Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ама Венгер не мисли така Донев. Откако изгуби се што можеше да изгуби, еве што има професорот да додаде:
We never got any help on that front. Never. There is no written rule. When you speak to the Premier League, it is not the Premier League, it is the television companies who help, they decide who plays when and some clubs have maybe better introductions with television companies.

We never had and we never tried to influence the decision of Sky or any other company. If you want to know more, you look at the teams who have been protected since the start of the season and the teams who had the biggest rest between games. You will see and you come to your own conclusions. I don't question the objectivity of the television companies, but sometimes their choices don't look very rational.

-Arsene Wenger. Source: Mail.
Ми се бендисва изворот. Шо се резилите јас не знам воопшто. Не ни можам да сфатам некогаш.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ако е точно тоа дека го кажал Венгер, не ми е јасно зашто се бламира, па зарем му значи на него дали ке игра во 4 или во 6, мислам дека на клуб како Арсенал воопшто нетреба тоа да му претставува проблем.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.916
Поени од реакции
84.332
PFA player of the year nominees.

Gerrard, Sturridge, Suarez, Hazard, Yaya Toure, Lallana
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.916
Поени од реакции
84.332
Годинава им дава фора малце на другиве да се порадуваат ама тек другата Кагава има да растура со номинации. И за најдобар менаџер има номинација да добие.[DOUBLEPOST=1397820332][/DOUBLEPOST]
PFA player of the year nominees.

Gerrard, Sturridge, Suarez, Hazard, Yaya Toure, Lallana
А еве и за другата категорија.

Најдобар млад играч:

Рос Баркли,Даниел Стариџ,Арон Ремзи,Еден Хазард,Лук Шо(мајкати), Рахим Стерлинг
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Пола од номинираниве за најдобар "млад" играч уште малку во пензија ќе одат. Треба да стават барем 21 година максимум, ептен е глупо вака.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Џерард и Стариџ ќе земат. Суки не е Англичанец башка за два месеца против Англија ќе игра. Ќе биде исто ко на Руни кога му ја дадоа а требаше Дрогба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom