Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Дел од мислењата на членови кои се фанови на Лестер.
Одговорите се на тема каде биле и како прославиле.

At work telling everyone to fuch off and trying to process information my brain still won't really accept.

I couldn't take it at 2 1 so ran over to order my Chinese and heard the screams. Ran back with a belated bat shit crazy celebration


I had just drove back from Bath which took 5hrs due to traffic. Got home & watched on the sofa, Mrs just got the little one to sleep for me to scream when the 2nd went in......she was not happy.

--------------------------
10 years ago I paid a lot of money for a vintage bottle of Remy martin brandy of which I have drop for very very special occasions.
They have been so far,
Birth of my daughter
League titles 1 and championship
50th birthday, even this only one shot!
Tonight I am on my third shot of this liquid gold. That my friends is where and what this title means to me in life.
If the wife reads this I am screwed, but hey i dont care. :pos:
Dilly ding dillydong


@Stefan-kobe

 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
:pos:
О Лестере жив нам ти био, живели Варди, Марез и Водупио

Оплаках...:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кејн на Инстаграм ја постирал сликава после утакмицата на Лестер кога завршија 2-2 со Вест Хем


А Варди вчера додека се влечеле низ кујна ја постирал оваа :icon_lol:


Забавно ќе му е на Рој со двајцава xD
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Поголема енигма од тоа како Лестер ја освои титулава е само како Челзи - Тотенхем вчера заврши без црвен картон. :icon_lol:

Инаку секоја чест за Лестер. Со таков тим, речиси истите 11мина цела сезона, со таква игра цела сезона, покрај таква конкуреција, успеа да издржат и да освојат на крај. Дефинитивно една од најдобрите фудбалски приказни во историјата.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Секоја чест за Лестер. Го достигнаа невозможното и тоа ќе биде лекција за секој клуб дека може да направи нешто повеќе од предвиденото.

Околу изјавите од експертите по назначувањето на Раниери, не верувам дека постои некој поединец кој им предвиде повисока позиција од борбата за опстанок со оглед на тоа што Пирсон играше добар фудбал и ги имаше играчите во негови раце па направи подвиг со спасувањето минатата сезона. Неговиот отказ логично е да се перцпира во тоа време како чекор назад со оглед што соблекувалната стоеше зад него, играше атрактивен фудбал, а назначувњето на Раниери кој имаше фијаско со Грција искрено не даваше надеж кај никого, па дури и кај најдобрите фудбалски експерти. Сега е најлесно да се вадат цитати и мислења, но да сме реални и ние тука лани по назначувањето на Раниери немавме различно мислење.

Сепак, Раниери јако не демантира и ни покажа дека не постои невозможна мисија во една лига. Следната сезона ќе им биде потешка од оваа, ќе го почувствуаат притисокот на нивните плеќи многу повеќе.

И да, жално е за Тотенхем, во сезона да завршиш над Јунајтед, Сити, Челзи, Арсенал и Ливерпул, а да не ја освоиш лигата. Сепак чудото на Лестер направи да не ми биде криво што по толку добра сезона Тотенхем не успеа да биде шампион.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ај некој ако ме чита нека ме разбуди зошто почнав глупости да сонувам, Лестер ја освоиле ПЛ.

Не ми се верува, па ова е најголемото чудо што може да се деси, кај 7 wonders of the world нека го вметнат и клубот Лестер. Нека ја допишат библијата со бајката на Лестер, зошто ова е нешто необјасливо, а вистинито.

Навивав за Лестер уште од победа над Челзи, ама морам да признам дека бев скептик.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ќе паднат кога и да е.

Бравос. Ова е најголемото чудо во историјата на Англискиот фудбал.
Сосема заслужено,каква борба,каква страст само имаа. Честитки за клубот,играчите и за Раниери. Шампиони!!!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Вакво нешто Жиру пред 3-4 сезони направи со Монпеље :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom