Azealia Banks

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.466

Азилија Бенкс е една млада и поприлично талентирана раперка. Родена во Харлем, Њу Јорк на 31.05.1991 година. Во детството се обидувала да стане актерка но бидејќи не проаѓала најсјано на аудициите решава да се посвети на рап и р&б музика. Со голема желба и самодоверба го напушта средното училиште за да стане позната раперка. Почетокот на кариерата не и оди најсјано при што во еден период од животот работи како стриптизерка. Во септември 2011 го издава синглот „212“ кој доживува европски успех по што таа го вклучува во ЕП изданието „1991“. Моментално работи на албумот "Broke with expensive taste" на кој постојано му го огложува датумот за промоција.


Мој личен став: Кога прв пат ја слушнав на еден од музичките канали кои ги иаме на брод си реков, уау, добро е, имало талентирани раперки таму некаде. Инаку за ѕенѕање у клуб песнава 212 е ТоБ. Коа ќе стане ептен славна ќе можам да се фалам дека сум знаел за неа пред другите :)

Еве и едно видео во кое можете да се уживате и во физичката убавина на Азилија :pipi:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нема да коментирам за неа, ама ќе коментирам за еден многу интересен маркетинг трик, а тоа е како да се исмејава друг за своите неприкладни настапи, со еднакво неприкладен настап.

Оваа финта веќе долго време многу продукциски куќи ја форсираат, демек им се руга на разголените - attention whore видеа.

Интересно ми е што иако она самата е всушност подеднакво разголена, и на ист начин привлекува со тоа повеќе прегледи на видеото се создава (hype) додека како бонус никој не ја наоѓа виновна за таквиот настап или го смета за премногу меинстрим, као ете јас сум cool и поразлична :rolleyes:

Истава фора може да се види и во видеото на преценетиот Psy - Gangam Style.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Свежа крв, различна ми е од остатокот нови артисти шо ги иам слушнато у последно време.
До негде ме потсеќа на Frank Ocean, не знам зошто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom