Barclays Premier League Season 2012-2013

Кој ќе се пакува за у Европа?


  • Вкупно гласачи
    86
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А значи признаваат дека не за сите тимови исто се гледа, значи Арсенал и играчите немале авторитет, а нивните имале, па јасно дека имаат и од каде иде тој авторитет. А од 1996 кога дојде Венгер им е трн у око и на ферги и на цела Британија, оти постигна големи успеси како странец, со странски играчи, нешто што некои и до ден денес не може да се помират.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Исто тоа беше натпреварот каде Луиз требаше да добие црвен картон во првото полувреме, а потоа постигна и гол!

Јас не реков дека пеналите се чисти, ама што да правам кога ги досудија!
Плус еве сега се случи така, и за челзи првите 4 кола имаше пенали од кои јас сметам дека 2 се сомнителни(Хазард одеше на контакт).
Мене ме нервира кога јадете гомна дека на Јунајтед најмногу пенали им суделе, а не е така и тоа е ФАКТ!
А со Карлота беше тоа тогаш и дома ве тепавме и на ОТ,сега се сетив. Хазард одеше на контакт ама денеска Валенсија сам се лизна,контакт речиси и да не постоеше,тоа во мој речник е Глума.
Еве да доста сомнителен пенал.
Ама ко ќе видам па овие пенали со глумата на Велбек и денеска,ептен дајвинг тренинзи ко да дава Фергусон.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.493
Поени од реакции
20.507
Инаку, молба до најголем дел од навивачите на ManUre, да не ме цитираат, ниту да ми се обраќаат на Форумот.


како за тебе набрзинка во фотошоп !!!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А за Јунајтед и Фергусон секогаш ќе се гледа со други очи, тие се британски бренд, еден вид национален симбол на државата, успешна приказна која ја продаваат низ светот за англискиот тим и шкотскиот менаџер, ја пратам премиер лигата и не ми е срам да признаам дека на Манчестер Јунајтед секогаш се гледа (од новинари, играчи, судии) како на повеќе од обичен клуб, ни ни Арсенал, ни Челзи ни Сити нема да имаат таков третман.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
А со Карлота беше тоа тогаш и дома ве тепавме и на ОТ,сега се сетив. Хазард одеше на контакт ама денеска Валенсија сам се лизна,контакт речиси и да не постоеше,тоа во мој речник е Глума.
Еве да доста сомнителен пенал.
Ама ко ќе видам па овие пенали со глумата на Велбек и денеска,ептен дајвинг тренинзи ко да дава Фергусон.
Јас не ја оправдувам глумата, ме нервира што кажувате дека ЈУнајтед имал најголема помош во досудени пенали!
Е статистиката вели поинаку и затоа МУКЛА!
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
„Апелот“ беше контра твојот “обид за шега“. Баш напротив, не би да комуницирам со поголемиот дел фанови на ManUre. Али Ок, ќе биде и тоа.

П.С. Не постои нешто како 4 извичници. Имаш или 1 или три. Иако и три се многу, ама бар „стои“ тоа.
Плус што извичник и прашалник не се исти знаци.

И за крај: CYPA!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Добри 20 страни
tumblr_m35477PnrP1qzmc3p.gif
Демек 3-те бода што денес судиите им ги "земеа" Ливерпул ќе ги вратеа во битка за титулата.
Ајде на крај ставите си 3 бода кај вас, а на Јунајтед ќе му ги одземете и пак нема до 4 место да стигнете.
Сити знам ќе ја посерат оваа сезона Арсенал и Челзи ќе се борат за 2 место а Јунајтед 1.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ама ко ќе видам па овие пенали со глумата на Велбек и денеска,ептен дајвинг тренинзи ко да дава Фергусон.
Не мора да ти објаснувам колку утакмици суспензија доделува Фергусон за дајвинг, бар тоа го знаеш.
И тоа со пеналите веќе го вртиш на друга страна муабетот. Прво викаш дека со Челзи немало такви ситуации, па после викаш дека за разлика од Челзи, на Јунајтед многу повеќе им се судат. Одма пи4ка му го вадиш метрото да си ги мериме. Има разни ситуации. И не е само грешка доколку истата се направи против некој поголем ривал. Еве само што ми текна лани како тоа "се извадовте" со Тотенхем. Па тоа ГОЛОВИ ли беа? Мислам... но комент. Така да бар Челзистите за тоа треба најмалку да зборуваат. BTW тоа што го постира Топче сварно е дајвинг, но видете ја снимката дека пред да свирни судијата, Руни веќе беше станат, не се виткаше на трева и не глумеше. Тоа што Дин досуди пенал, веќе е друга работа, тука единствено тој е крив. Така што заклучок на сето ова е такви ситуации му се случуваат на секој тим, нормално дека на некој повеќе, на некој помалку.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.196
Поени од реакции
14.487
Мене ме нервира кога јадете гомна дека на Јунајтед најмногу пенали им суделе, а не е така и тоа е ФАКТ!
Ок ајде да ги земеме последните 5 сезони (пошто ме мрзи да праам статистика за 20 години)

Пенали за:
Манчестер - 8 + 4 + 8 + 5 + 11 = 36
Челзи - 7 + 3 + 12 + 8 + 5 = 35
Арсенал - 6 + 5 + 4 + 7 + 3 = 25
Ливерпул - 5 + 6 + 3 + 8 + 6 = 28

Пенали против:
Манчестер - 1 + 3 + 2 + 6 + 3 = 15
Челзи - 3 + 4 + 2 + 3 + 6 = 18
Арсенал - 4 + 5 + 7 + 9 + 4 = 29
Ливерпул - 5 + 2 + 4 + 7 + 5 = 23

У овие 5 години, за Арсенал имало 11 пенали помалце од Јунајтед, против Арсенал дури 14 повеќе од Јунајтед.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Добри 20 страни
Прегледај го приврзокот 49607
Демек 3-те бода што денес судиите им ги "земеа" Ливерпул ќе ги вратеа во битка за титулата.
Ајде на крај ставите си 3 бода кај вас, а на Јунајтед ќе му ги одземете и пак нема до 4 место да стигнете.
Сити знам ќе ја посерат оваа сезона Арсенал и Челзи ќе се борат за 2 место а Јунајтед 1.
Не биди глуп. Ако Ливерпул нема сила да се бори за титула, воопшто да не игра, нели.

Јак муабет бе, демек „шоако им ги зедоа бодовите бе, и онака џабе ќе им беа“.

Ех бре....
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Ок ајде да ги земеме последните 5 сезони (пошто ме мрзи да праам статистика за 20 години)

Пенали за:
Манчестер - 8 + 4 + 8 + 5 + 11 = 36
Челзи - 7 + 3 + 12 + 8 + 5 = 35
Арсенал - 6 + 5 + 4 + 7 + 3 = 25
Ливерпул - 5 + 6 + 3 + 8 + 6 = 28

Пенали против:
Манчестер - 1 + 3 + 2 + 6 + 3 = 15
Челзи - 3 + 4 + 2 + 3 + 6 = 18
Арсенал - 4 + 5 + 7 + 9 + 4 = 29
Ливерпул - 5 + 2 + 4 + 7 + 5 = 23

У овие 5 години, за Арсенал имало 11 пенали помалце од Јунајтед, против Арсенал дури 14 повеќе од Јунајтед.
Факт било брат.............
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Ок ајде да ги земеме последните 5 сезони (пошто ме мрзи да праам статистика за 20 години)

Пенали за:
Манчестер - 8 + 4 + 8 + 5 + 11 = 36
Челзи - 7 + 3 + 12 + 8 + 5 = 35
Арсенал - 6 + 5 + 4 + 7 + 3 = 25
Ливерпул - 5 + 6 + 3 + 8 + 6 = 28

Пенали против:
Манчестер - 1 + 3 + 2 + 6 + 3 = 15
Челзи - 3 + 4 + 2 + 3 + 6 = 18
Арсенал - 4 + 5 + 7 + 9 + 4 = 29
Ливерпул - 5 + 2 + 4 + 7 + 5 = 23

У овие 5 години, за Арсенал имало 11 пенали помалце од Јунајтед, против Арсенал дури 14 повеќе од Јунајтед.
Затоа значи не освоивте титула вие претходниве години?:oops:

Друже реков, Арсенал е општо, од големата четворка(петка) најоштетуван, ама верувај ми, не сме за тоа ние криви, треба да се обратиш до ФА па да видиш што е работата. А да си исфрустриран на Јунајтед што на Арсенал не му суделе пенали е смешно!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Јас не ја оправдувам глумата, ме нервира што кажувате дека ЈУнајтед имал најголема помош во досудени пенали!
Е статистиката вели поинаку и затоа МУКЛА!
Статистиката вели дека Хауард лани дал повеќе гола од Даунинг.
Значи според статистиката Хауард е напаѓач а Даунинг дефанзивец така?
Пошто нели така вика статистиката.
Поентата е на терен како ќе биде.
Може една екипа да има 10 пенали во една сезона а сите незаслужени а некоја екипа да има 15 заслужени и уште 10што имало контакт за пенал ама судијата не видел.
И кој има тука помош од судиите? Една хипотетичка ситуација ете ти.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Не биди глуп. Ако Ливерпул нема сила да се бори за титула, воопшто да не игра, нели.
Јак муабет бе, демек „шоако им ги зедоа бодовите бе, и онака џабе ќе им беа“.
Ех бре....
Стави си го мислењето во букмарк на крај на сезона пак го прочитај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom