Bundesliga

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Кое лајно од играч е овај Рибери човече по по


Видал на сегде го има :cuc:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Не ми е до суперкупот, ама еднаш без судија да тепаат. Недаден пенал после рака па недаден црвен за лепотанот...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Match stats: BVB 0-2 Bayern
Possession: BVB 54%-46% Bayern
Shots: BVB 20-9 Bayern
Corners: BVB 7-2 Bayern
Passes: BVB 530-435 Bayern[DOUBLEPOST=1471207122][/DOUBLEPOST]
Не ми е до суперкупот, ама еднаш без судија да тепаат. Недаден пенал после рака па недаден црвен за лепотанот...
Според правилата тоа не е пенал на Алонсo зашто топката го погоди прво во телото па во раката. Кажа коментаторот на ZDF.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Санки одбојкар раката му беше чист пенал беше а и Рибери црвениот. Клучни ситуации беа то. Паслак оти добил жолт само судијата знае.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Слаб Баерн, добра Борусија.
Опасен фудбал прикажаа жутиве, имаа доста шанси, да не бранеше Ноер ќе тепаа 5-0 овие. Без Ројс, Гетце, Шурле, Писчек изиграа многу јака партија, кога ќе почнат и овие да играат против помалите екипи у Бундес има да им ебат матер.
Има доста комбинации ама греота е Роде да игра пред Вајгл. Ме нервираше и тој Дембеле, се гледа дека има талент дечкото ама влага у филмови некако, многу себичи.

Кај Баерн Хумелс беше доста слаб, како изваден од памет беше, ама ќе се опраи, рано е.
Баерн од 3 шанси 2 гола постигна, тоа е тоа.
Страшна партија имаа Бурки и Ноер, аууу парадата на првиот при шутот на Видал со глава :cuc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.697
Да бе Дембеле исклучува ептен, а се гледа дека е добар играч. Како заработи жолт картон :pos::pos: Баш на инџиковски начин, му свирнаа фаул и фати ја рогна у пченки ко задњи сељак. :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
На пријателската со Интер требаше Фелипе Мело да му ја изгребе и другата половина од тоа фацата шпонска.
Играчиште е, ама ако веќе си стар и не можеш да издржуваш дуели иди бре у пизду матер не шерифувај на терен.

Еј а имаше и една смешна ситуација, Роде го фаулира од позади и спречува контра овој нервозен се врти глеа дека е Роде, го гушка и го бацува у глава. :D
Да беше некој друг имаше да го стисне за гуша.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Ne mu e prvpat na lepotanot, bas posledniot duel Dortmund-Baern imase slicna akcija.[DOUBLEPOST=1471259265][/DOUBLEPOST]


Паслак со окото му го повреди лакот на Рибери, затоа доби жолт.[DOUBLEPOST=1471260042][/DOUBLEPOST]http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/startseite/658124/2/slideshow_fouls-finger-taetlichkeiten_die-akte-ribery.html

Best of na Ribery


Еееее Игорче до кога бе со тие педерски фори...А зашто оваа слика не ја постираш???

Зашто целата ситуација не ја прикажеш.

Уше па ставал слики зумирани трагедија.Што праи раката на овој тука???

Паcлак го фаулираше Рибери,судијата СВИРНА фаул и овој продужи и му се обеси на грб и после тоа...Рибери на тоа реагираше.

Не го оправдувам,нервозно изреагира али и Пафлаков си го зема делот и си доби поштено жут картон.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
:D

Gesendet von meinem HUAWEI G7-L01 mit Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Факт е дека Рибери е сељак и се понаша најидиотски што можи,секој што ќе му влези малце пооштро веднаш јади лакт или шамар од сељакот, како некој планинар од Тетовските села се понаша..не смее никој да го гибни..каде бе со вакво понашање?.

Па онде за Роналдо секако се плука кога ќе направи глупост ама никогаш не се сеќавам да се скарал со некој фудбалер или подлго/гнасно да му влези па посебно со лакт/шамар како овај дебилот..ќе го замразам Баерн поради него све да му ебам како Реал Мадрид поради Рамос..најголемите дебили и сељаци во професионалниот фудбал..
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Ubavo pocna sezonata.
Ја сум задоволен од тоа што Дортмунд го покажа на терен. Нема да се осети заминувањето на Мики и Гундоган, на Хумелс можеби иако вчера најслаб беше со доста грешки.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Иначе какви потези имаше онај малиот Дембеле:drk:..мамичето му го расплака на Лам,како струја му врвеше само штета што сеуште е зелен и неискусен односно се губи во клучни моменти и не знае да изреагира..кај го најдоа Дортмунд алал нека му е
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Не го најдоа Дортмунд, за Дембеле се збореше уште лани дека Баерн се заинтересирани што зборува дека скаутите го знаеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom