Bullet for my valentine

Член од
2 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Што ќе кажете за овој бенд...? ви се свиѓа ли која песна ви е омилена слободно коментирајте ... и уште нешто една молба кој има торрент од некој концерт нека ми прати преку пп
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Добри са Bullet. 3 најдобри песни според мене им се Hand of Blood, Tears dont fall, i Four words.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Хмм метал али комерцијала ми се мене...
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
:pos:
Bullet for my Valentine биле heavy metal. WOW :pos:
Тоа е нај геј бенд на планетава што го имам слушано и нема врска со метал.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Ами шо знам .... не ме бендисуваат многу ама у времето ко се појавија беа ок пошто тогаш се моткаја Бритни, Бијонсе, Шакира по телевизииве и нивната појава идеше ко освежување ...ама ако ги ставиме во метал кафезот со другите бендови ... јас мислам дека се само уше еден бенд кој шо сака само да се извлечи на демек "јака" музика...енергични се да ама не ме бендисуваат многу многу најискрено .. ги следев едно време ... еј нова песна ова она ама ... не се баш:smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.426
Поени од реакции
7.806
што знам, со првиот нивен албум(The Poison) ми беа ок, беа нешто посебно, имаше некоја оригинална песна што не беше отсвирена дотогаш, а со Scream Aim Fire, немат врска, има 10000 бендови што го свират истото тоа.... за нивниот стил, хммм што знам, би се согласил со shadow_rr дека се педерчиња....
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Абе не заебаајте,heavy metal?Нема шанса,Булет се трешери,и тоа попрецизно,готик треш,иако во нивната специфична готик жичка нема клавијатури,они се готик треш,и вакви грешки како хеви метал да не видам више :pos::pos::pos:
Обожавам вакви теми,особено насабајле :pos:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Абе не заебаајте,heavy metal?Нема шанса,Булет се трешери,и тоа попрецизно,готик треш,иако во нивната специфична готик жичка нема клавијатури,они се готик треш,и вакви грешки како хеви метал да не видам више :pos::pos::pos:
Обожавам вакви теми,особено насабајле :pos:
Металкор.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Што се замарате со жанрови не ми е јасно?:)
Или ви се допаѓаат или не... Не е потребно да дефинираме Металкор, Треш , Хеви... Бла бла бла ..
Инаку Мет има кажано во интервју дека се Хеви :tapp:
Ни сами незнаат што се.. Се на се - шминкерски бенд .:)
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Воопшто не ме бендисуваат ама пак ке речам боље тоа него турбофолк :smir:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
BFMV = HM.........hmmmmmmmm....nesto ne mi stima
Inaku brat nemoj da gi gledas koncertite zs ke gi zamrazis...vo zivo nemaat vrska....Pogolem broj od studiskite pesni se im od Cm.....a oni(on - matt) saka da ispee od cm...a kolku samo jako se primika deka ne moze...ma ne moze...pa sto ne gu simnat na pr u Bm....a btw i nemaat nekoj svoj, cist svoj zvuk sto ke se ceni...a ne nekoj komercijalen zvuk koj ke se trudat da go maskirat ili ''pobegnat'' od nego....nesto mn se furat na MH,Metallica..bla bla...me nerviraat takvi pojavi...ma kakva saka jaka tehnika neka imaat i poznavanja od muzikata stom nemaat svoj still dzabe e se.....stay \m/

malku se isekov gramaticki:D

имат елементи на металкор, ама сепак не е тоа металкор...
Miki toj ti e nekoj hibrid od trash/HM/HCP''....koj e gazen, gazen, gazen ,gazen, gazen, taka da odvaj mozes da prepoznaes sto e....ali ipak u glavno moze da se prifati za trash/metalcore so emo shit....ali ima da se smeem uste edna nedela za onaa tipkata sto rece deka bile trash/goht ili pa...HM/goth..sto znam hahaha::D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom