DotA 2

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Рачунај дека Drow e squishie пеер. Колку е лесно да генкаш со нејзе толку лесно може да те генкнат.
--- надополнето: 15 декември 2012 во 20:02 ---


Затоа Магнус има три ѕвезди на carry.
--- надополнето: 15 декември 2012 во 20:03 ---



Дајте replay да видиме де :)
https://dotabuff.com/matches/78524805
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кој рече нешто за ЛЕВЕЛОТ? Он имаше патика, јас НЕ, зборам за MS разлика, не за ЛЕВЕЛ НА РОТ.

А што правиме со фактот дека он немаше патика?

Ај FB-то ти беше несреќно, ама вториот кил...
И полека со навредите, имаш една опомена, нема потреба од избувнување - едноставно им солеше памет на сите, па затоа сега гледаат да ти се ситат. :)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Што ви е со билдовиве...dno. Pipe на Pudge а имате Tide у тим. Tide-от нема дагер. Шо е овој последниот ајтем на Veno? Unknown пишува.
Ја па си мислам у нормал играм тоа све у high ме давало -.-
--- надополнето: 16 декември 2012 во 00:30 ---
Џабе тоа кога Магнусот е најдобар АОЕ initiator во играта, подобар и од нагата во тој поглед. Blink - Skewer - Ulti плус АОЕ магии од типот на witch doctor ултито или Shadow Fiend ултито и загарантиран teamwipe.
Tide му е најбоље другар на Magnus според мене.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Magnus+Sven=Team wipe

Добро е што го нерфнаа Skewer-от и ултито на Magnus, ама мора да го нерфнат и Sven не е нормално некој да може one-shot да му направи на цел тим....70 проценти cleave со 300 range....
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Точно, но не можам да разберам зошто да му се прави башер на АМ?
Башер е потребен на тепачи кои брзо маваат а немаат добра мобилност (Наикс на пример), АМ има 1100 range блинк со 6 секунди cd, башер не му е потребен, подобро БКБ да му се земе.
Basher на AM. Garena Pub style.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Што ви е со билдовиве...dno. Pipe на Pudge а имате Tide у тим. Tide-от нема дагер. Шо е овој последниот ајтем на Veno? Unknown пишува.
Ја па си мислам у нормал играм тоа све у high ме давало -.-
--- надополнето: 16 декември 2012 во 00:30 ---


Tide му е најбоље другар на Magnus според мене.
Brat e toa mi e poentata mene,deka igrat bez mozok datieam :D pipe kojznae zaso mu e se izbediral deckoto ae se desava,ali da begas ti od mid vs nevermore ?Malo morgen :D
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Што ви е со билдовиве...dno. Pipe на Pudge а имате Tide у тим. Tide-от нема дагер. Шо е овој последниот ајтем на Veno? Unknown пишува.
Ја па си мислам у нормал играм тоа све у high ме давало -.-
--- надополнето: 16 декември 2012 во 00:30 ---


Tide му е најбоље другар на Magnus според мене.
Што е лошото со pipe на пуџ, иако имам тајд у тим? Тајд играше сапорт, затоа што (очигледно) немавме друг. :) Ако си ја гледал играта ќе видиш :) Иначе последниот ајтем на вено мислам дека беше lothars, незнам.

Brat e toa mi e poentata mene,deka igrat bez mozok datieam :D pipe kojznae zaso mu e se izbediral deckoto ae se desava,ali da begas ti od mid vs nevermore ?Malo morgen :D
Ти си прото со пуџ што не правиш пајп?
ROT - 100 dps, зошто би ги јадел тие 100 дпс за џабе?

П.С. ако више зборите за нашата игра, барем гледајте го цел риплеј и гледајте СИТЕ што правеа, па после зборете :) Ама не, другарчето на Fiend беше про со Dragon, прв ајтем Армлет, а јакиов па сапорт, еден вард не купи.. :)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.219
Зевс во слабите? :cautious: Баш зевс е во небалансираните херои. Преголем burst damage прави во многу краток период. А па и магиите кој смешен cooldown го имаат... :facepalm:
Bloodseeker исто не е небалансиран затоа што е повеќе public херој. Competitive никој не го игра.
Според мене Drow Ranger е далеку нај imba херој. Многу повеќе од Магнус (не знам уствари од кај овој небалансиран).
А шредер колку и да е "интересен" е доста слаб засега. Досега не видов некој тим што го има шредер у него да победи.
Абе кој црни burst dmg BKB ќе напраиш и толку од Зевс, или ако не си кери тогаш ти или некој од тимот мора да напраи pipe и пак толку од Зевс. Нема ни добра анимација на ауто атак, ни мувмент спид ни armor/hp ни escape mechanism, со Зевс моеш да доминираш само против нубови исто ко и со Bloodseeker ( против луѓе што не чуле за TP scroll). А Магнус е многу по ИМБА него Drow, Drow ако застанеш до неа и паѓа у пола бонусот агилити и со тоа и арморот и умира од 3 удари.
А на Шредер му требаат buffs да, слаб е вака. Али интересен за играње.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
П.С. ако више зборите за нашата игра, барем гледајте го цел риплеј и гледајте СИТЕ што правеа, па после зборете :) Ама не, другарчето на Fiend беше про со Dragon, прв ајтем Армлет, а јакиов па сапорт, еден вард не купи.. :)
Тука си во право, го изгледав целиот риплеј јас - рикито најмногу ве заебаваше, dk цепаше сам но без осет кога да се повлече, веното исто играше соло поголем период (веројатно зашто на chat сте се испокарале), али мора да признаеш дека и ти и тајдот си имавте моменти кога влегувавте безвезе во тепачки и гиневте.
Не изгледаше толку небалансирана партијата колку што кажува резултатот на крај...
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Тука си во право, го изгледав целиот риплеј јас - рикито најмногу ве заебаваше, dk цепаше сам но без осет кога да се повлече, веното исто играше соло поголем период (веројатно зашто на chat сте се испокарале), али мора да признаеш дека и ти и тајдот си имавте моменти кога влегувавте безвезе во тепачки и гиневте.
Не изгледаше толку небалансирана партијата колку што кажува резултатот на крај...
Точно, освен тоа дека сме се испокарале, тоа беше на самиот крај. Да, рикито требаше да има поголем фарм, тоа е точно, ама неможе секогаш да им кажуваш на 100 луѓе што да праат, треба осет да се има... Телни се ваму, напраи она, помогни со вард некој, итн.. Кога купи гем тајд ги убивме, ама тоа толку беше, 5 минути..
И да, ДК си извади топ фарм, ама незнам од кај го извади армлетот како ајтем што му треба, и огромно каснење имаше, незнам дали си можел чат да гледаш, мислам не, така?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Добро, зашо не кажувате вакви страни порано?

P.S. марјов, не знам што објаснуваш, си отишол мид те убиле 2 пати и си барал да мењаш лејн. Се е кажано. Автоматски си ја ебал партијата, и шансите за пораз значително пораснале.
ама незнам од кај го извади армлетот како ајтем што му треба
armlet е многу добар ајтем во не-паничарски-раце и против огромен дел од хероите
 

marjov

Про
Член од
27 јуни 2011
Мислења
133
Поени од реакции
79
Добро, зашо не кажувате вакви страни порано?

P.S. марјов, не знам што објаснуваш, си отишол мид те убиле 2 пати и си барал да мењаш лејн. Се е кажано. Автоматски си ја ебал партијата, и шансите за пораз значително пораснале.

armlet е многу добар ајтем во не-паничарски-раце и против огромен дел од хероите
Гледај го риплејот чим коментираш. Ако 2 убиства ја праат партијата, незнам тогаш што да кажам :)
„како ајтем што му треба“. Once again, гледај го реплејот :) 100 пати повеќе ни требаше tanky Давион
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
нема потреба да гледам, да не се повторувам, пола и повеќе партии се губат ради тој што е феил мид
теорија на хаос е дотава, баш пред некој ден исто другар со ланаја беше мислам против пуџ мид и умре 2 пати до 3-4 минута и пуџ брзо крена левел и дојде горе и мене ме истепа и доле отиде и доле ги истепа и ај пак да се повторам автоматски тука партијата е завршена... претерувам не е завршена ама пак ОГРОМНА предност е за противниците.
дк сам по себе е имба херој, тенк е со кој било ајтем
цена/перформанси е имба ајтем армлет, и пак може да служи и за тенкање и за тепање
си играл пуџ и пак ви требал tank dk?
:facepalm:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Пеер. Те глеав mid. Нит среќа нит нишо имаше SF. Ти си го фејлна лејнот. Каде со тој misshook од пред фаца коа ти е?
Али и од двете страни дрветини имате. BH не зима shuriken и после легендата брка без boots :pos: ... SF у 10та минута има 35 CS а сам го остаивте. Dno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom