Denuvo DRM

Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Square Enix & Warner Bros веќе го користат. Ubisoft и EA ги прават повеќе multiplayer-focused за да избегнат offline-play и пиратирање. Ама и EA го користи Denuvo како заштита. Fifa, Lords of the Fallen, Batman Arkham Knight, Mad Max, Metal Gear Solid V, Just Cause 3 и сега Rise of the Tomb Raider ја имат заштитата, ама само за JC3 & TR нема крак.
Кога лани ја ги кракнаа првите 3, за Mad Max и MGSV ставиа поголема заштита. И за тие две има крак и сега JC3 & TR сигурно имат поголема заштита, така да ќе почекаме.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Pa ustvari toa e I forata na piraterijata. Poso gi igravme odma. Za da ne plakame full 60 evra price za AAA naslov.
Koj kur koa ke splasne hypot, ko Lords recimo posle cela godina.
Pa posle tolku vreme ke si ja kupam na popust za 6 evra.

Ne deka voopsto ne se kraknuva zastitata, ali odlicno si ja vrsi rabotata.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Има(ше) крак за Rise of the Tomb Raider. Сега го тргнаа од страната. Ја симнувам моментално да видам дали работи.
Код:
Game works perfectly fine and can be completed.
Disconnect from internet to avoid random errorgame crashing.
If you are getting VC++ error, ignore and alt-tab into the game.
This is NOT steam family sharing. Rather a normal copy-paste-play method. However, there are limits attached to it. So first come, first play.
Once you start your game, make sure you stay offline before launching the game again.
STEAM is not required. Again, this is NOT steam sharing exploits.
Plenty of them have already tested and ARE playing the game.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
3DM викаат дека ја кракнале најновата верзија на DENUVO спротивно на нивното тврдење од пред некој ден дека се откажале од кракирање бар на една година извор.Ова значи дека ќе ги имаме за брзо и Just Cause 3 и Fifa 16 и Rise of the Tomb Raider:zloo:
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
"Брзо".
Кракнаа ги Doom и Rise of the Tomb Raider. Очекувам и за Just Cause 3 & Mirror's Edge: Catalyst.
Не се кракнати,дуново не е сеуште пробиен туку ова е грешка во стимот.Но игрите моментално се играат и затоа кој ги нема играно подобро нека побрза зошто стим брзо ке го среди ова.Иначе хакерчево што ги проби игриве е Бугарче :icon_mrgr:
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Вртете ги сега што побрзо и tomb raider и doom оти брзо ќе ја поправат грешкава од steam.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Вртете ги сега што побрзо и tomb raider и doom оти брзо ќе ја поправат грешкава од steam.
Додека да ми се симнат ќе ги поправат... :(

А што е финтата, уствари? Ги додава игрите на Стим, на твојот акаунт, или? Нели крако е посебен стим клиент што се вклучува offline? 150мб е.
 
Последно уредено:

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Додека да ми се симнат ќе ги поправат... :(

А што е финтата, уствари? Ги додава игрите на Стим, на твојот акаунт, или? Нели крако е посебен стим клиент што се вклучува offline? 150мб е.
Финтата е овој Бугаринот voksi нашол некоја дупка во steam и сега видете ме шо праам кој е хакер ко мене ни кинезиве неможат со мене.Мислам свака му част али за некој ден брзо ќе ја пачнат грешката односно ќе ја пополнат дупката овие од steam.Значи да се разбереме Denuvo не е кракнат.[DOUBLEPOST=1470532273][/DOUBLEPOST]By the way не се мачете со Rise of the Tom Raider оти освен графиката се друго е исто како старата tomb raider od 2013.После пола сат играње ми скурчи играта, така да сега одам на Doom.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.660
Поени од реакции
1.543
Inaku ima ponuda na Origin Access za 4eura mesecno da igras preku 20 igri negu koj BF4 i hardline i poslednite 2 fifi. Ova go pisuvam od so sega novata fifa ispaga a i BF1 naskoro. Taka da verojatno ke gi stavat i niv na Access za nekoj mesec, koga ke mine hypot. Inace mene 4 eura ne mi se mnogu 2 kutii cigari i edno kafe taka da super mi e, ovoj mesec ne igram nemam 4 eura drugio mesec igram i taka, celio save mi stoe u cloudo i prodolzuvam tamu deka sum zastanal. I ne se ebavam so zamunda. Mislam jasno mi e deka nema sekoj 4 evra vo mesec da sobere i da gi dade za nekoe svoe hobi (full pun intended), ama se izdrzuva nekako. Pogolem problem mi se skapite komponenti 1060tkata vo Anhoch e 19000 i se poveke razmisluvam da se prefrlam na konzola najverojatno Skorpio narednata godina, koga ke soberam pari.
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Origin има и Trial на игрите како NFS i BF4.
На NFS е 10 саати а BF4 е 7 дена (откако ќе ја почнеш).
Нз за фифа, изгледа само демо е.
 

Kajgana Shop

На врв