Citroen C - Elysee

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
ОТ. Кај има Гољф4 со само само 80.000 km поминати ? :cautious:
Може се крие некаде во некое катче на светот во некоја гаража...
Мојата Ксара од април 2003 до денес има 47000 км. на пример.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.215
цитороенот има HDI 92 мотор...значи 1.6 дизел..потрошна 5 просек...
1.6 hdi motor od Citroen /Peugeot , nema dokap , mashince za sto meraka , ekonomichno i izdrzlivo . Ovoj agregat go koristam 5 godini i sum prezadovolen , nishto , bukvalno nishto ne me zeznalo osven potroshen materijal , ulje , filtri i sl . Na otvoren pat na 90- 100 km/h na okolu 2000 obrtaji , potroshnja 3.2-3.6 litri , provereno i primeneto ogromen broj pati , gradska 5.5-6 litri i toa vo zimski uslovi
 
C

cige

Гостин
Го разгледав пред точно една година во Сити Мол имаше презентација. Лита пластика, набрзо и економично склапано, не е ништо подобро од Fiat Linea, е незнам какви возни перформанси има.
Ја би за тие пари Passat 1.9TDI 2009 година или BMW 320D 2007 година од увоз. Ама ако тие кеиф за нова кола од таа класа земи Seat Toledo.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
ОТ. Кај има Гољф4 со само само 80.000 km поминати ? :cautious:
Сакаше да кажи како до месечина да извозил. :cool:
здраво другари,
да преминам на главното,
значи сакам да земам citroen c - elysee (attraction модел) линк подолу,па сакам да прашам дали некој има купено/користено таква кола и ако има да ми напише порака да го прашам за некои основни работи..

Колата е на ново,од салон од цитроен.
http://www.citroen.com.mk/vozilo/c-linija/citroen-c-elysee/#2410

што побрзо ми одговорите,толку би бил поблагодарен..
и да,кои и да разбира и има искуство со цитроен ,секој негов коментар за колатва би ми дошол плус.
Рапидот со основна опрема изгледа многу сиромашко. Убава вожња имаше, ама внатрешноста евтино изгледаше некако.
А ова што те лажат гољфој, немој да си им поверувал и да си зел. Да споредуваш нов фолксваген со ново пежо, се знае што е поквалитетно. Ама кола стара 15 години треба да си идиот да ја земиш, кога веќе можеш нова убава да си возиш. Дури трчаш по плацови и се ценкаш со прематари, ко господин ќе си влезиш во салон и ќе си ја купиш, сосе гаранција и крцкај си наредни години, ни за делови да менуваш ни да се секираш дали ќе те остави на пат.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Што да ти кажам, од тоа што имам видено внатрешноста изгледа добро но кога ке ја доприш пластиката се осеќа таа ефтиноча, не ми се допаѓа и тоа што нема изолација под хауба, не ми се допаѓа багажот не тапациран, основен лим две прачки и боја, каналите не ми изгледаат добро, ефтина гума за дихтовање, кај стоп светлата не ни заприметив дали има гума?! Мислам дека вака сработен заден дел(багажникот) е доста ранлив на корозија после извесен период. Ми се допаѓаат предните седишта и тоа што се нежно заоблени, опцијата назад за ставање на детско седиште, контролите околу воланот се ок, менувачот е доста лесен и ветробранското стакло е одлично дава голема видливост.
Има мала потрошувачка, нуди добра удобна вожња(се возев околу час и половина), лесна е за одржување и не е скапа. За тие пари е одлична, ја земаш од салон палиш возиш, 5 години гаранција(не сум сигурен) мирна главата.
Би ги избегнал половните возила пазарот е преплавен со се и сешто, со стара кола сигурно ке имаш уште давачки. Да се работи за мој случај јас би одел на ново. Другите членови ти препорачаа да разгледаш и други возила што не е и лоша опција, да разлгедаш повеќе можности и накрај да одбериш тоа што ти прилега најмногу.
Ако имаш повисок буџет јас би препорачал некое возило од тојота или хонда.
Со Среќа во изборот и се најдобро.
 
Последно уредено:
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Шкода Рапид или Сеат Толедо 1.2TSI каков дизел,турбо бензинци се најубава варјанта!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Ја би земал Мазда 3-ката ;)

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
15.000 за основен модел, не фала. А седанот од 17.000 почнува, хаха.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
цитроенот ќе го земам изгелда..пошто за 13000 е во ексклузив опрема,значи највисоката опрема,а за разлика од тие другите седани се по 14-15 основен модел.....со металик боја,алим.бандажи,борд ком,бла бла излегуваат по 18+ ..а не ми се дава ,и немам можности да дадам повеќе од 12-13..така да останувам на елизето...тоа е тоа.. :)
ви благодарам на сите за времето
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
цитроенот ќе го земам изгелда..пошто за 13000 е во ексклузив опрема,значи највисоката опрема,а за разлика од тие другите седани се по 14-15 основен модел.....со металик боја,алим.бандажи,борд ком,бла бла излегуваат по 18+ ..а не ми се дава ,и немам можности да дадам повеќе од 12-13..така да останувам на елизето...тоа е тоа.. :)
ви благодарам на сите за времето
Со среќа, се надевам дека добро ке те служи.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Секој Гољф 2 ќе го надживее овој полуфабрикат.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Се кладам дека имаш apple лепенка на голфот :pos:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Ние немамо apple лепенка. Гољф 2 е 200 пати појак од таа пластикарија.
ти да си купеш голф 2 да возеш денешно време...
иначе порачен ми е елизето,па се надевам дека до понеделник ќе го пробам во моја сопственост :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ние немамо apple лепенка. Гољф 2 е 200 пати појак од таа пластикарија.
Гољф 2 е оддамна изминато време, остана да го возат само љубители.
Добар е за кршење камени во бубрег, жолчка и сл. Тезга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom