajte. Si ostanuva posle kako sex igracka.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Тој кружниот го имаме пробано и ништо посебно не ни беше. Секој со своите очекувања, некои пак се задоволни.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.737
Поени од реакции
35.283
оваа малечка работа причинува одлично ново искуство за двајцата партнери. Прстенот не дозволува да се намали ерекцијата кај партнерот а вибрирачкиот дел дава стимулација на клиторисот на партнерката. Ова како од упатство за употреба звучи хахаха, ама стварно е добра а и евтина работа. На Aliexpress го има за 1-2 долари, поз
Second hand е овај за 1-2 долари или од нуклеарен отпад го прават :D Фали уште ова и кондоми да си нарачуваш од алиекспрес, плус кога ќе ти го донесат твоите први да го отворат :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Додека на некои родителите и купуваат кондоми и воопшто не се срамат со тоа, има други на кои и е смешно ако родителите ја примат нарачката со кондоми.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.737
Поени од реакции
35.283
Да, мене ми е непријатно сестра ми или мајка ми да примат нарачката, а за тие што им купуваат родителите кондоми :facepalm::tapp:, браво не ми е јасно до колку треба да си вол за да треба родителите да ти ги купат, разбирам да те посоветуваат дека треба да ги користиш и да внимаваш, али тие да ти ги купуваат е апсурд.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.774
Поени од реакции
24.527
Second hand е овај за 1-2 долари или од нуклеарен отпад го прават :D Фали уште ова и кондоми да си нарачуваш од алиекспрес, плус кога ќе ти го донесат твоите први да го отворат :pos:
Твоите ти отвараат твои лични пакети? Јас така за инат има дилда и вибратори да нарачувам, па ако не им е непријатно, нека отвараат.

Инаку не сум стигнала до прстенов, имаме голема колекција на други работи. :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.737
Поени од реакции
35.283
Твоите ти отвараат твои лични пакети? Јас така за инат има дилда и вибратори да нарачувам, па ако не им е непријатно, нека отвараат.
Па јас не ни живеам со нив, али често променувам адреса на живеење во Скопје и затоа се што нарачувам, нарачувам на домашната адреса, па кога стига тие го преземаат пакетот, а јас дома се врткам еднаш во месецот, максимум до 2пати.
Ниту сум нарачувал вакви работи, ниту пак имам намера да ги нарачувам, треба и нашиве аптеки да живеат ;)
 
Член од
11 март 2010
Мислења
7
Поени од реакции
9
Second hand е овај за 1-2 долари или од нуклеарен отпад го прават :D Фали уште ова и кондоми да си нарачуваш од алиекспрес, плус кога ќе ти го донесат твоите први да го отворат :pos:
Види вака, Јас живеам со мојата сопруга веќе 10 години во брак на посебна адреса. Нема зошто јас ти или твоите родители да се срамат од нешто што сите го практикуваат , а посебно од вакви ситници кои го разубавуваат сексот. И да, незнам дали ги прават од нуклеарен отпад, но те уверувам дека во сите секси шопови во Македонија ги имаш потполно истите производи што ги има на Aliexpress Е сега дали и они од таму нарачуваат , тоа е веќе друга тема. Биди ми поздравен ;)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.737
Поени од реакции
35.283
Види вака, Јас живеам со мојата сопруга веќе 10 години во брак на посебна адреса. Нема зошто јас ти или твоите родители да се срамат од нешто што сите го практикуваат , а посебно од вакви ситници кои го разубавуваат сексот. И да, незнам дали ги прават од нуклеарен отпад, но те уверувам дека во сите секси шопови во Македонија ги имаш потполно истите производи што ги има на Aliexpress Е сега дали и они од таму нарачуваат , тоа е веќе друга тема. Биди ми поздравен ;)
Амa мaткaш декa се пo 1-2 еврa истиве, aј стaви линк oд 1-2 еврa, дa oтвoрaме бизнис
 
Член од
11 март 2010
Мислења
7
Поени од реакции
9
Амa мaткaш декa се пo 1-2 еврa истиве, aј стaви линк oд 1-2 еврa, дa oтвoрaме бизнис
http://www.aliexpress.com/item/Butterfly-Ring-Silicon-Vibrating-Cock-Ring-Penis-Rings-Cockring-Sex-Toys-Sex-Products-Adult-Toy/1894624472.html?spm=2114.01010208.3.20.d0cFqY&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_5_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_62,searchweb201560_2,searchweb1451318400_6149,searchweb1451318411_6451 Повели,[DOUBLEPOST=1453115666][/DOUBLEPOST]
Амa мaткaш декa се пo 1-2 еврa истиве, aј стaви линк oд 1-2 еврa, дa oтвoрaме бизнис
Нарачано, пробано, одлично задоволство за двајцата парнери, гарантирам!(y)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.737
Поени од реакции
35.283
Не биле дурекс, мислев глуп сум не знам да пребарувам, дурексот и таму се од 5 па нагоре :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Твоите ти отвараат твои лични пакети? Јас така за инат има дилда и вибратори да нарачувам, па ако не им е непријатно, нека отвараат.

Инаку не сум стигнала до прстенов, имаме голема колекција на други работи. :D
Не го бива. Го имаме пробано одамна, на домаќинот ништо посебно, а јас исто како некои други, имав чувство дека ме фаќа струја.
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Не си Македонец ако не најдеш решение да нешто што е за една употреба да го употребиш повеќе пати...
прстенот се користи мноооогу пати а не само 20 минути...
-Значи вака сега:
се мокри со вода или некое масло и се вади тоа белото (батериите) од силиконската обвивка,полека се отвара на половина се менуваат батериите и пак се враќа назад...при што се користи многу пати
Поздрав,уживајте и споделете искуство[DOUBLEPOST=1461263345][/DOUBLEPOST]
mene ne mi se davaat mnogu pari a ljubopitna sum epten
Да ти го позајмам ;)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom