Duffy или Amy Winehouse?

Кој е подобар според вас?

  • Duffy

    Гласови: 32 46,4%
  • Amy Winehouse

    Гласови: 37 53,6%

  • Вкупно гласачи
    69

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Не знам што сте и се нафрлиле на Ејми. Што има врска како си го живее таа НЕЈЗИНИОТ живот. Оценувајте ја на квалитетот на музиката што го пласира на пазарот. За гласовните способности, не сум експерт, но сепак мислам дека Ејми e боља, ама дефинитивно знам дека Ејми има подобар звук, барем за мене. You know I'm no good ми е хит.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ејми Вајнахаус си е скандал сама по себе, ама ми се свиѓа музиката што ја прави и на изглед ми се свиѓа :)
Дафи има исто јак глас, ама од 2-3 песни што и ги знам, само Mercy ми се допаѓа.

Гласам за Ејми!:helou:

Истото мислење го делам и јас...и многу си ја сакам Ејми :)))
Дафи е ОК, не ми смета, ми се свиѓа и таа...ама сепак Ејми си е Ејми :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Прво, пејачки како Ејми Вајнхаус и Дафи не се поставуваат во иста тема по основ - националност. Зашто освен него, по ниеден друг не се ни приближно до слични. Како успеавте не сфаќам. :icon_lol:

Друго, ги сакам и двете. И Ејми, и Дафи, и Естел, и Адел, и Лили Ален, и Кејти Мелуа, и Леона Луис, и Корин Бејли, и Кејт Неш...
Колку и на некој да не му се допаѓа тоа, непобитен факт е дека Британците од секогаш имале квалитетни артисти на музичката сцена, аналогно на тоа и чувство за како тоа треба да звучи и изгледа. Нивните изведувачи на ЕМА, VMA, Brit Awards, и тако даље, секогаш имаат беспрекорно издание, од дебилните до навистина добрите пејач(к)и/групи. За разлика од Бритни, Кристина и компанија. Ок, со исклучок на Ејми која љуби да се клати по сцена. :icon_lol: Зборот ми е, ги бива, и лом прават што се однесува на наградите, последниов бран особено. И Ејми, и Дафи, се закон да му се невиди, не гласам. :icon_lol:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Amy Winehouse, уште да беше убава колку песните.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Amy Winehouse има фантастичен глас, а мислам дека наместо Duffy тука требало да ја ставиш Leona Lewis.Поз
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Amy Winehouse има фантастичен глас, а мислам дека наместо Duffy тука требало да ја ставиш Leona Lewis.Поз
Leona e прекрасна пејачка но намерно ја ставив Duffy, затоа што во последно време се збори многу за нивната сличност, и мислам дека вака изборот е поинтересен. :wink:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
И двете имаат супер глас.. со тоа што Ејми кај и да е ќе го изгуби и гласот, и животот.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Гласав за Ејми. Ејми е веќе легенда, макар што и самата се упропастува. Дафи има уште долг пат за одење дури да ја стигне Ејми. И двете се одлични во секој случај, но Ејми сега за сега е nb. 1
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ниту една...искрено две неможам да ги сварам:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom