Counter-Strike: Global Offensive

Член од
16 ноември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Ја имам играва на STEAM, и кога ке упалам мени(или кога сум во игра) неможам да наместам на лева рака !!! (Конзолата ми е на enable, a пак неможам да ја активирам со ~ ?!)

Знае ли некој да ми објасни што е фркава ?
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Ја имам играва на STEAM, и кога ке упалам мени(или кога сум во игра) неможам да наместам на лева рака !!! (Конзолата ми е на enable, a пак неможам да ја активирам со ~ ?!)

Знае ли некој да ми објасни што е фркава ?
cl_righthand 0

пиши у конзола и ќе се смени само
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Ја имам играва на STEAM, и кога ке упалам мени(или кога сум во игра) неможам да наместам на лева рака !!! (Конзолата ми е на enable, a пак неможам да ја активирам со ~ ?!)

Знае ли некој да ми објасни што е фркава ?
Пробај вака... оди во Steam Library - десен клик на CS:GO - Properties - Set Launch options и во празното место напиши -console
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Пробај вака... оди во Steam Library - десен клик на CS:GO - Properties - Set Launch options и во празното место напиши -console
Отидов и пишав тоа, после влегов во игра пишав cl_righthand 0 и потоа ми се укочи играта и неможев да ja мрдам стрелката...
(Иначе во врска со тоа што ми се укочила играта, мислам дека уште од почеток е укочена само консолата си работи нормално-за пишувњање)...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Отидов и пишав тоа, после влегов во игра пишав cl_righthand 0 и потоа ми се укочи играта и неможев да ja мрдам стрелката...
(Иначе во врска со тоа што ми се укочила играта, мислам дека уште од почеток е укочена само консолата си работи нормално-за пишувњање)...
Steam - Library - Десен клик на CS:GO - Properties - Local Files - Verify integrity of game cache...

Остај го нека заврши, после види дали се ќе ти е нормално.
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Steam - Library - Десен клик на CS:GO - Properties - Local Files - Verify integrity of game cache...

Остај го нека заврши, после види дали се ќе ти е нормално.
Не ми е нормално :D

Го направив тоа што ми кажа, одам во играта Instaling Microsoft DirectX for Windows 1of1, потоа имам црна слика со бела стрелка(тука изгледа crash`нува играта и вика ``You must run this game on steam``).[DOUBLEPOST=1414706957][/DOUBLEPOST]Отидов рестарт steam... палам играта ае во ред ја пушта, ама пак несака consola`.....ја незнам што кур и е на играва неможе вака да неможе конзола да се упали, а камо па и да неможе да се игра на лева рака -.-'..........
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не ми е нормално :D

Го направив тоа што ми кажа, одам во играта Instaling Microsoft DirectX for Windows 1of1, потоа имам црна слика со бела стрелка(тука изгледа crash`нува играта и вика ``You must run this game on steam``).[DOUBLEPOST=1414706957][/DOUBLEPOST]Отидов рестарт steam... палам играта ае во ред ја пушта, ама пак несака consola`.....ја незнам што кур и е на играва неможе вака да неможе конзола да се упали, а камо па и да неможе да се игра на лева рака -.-'..........
Избриши ја кантер, рестартирај стим, инсталирај кантер.
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Да не ти е фалична тастатурата што не сака конзола да пушти? :)

За лева/десна рака имаш во опциите да наместиш, без конзола.
Hhhhh, не дека имам фалична или про-гејмерска но не ми е до тастатурата. Иначе имам Logitech K120
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Hhhhh, не дека имам фалична или про-гејмерска но не ми е до тастатурата. Иначе имам Logitech K120
Оди во сетинзите и намести конзолата да се повикува преку друго копче (пример, на 9ка). Види дали ќе сака.
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Имам дота2 во стим, пишувам -console, отварам играта и све е океј, ништо не кочи конзолата ја палам-гасам пишувам што сакам правам, а кај ова кантеров КРШ....дури и жалам што сум ја земал... епик феил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom