Dexter

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.016
Поени од реакции
6.042
Декстер употреби интересна фраза, i need to kill someone!; ќе му дојде тоа нешто како ми се е*е нешто:icon_lol:

Него, јес да сме до пола ама според тоа какво име носи последната епизода, јако финале ќе биде:)

"Surprise, Motherfucker"
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Две работи од мене:
1. Овоа на крајов не личеше на Декстер, незнам каде мислат да ја носат сезонава.
2. Го мразев Чак Бартовски, еве официјално од денеска и Декстер Морган го мразам.....
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Две работи од мене:
1. Овоа на крајов не личеше на Декстер, незнам каде мислат да ја носат сезонава.
Со оглед на тоа што Дебра реши да не се замара повеќе со брат и` (нешто што требаше да биде целта на целата сезона), би рекол дека сезонава ќе ја однесат никаде. Наместо работите да се променат поради откритието, овие по трети пат воведуваат love interest with a dark side. Микс од Лила и Лумен. Лилумен.

Од друга страна, тука се и интересните споредни заплети. Дали Квин е покварен? Дали стриптизерката е веќе во Дубаи? Дали Батиста ќе отвори ресторан? Кој го чуваше Харисон кога дадилката пиеше кафе со брат и`, а Декстер изиграваше декоратор? Дали Масука ќе добие некаква цел во серијата?

Сезонава почна добро, но последните епизоди не ми се допаднаа. Ќе видиме како ќе заврши.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Со оглед на тоа што Дебра реши да не се замара повеќе со брат и` (нешто што требаше да биде целта на целата сезона), би рекол дека сезонава ќе ја однесат никаде. Наместо работите да се променат поради откритието, овие по трети пат воведуваат love interest with a dark side. Микс од Лила и Лумен. Лилумен.

Од друга страна, тука се и интересните споредни заплети. Дали Квин е покварен? Дали стриптизерката е веќе во Дубаи? Дали Батиста ќе отвори ресторан? Кој го чуваше Харисон кога дадилката пиеше кафе со брат и`, а Декстер изиграваше декоратор? Дали Масука ќе добие некаква цел во серијата?

Сезонава почна добро, но последните епизоди не ми се допаднаа. Ќе видиме како ќе заврши.
Ам, знам дека е детаљ, но мислам дека Харисон е кај баба му и дедо му, заедно со Астер и Коуди.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ам, знам дека е детаљ, но мислам дека Харисон е кај баба му и дедо му, заедно со Астер и Коуди.
Беше кај баба му и дедо му со дадилката. Таа е вратена, претпоставувам дека е и тој.

Ова можеби е мал детал, но и не е баш толку мал ако земеме во предвид дека на Декстер, при своите бесмислени авантури, воопшто не му ни текнува на Харисон. Мислам дека тоа што има син треба да го направи попретпазлив од Хана/ Русите/ Лагуерта. Нема врска, ама тоа е.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Таман ќе ми се исполеше желбата да ја убие на крајот Хана онака ладнокрвно,без чувства и емоции да си ја заврши работата како што знае,ама најверојатно ако тоа се случеше многу брзо ќе се ослободеше од карактер во серијава кој беше претставуван две епизоди претходно и кој најверојатно ќе има некоја поголема улога на крајот на сезонава
 

CUCULIGA

Баксуз
Член од
12 август 2012
Мислења
84
Поени од реакции
53
Види го ти Декстер - еба*иште :vozbud: Али боље шо не ја уби, барем нека се дешава нешто. А стриптизерката мислам дека ја убиле до сега.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Знаев за Хана уште од првиот момент. Да ја убиеше на крај, ќе го пцуев до крај на животот.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
само што почнав да ја гледам серијава па нема да читам многу од постовите :) првата сезона ја изгледав скоро цела, мераци е ептен, многу ме бендиса мора да признаам :) Браво за Декс! :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.016
Поени од реакции
6.042
Debra: There has to be some fucking justice. It's you, Dex.

Баба Рога изгледа тргнува на „правиот“ пат. И се свртне некоја идеја у глаата после листовите со лујџето од ММ.

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Дали Масука ќе добие некаква цел во серијата?
јас имам една теорија, ај за секој случај у спојлер
масука ќе биде тој што ќе го предаде/убие декстер
а теоријава ми е банално заснована пошо одамна гледам сличности во декстер и анимето death note... и таму тоа се деси :D
мада поневероватно ми е станато ова откако деб го дозна
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Jа заборавивте LaGuerta, душкалото е на чекор да го открие Декстер а доколку тоа се случи смртта за неа е неизбежна. Русинов можда ќе напраи некоjа драма на краjот у смисол да jа киднапира Дебра или Хана ама би требало да има bloody happy end :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Колку брзо се разреши ситуацијата со кртот во Мајами Метро не ми се верува. Во последните сезони нема никакви правила и секоја е полоша од претходната. Бедно
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
мислам дека само Хорацио може да го открие Декстер :) Miami Metro треба да соработува со CSI:Miami
 

Kajgana Shop

На врв Bottom