BEACH PARK Фестивал (Суперхикс/UMEK) - Охрид, 23.07.2009

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Поооо конечно ова го чекав во Охридов!!! И после уш еднаш на Фонетика :vozbud:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Суперхикс ќе настапат во склоп на Beach Park Festival.Еве нешто подетално:


На 23. јули (следниот четврток), на плажата Парк во Охрид ќе се случи целоноќна фестивалска забава. На Бич Парк Фестивалот (Beach Park Festival), на две сцени, рок и техно, ќе ги чуете Ај Кју (Eye Cue), Паркети, Суперхикс, за потоа бината да ја превземат Ле Фанк (Le Fonque) и Ицко од Антенна 5, ДиЏеј Метју Хог (DJ Mathew Hoag), а ноќта ќе заврши со единствениот УМЕК.

Журката ќе започне во 22 часот, а ќе трае до 6 часот изутрина. За оваа прилика е обезбеден специјален звучен и светлосен систем кои целосно ќе ги задоволат потребите на подиумот со капацитет од 8.000 луѓе.

Комбинацијата од повеќе музички стилови ветува заситување на апетитите на сечиј вкус. Организатор на забавата е дискотеката Парк во соработка со Октопуси промотерската агенција.

Билетите во предпродажба можат да се набават во Ликвид, Мецофорте, Објектиф и Бич Парк во Охрид по цена од 250 денари, а на самата врата истите ќе чинат 350 денари...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еј закон ќе биде ова еј , едвај чекам :vozbud:
 

Stefan Spasovski

Mister Birokrat
Член од
18 февруари 2006
Мислења
92
Поени од реакции
2
На Myspace-от пишува дискотека Парк ( http://www.myspace.com/superhiks )
а тука пишува Beach Park Festival ...
Ако има некој информација каде е точно, нека пише:star:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Пошо од 20 сум градиште се надевам дека ќе присуствувам на ова
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Дискотеката Парк е на 50 метра од плажата
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
ЛЕле закон ќе е фестивалов...Таму сум во први борбени редови за Суперхикс ама и на другиве нема да е лошо.xD:))

btw.. 8000 луѓе ???Не е некако многу??:))
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ahhh steta so ke odam posle dva dena
kako mi se odese na umek,ali aj vo druga prilika
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Леле лудница ќе е вечер само да имат луѓе да не се сите на сТакЛар:jaj:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ох колку само ми е мака шо не најдов друштво,ми заминаја на Слаткар сите:(
Убо да си поминат тие шо ќе одат:pipi:
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Ох колку само ми е мака шо не најдов друштво,ми заминаја на Слаткар сите:(
Убо да си поминат тие шо ќе одат:pipi:
Кики душо мориии. Same here , same here!!! И мене сите ми заминаја на Антички, останав со прстов в уста. Си поплакав си поплакав, али ај сеа шо е то е.. Ама пропуштив брату Паркети и Суперхикс.. Има да го мавам главата од ѕидот!:vozbud:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Кики душо мориии. Same here , same here!!! И мене сите ми заминаја на Антички, останав со прстов в уста. Си поплакав си поплакав, али ај сеа шо е то е.. Ама пропуштив брату Паркети и Суперхикс.. Има да го мавам главата од ѕидот!:vozbud:
Јас мал сум? Шон дојде со мене? Или муабети вадет?

Иначе јас тро појќе се остадов во Драга Кајгана, ама ај и овде. Eye Cue ги фатив при крај и не можам да коментирам многу, Паркети беа добри ко обично, со истите глупи шегички од Саше, ама Суперхикс батки беа Ебење!!! Со големо Е! Отпрвин свиреа не толку познати песни, ама после ги заредија Оптимиска, Ace of spades, Раде и Глупави Песни за скроз да се остам таму во прв ред кај шо бев. Ме фрустрираја малце некојси напалени дечишта шо на секоја втора минута се шуткаја, ама мање битно, ептен јак настап имаја ѕверојве за да се изнервирам ради таква работа.:)
Слаткари, да ви кажам право ич не ме интересират како било на антички. Сунчајте се.:back:

Ијееееииеее!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom