BOOTVID.dll BSOD

Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Здраво. Дали некој од постручниве може да ми каже како да го решам овај BSOD? Највероватно од графичката е зошто се случува кога играм игри и на самата слика пише VGA Boot Driver.


Edit: Дополнителна информација, се работи за HD6770 на 15.4 Beta драјвери.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Инсталирај драјвери шо не се бета !
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
15.4 Beta драјвери мислам дека сам си одговори на прашањето, инсталирај стабилни верзии
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Проблемот е шо ги терам долго време, откако се излезени и не сум имал никакви проблеми. А дали ова BOOTVID.dll е всушност од AMD драјверите или од самиот Windows?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
ако не си го средил проблемот, тогаш отвори command prompt и стартувај ја командата "sfc /scannow" (без наводници)

ќе ги провери сите системски фајлови и ќе ги замени расипаните фајлови. кога ќе заврши треба рестарт.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Всушност сега заприметив само во Need for Speed Most Wanted 2012 се случува проблемот, друго се тера океј. Ќе пробам со предлогот на @marambo.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
ако не си го средил проблемот, тогаш отвори command prompt и стартувај ја командата "sfc /scannow" (без наводници)

ќе ги провери сите системски фајлови и ќе ги замени расипаните фајлови. кога ќе заврши треба рестарт.


сега?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom