Bundesliga

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не го најдоа Дортмунд, за Дембеле се збореше уште лани дека Баерн се заинтересирани што зборува дека скаутите го знаеле.
Реално ако игра добро посекако ќе оди во Баерн за три години:D
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Незнам ја па Дембеле само во една ситуација видов да помине играч, другите ситуации сите топки ги изгуби и ја држеше непотребно во повеќе ситуации, талент има несомнено али не изигра нешто посебно во неделата пример Пашлак беше ѕвер по десната страна, трча напред назад ко коњ има техника се глеа и брз е Рибери у џеб го стави.
Дортмунд оваа година напред играчи колку сакаш(Ројс,Дембеле,Геце,Кагава,Ширле,ОБамејанг,Пулишич,Мор..) ќе имаат и за ротација цела сезона топ можеби им требаше еден играч место Гиндоган и можеби требаше Гомез да го соберат.

Рибери незнам 33 години уште не научи да не паѓа на провокации се надевам нема некад да го остави тимот на цедило, само влези му малце појако и одма целиот нервозен.

Тоа со Роде беше интересно дури на судијата му рече нешто полека уживај и го бацува у глава Роде.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Иначе какви потези имаше онај малиот Дембеле:drk:..мамичето му го расплака на Лам,како струја му врвеше само штета што сеуште е зелен и неискусен односно се губи во клучни моменти и не знае да изреагира..кај го најдоа Дортмунд алал нека му е
Detete e zlato i Tuhel ke go dotera. Mora da im se dade sloboda na takvi igraci istoto vazi za Mor. Oti nepredvidni se i so toa najkorisni za timot. Inace iznenaden sum od Passlack kako go stavi vdzep Riberi, zatoa toj i se nervirase ... 18 godisen kopilj tolku da mu ja otezni partijata. Zamenata na Piszcek ja najdovme vo timot pa i idniot desen bek za Germanija.[DOUBLEPOST=1471342065][/DOUBLEPOST]
Не го најдоа Дортмунд, за Дембеле се збореше уште лани дека Баерн се заинтересирани што зборува дека скаутите го знаеле.
Dembele na site im e poznat ama Dortmund daleku bea prvi sto se zainteresiraa za nego i zatoa go dobija. Isto taka gazdata na Rennes e sopstvenik na Puma mislam, ne znam tocno kako bese taa konstelacija a Puma ima golem paket od akciite na Dortmund i preku taa vrska odese rabotata.[DOUBLEPOST=1471342201][/DOUBLEPOST]
Незнам ја па Дембеле само во една ситуација видов да помине играч, другите ситуации сите топки ги изгуби и ја држеше непотребно во повеќе ситуации, талент има несомнено али не изигра нешто посебно во неделата пример Пашлак беше ѕвер по десната страна, трча напред назад ко коњ има техника се глеа и брз е Рибери у џеб го стави.
Дортмунд оваа година напред играчи колку сакаш(Ројс,Дембеле,Геце,Кагава,Ширле,ОБамејанг,Пулишич,Мор..) ќе имаат и за ротација цела сезона топ можеби им требаше еден играч место Гиндоган и можеби требаше Гомез да го соберат.

Рибери незнам 33 години уште не научи да не паѓа на провокации се надевам нема некад да го остави тимот на цедило, само влези му малце појако и одма целиот нервозен.

Тоа со Роде беше интересно дури на судијата му рече нешто полека уживај и го бацува у глава Роде.
Napred stvarno e gusto ama talentite mora da ucat ovaa sezona. Nazad e ok, Bartra me iznenadi kakvi pasovi dava, bravo. Da ne zaboravime deka Bender i Ginter se na Olimpijadata pa i tie se vrakaat. Timot ima golemi kvaliteti i ke gledame dobar rok n roll kako vo najdobrite vreminja na Klopp.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Нема потреба мислам од нова тема и така nobody cares, а Џонтра само ќе стисне лајк од поштување за трудот на тој што ја отворил темата.

Може само промена на насловот на темата да се стави 2016/17 и тоа е тоа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Borussia Dortmund reports record revenue of €376M for '15-16 season, €100M more than year before and without CL football.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
Borussia Dortmund reports record revenue of €376M for '15-16 season, €100M more than year before and without CL football.
У 3 и пол, финале атлетика 4 х 100 метри, ти дојде да објавиш вакво неверојатно инфо. Океееееееј Деви Гошев, дои оправи ме имам 2 кредита и заглавен сум до гуша.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
У 3 и пол, финале атлетика 4 х 100 метри, ти дојде да објавиш вакво неверојатно инфо. Океееееееј Деви Гошев, дои оправи ме имам 2 кредита и заглавен сум до гуша.
И сеа дека има финале атлетика да го затвориме цел подфорум Фудбал и да не постираме ништо пошто мора атлетика да се гледа. Ни мајка тереза не те оправа со таја статистика :D камоли гошев.[DOUBLEPOST=1471658088][/DOUBLEPOST]Патем кога е толку битна атлетиката и сатот зошто седиш на форум o_O
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
У 3 и пол, финале атлетика 4 х 100 метри, ти дојде да објавиш вакво неверојатно инфо. Океееееееј Деви Гошев, дои оправи ме имам 2 кредита и заглавен сум до гуша.
Деви Ставревски :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.610
Во животот немам гледано нешто послабо од екипата на Хамбургер. Вакво дно НИКАД немам видено, ова е срам за фудбалот.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Стамбули од ПСЖ и Бенталеб од Тотенхем во Шалке, утре официјално. Ќе купуваа еден ДМ играч, сега двајца испаднаа :eek: + некоја замена за Сане ќе купуваат. Алжирецот Бенталеб пред две години беше првотимец во Тотенхем и мислев дека е околу 25 години, тој 21 година има. Како и да е, добри играчи Хајдел донесе во Шалке. Супер работа врши. Штета само што Коке им се повреди и што ќе пропушти скоро половина сезона.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Бенталеб влече повреда веќе 2год, а супер играч беше. Затоа и го зеле Стамбули, големи се шансите пак да се повреди Бенталеб.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Бенталеб влече повреда веќе 2год, а супер играч беше. Затоа и го зеле Стамбули, големи се шансите пак да се повреди Бенталеб.
Затоа значи Бенталеб ќе биде позајмен со опција за откуп за 19 мил. евра, а Стамбули ќе потпише договор на 4 години. Бенталеб и мене ми имаше оставено добар впечаток.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Затоа значи Бенталеб ќе биде позајмен со опција за откуп за 19 мил. евра, а Стамбули ќе потпише договор на 4 години. Бенталеб и мене ми имаше оставено добар впечаток.
Бенталеб и на СП изигра супер. Имаше две повреди ама и Деле Али си ја зеде шансата и тоа е тоа. Бенталеб може и поофанзивно од Стамбули.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom