Black Veil Brides

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Black Veil Brides е амеркански рок бенд формирам во Холивуд, Калифорнија. Групата е составена од Andrew (Andy) Biersack (вокал), Ash Purdy (бас, следечки вокал), Jake Pitts (гитара), Jinxx (ритам, гитара, виолина) и Christian "CC" Coma (тапан). BVB се познати по користењето црна шминка и боја за лице, тесна црна облека и долга коса.


Ги знаев овие од порано, н деновиве почнав многу да ги слушам и да истражувам за нив. Интересна музика имаат. А и интересни членови...
Еве некои песни:
Еве нешто и за главниот вокал, Енди:
Andrew Dennis "Andy" Biersack (роден на 26-ти декември 1990) е американски пејач-текстописец.
Тој е главниот вокал и основачот на бендот.
И малку е забеган. На еден настап си има скршено три ребра, а на друг носот. За време на концерт ја пцуи публиката, а еднаш има и истурено вода врз посетител.
Мислам дека три години по пре BVB ја имаат добиено наградата „Песна на годината“.
Што мислите вие за нив?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Неам слушано, сеа сефте. Ме потсеќаат на Dead by April. Ми се свиѓаат.
Oзбилно бе? Мизар не ги сакаш, ова ти се засвиѓало, не драпај ташлаци сега, биди сериозен прогресивец ако бидиш :D

Инаку го знам бендов оти го спамаа дечиња на фб. Не ме бендисуваат. Ептен геј елементи ми имаат, вештачкост, нашминканост, префриганост. Обично често пати се обидувам да го исклучам изгледот ако веќе ме напнал и да се насочам на музичката вредност, но во овој случај ни таа не можам да ја видам.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Oзбилно бе? Мизар не ги сакаш, ова ти се засвиѓало, не драпај ташлаци сега, биди сериозен прогресивец ако бидиш :D

Инаку го знам бендов оти го спамаа дечиња на фб. Не ме бендисуваат. Ептен геј елементи ми имаат, вештачкост, нашминканост, префриганост. Обично често пати се обидувам да го исклучам изгледот ако веќе ме напнал и да се насочам на музичката вредност, но во овој случај ни таа не можам да ја видам.

Пер мизар ми се премногу озбилни, а овие ми се депра. А ја у принципу сум депра. :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Еј имаш еден огромен лајк фала ти на потсетувањето на бендов. Инаку бендчево на некое време бев како да кажам зависен од нив некои песни цело време ми се вртеа во плејлистата од причина што тогаш можеби и периодот ми беше таков депресивен па ми легнаа нивните песни. Во секој случај добро е да се потсетиш на некој бенд кој го немаш слушнато одамна. Што се однесува до нивниот квалитет ми се допаѓа нивниот стил но сепак не се баш многу јаки за слушање кога си во состојба на седмо небо.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Си открив нова песна.:) (y)
--- надополнето: 1 декември 2013 во 17:22 ---
Еве уште една...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
57
Поени од реакции
44
Обседната е мај бест френд со овиее посебно со Анди хахаха
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.466
Поени од реакции
2.498
Не се лоши , од песните ми се свиѓаат само тие што им се металкор(Knives and Pens , Perfect Weapon) а од glam metal In The End. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom