Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.479
Добро, кое ти е прашањево? :D
Зошто гласаш за Грујо? Што па за Заев ли да гласам? Кој рече дека Милнер со игрите што ги прикажува си ја заслужува платата? Таа плата на Милнер му е дадена поради тоа што е британец, што има освоено ПЛ, што има (какво-такво) реноме во англискиот фудбал, важи за голем работник и му беше потребен на Ливерпул, кој е составен од млади играчи со недоволно искуство. Затоа Милнер ја доби таа плата од сам старт. Јас пак прашувам, зошто сериозно не ми е јасно, со што Пајет, кој вчера дојде во факинг Вест Хем, мид тејбл тим, со 6 гола и 4 асистенции, преку ноќ заслужи нов договор со кој ќе заработува 125к неделно?

Нека собере Стекот лајкови :D[DOUBLEPOST=1455243335][/DOUBLEPOST]И да, знам дека се пред Ливерпул :D
Kратко и јасно, Вест Хем со Паје во тим е за 40% подобра екипа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од линкот на Рики:

Josh Halliday–Verified account ‏@JoshHalliday

Johnson: "Where do you go out?" Girl, 15: "I'm not old enough to go out." Johnson: "Yeah but you look old enough."

4:01 a.m. - 12 Feb 2016 from Bradford, England

:pos:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Johnson searched internet for "legal age of consent" on 3 Feb, days after alleged sexual activity with 15 year old girl, court told :pos::facepalm:

каков глупак божее
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Johnson searched internet for "legal age of consent" on 3 Feb, days after alleged sexual activity with 15 year old girl, court told :pos::facepalm:

каков глупак божее
Му ги собрале телефонот и компјутерот на вештачење, мислел со clear history се брише "физички" , теле :D
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Му ги собрале телефонот и компјутерот на вештачење, мислел со clear history се брише "физички" , теле :D
Следен чекор во кариерата на Џонсон - Youth Coach. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Заебааш? Овој мислев дека идиот, сега глеам дека е тешка ропачина!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Искрено муабет да правиме, настрана што испадна дека е тезгере глуп, не е лош Џонсон, симпатичен е. Смешно е кога онаква женска има некој од рангот на лепота на Руни па и ја вара xD
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Искрено муабет да правиме, настрана што испадна дека е тезгере глуп, не е лош Џонсон, симпатичен е. Смешно е кога онаква женска има некој од рангот на лепота на Руни па и ја вара xD
И со кој ќе праиш искрен муабет на тема лепотата на Џонсон? :icon_lol:
Стефи е банирана, од другиве некој тешко дека ќе се нафати :D
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Искрено муабет да правиме, настрана што испадна дека е тезгере глуп, не е лош Џонсон, симпатичен е. Смешно е кога онаква женска има некој од рангот на лепота на Руни па и ја вара xD
Немаш 15 години, немаш повеќе шанса кај него, џабе се упикаваш. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom