Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.594
Е ова е тоа што сакаме да им докажеме кога ќе фатат да коментираат за парите кои стигаат на сметка на ПЛ екипите, па и на Чемпионшип.

ПЛ со години има фентази, ПЛ има промо видеа, ПЛ секој преоден рок на дедлајн деј се вклучуваат лајв со секој нов трансфер, секоја година се воведува нешто ново, едноставно знаат како да го „продадат“ производот. Затоа и официјалните Фентази апликации за мобилен се наплаќаат, скапо е доста да се претплатиш на Скај Спортс иако ако внесеш јузер и пас можеш од сегде да си гледаш ПЛ, мобилен, таблет, во шума, во пустина ама затоа па и луѓе плаќаат.
Да не зборам дека стадионите имаат јака дренажа, ретко во ПЛ да се откаже утакмица освен ако не се работи за протест на железницата па да им искочат во пресрет на фановите.

Квалитетот може на првите 4 тима не е како што бил пред 6-7 години но помаливе екипи се доста појачани.
Нормално, ако има квалитет, занимливост, неизвесност, ќе платат луѓето. Инаку во право си птполно за тие работи фантази, мантази, статистики, курци палци, гледам и на темава кога ќе откопате некои статистики кој колку прднал ви се чудам. :D Во Италија нема такви ствари, мртво е. :D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ми падна смешно тоа што @Ryan Giggs го колнеше уште пред да премине кај вас. Прославата на голот против Манчестер покажа дека е црњо глуп и ништо не почитува за тоа што Манчестер му даде шанса да биде професионален фудбалер.

Уште при трансферот си кажа дека се envisaged во дрес на Арсенал, ајде, разбирам дека беше лут што го продадоа на последен ден, али, прославата на голот.
По тоа не може да му сакаш нешто добро.

Карма.
I Van Persie slaveshe protiv Arsenal, pa ne mu posakuvsshe nikoj losho od nashite tuka.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
I Van Persie slaveshe protiv Arsenal, pa ne mu posakuvsshe nikoj losho od nashite tuka.

Ахахах важи, прашај ги моите блиски. Мислам дека немаше некоја клетва што не му ја фрлив уште на трансферот. :D
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Нормално, ако има квалитет, занимливост, неизвесност, ќе платат луѓето. Инаку во право си птполно за тие работи фантази, мантази, статистики, курци палци, гледам и на темава кога ќе откопате некои статистики кој колку прднал ви се чудам. :D Во Италија нема такви ствари, мртво е. :D
Абе вие битно го имате Гнокури, ич к*р да не ви чуе...
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Не те сфаќам.
Аман бе, се зафркавам и ти па :) Да беше Џонтра ќе мрчеше сеа вие ги имате Переира и Вилсон жими ова, жими она. Муабетот ми беше вие немате такви статистики ама битно го имате Гнокури, статистиките кој ги ебе.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не, иронично ми беше што почнав муабет за Ливерпул, ти се умеша за Манчестер што го убиле Леверкузен, а тренер им беше човек од... Ливерпул :pos:
Жолчка ми пукна од смеење.

Аиии луд си, жими сфе.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
I Van Persie slaveshe protiv Arsenal, pa ne mu posakuvsshe nikoj losho od nashite tuka.
Првиот против вас не го прослави. Потоа следуваше исвиркување од вашите фанови на ОТ и на Емирати и како одговор следуваше прославјето на голот на ОТ.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Првиот против вас не го прослави. Потоа следуваше исвиркување од вашите фанови на ОТ и на Емирати и како одговор следуваше прославјето на голот на ОТ.
Немаше нешто и Венгер изјавено за него во меѓувреме?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom