Avenged Sevenfold

Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
Незнам за вас али avenged sevenfold мислам дека се многу добар бенд .. имаат многу добар гитарист и еден од најдобрите тапанари во историја на метал музиката бил кај нив у бенд (R.I.P James Owen Sullivan - The Rev) , според мене имаат многу голема симболика и лириката им е многу добра ... па мислења , новости нека бидат тука :) (ако нема више отворено некој тема за a7x)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.345
Поени од реакции
4.972
A7X e od onie bendovi sto si slusnal eden album si gi slusnal site.
Gi slusav koa izvadoa toa Sieze the Day...Toj album im bese ona probivanje i mozda nakvaliteten Bat Country mi e najdobra.....Sega skoro mi izlegoa na playlista na MySpace i ona bas ist fazon muzikata....Veke slusnato...
 
Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
Ова е бенд кој еднаш се слуша и не се заборава мислам многу добри песни имаат и сега ќе им искочи Follow Up албумот од Nightmare ... им излезе новата песна за Black Ops 2 ...
--- надополнето: 27 септември 2012 во 20:55 ---
Новата песна :) Со новиот тапанар...


 
M

Mario Gómez

Гостин
Имаат добри песни признавам, интересни стихови и опфаќаат повеќе теми, дури и музиката им варира. Tonight the world dies омилена и buried alive, најзабегана a little piece of heaven a последно време заразна таа од call of duty соунтракот. :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Таа од блек опс кецот беше појака од оваа carry on:)
 
Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
ОД блек опс кецот појака беше да али сеа со нов тапанар дур се привикнат .. мислам не е толку лесно да се смени еден од најдобри тапанари у свет ...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Има тема за бендов мислам на форумов, само ме мрзи да ја побарам.
A7X e od onie bendovi sto si slusnal eden album si gi slusnal site.
Gi slusav koa izvadoa toa Sieze the Day...Toj album im bese ona probivanje i mozda nakvaliteten Bat Country mi e najdobra.....Sega skoro mi izlegoa na playlista na MySpace i ona bas ist fazon muzikata....Veke slusnato...
Пробивот го направија со waking the fallen ( Unholy Confessions ), првиот албум прашање е колку човек може да го слуша ако почнал од City of Evil да ги прати ( Streets, Warmness on the Soul моја препорака на која ми текнува у моментов ) инаку Џоле од Смат им има правено интервју на дечките во периодот кога го извадија првото ипи :), Warmness on the Soul, преку имејл ги исконтактирал, кузнае дал има некаков примерок од муабетот, на времето правев муабет со него на нетов и знам дека еден од поомилените бендови му се и доста имаат влијаено на она што тој го прави. Од муабет со Џоле на имејл до она што се денес, неизбежно со оглед на талентот кој го поседуваа(т), штета rev почина, може не беше најдобар тапанар во историјата ко горе што е спомнато али беше еден од оние што бајаги се издвоија во 21виов век ко нешто ново во музичкиот свет, а имаше потенцијал да биде дел и од великаните, незаменлива карика е во бендов.

Ај кога ставате песни, а и више кога ги спомнав двете траки погоре од првиот албум, да завршам со интрото од истиот албум кое уствари налагаше што све ќе се издеси од бендов во иднина


:cuc:
 
Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
Има тема за бендов мислам на форумов, само ме мрзи да ја побарам.

Пробивот го направија со waking the fallen ( Unholy Confessions ), првиот албум прашање е колку човек може да го слуша ако почнал од City of Evil да ги прати ( Streets, Warmness on the Soul моја препорака на која ми текнува у моментов ) инаку Џоле од Смат им има правено интервју на дечките во периодот кога го извадија првото ипи :), Warmness on the Soul, преку имејл ги исконтактирал, кузнае дал има некаков примерок од муабетот, на времето правев муабет со него на нетов и знам дека еден од поомилените бендови му се и доста имаат влијаено на она што тој го прави. Од муабет со Џоле на имејл до она што се денес, неизбежно со оглед на талентот кој го поседуваа(т), штета rev почина, може не беше најдобар тапанар во историјата ко горе што е спомнато али беше еден од оние што бајаги се издвоија во 21виов век ко нешто ново во музичкиот свет, а имаше потенцијал да биде дел и од великаните, незаменлива карика е во бендов.

Ај кога ставате песни, а и више кога ги спомнав двете траки погоре од првиот албум, да завршам со интрото од истиот албум кое уствари налагаше што све ќе се издеси од бендов во иднина

:cuc:
Ова што го кажа ти е Spot On сакав сеа да го постирам .. иначе fun fact сите знаете дека од мали авенџед се другарчиња .. исто така на најтмер песната на drum track им свири Мајк Портној (Dream Theater) Можеа и него да го земат во група .. али сакаа цитирам "Нова млада душа" и затоа го земаа Арин ... да не се зезаме добар е тапанарот али има уште многу да научи ... :)


 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
За Најтмер, инспирација им е сценава од филмов ( кој не го гледал нек го гледа ), омилен филм на rev - от, така да не е случајно што спотот е баш таков ...

 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Мое мислење за овој бенд:
Дека се хеви метал - не се. Јас би ги класифицирал како (GAY) алтернатив рок.
Дека стилот им е педерски - педерски им е. Незнам кој САГЛАМ (и вистински) метал бенд до сега имал членови со вакви косици.
Дека песните им се многу добри - можеби, сум чул 2-3 и сите ми се исти.
Дека се преценети - се. Посебно гитаристот. Па кога ќе видам дека го ставаат во top 10, во ранг со Page, Hendrix, Randy Rhoads... ми се лоши. Типот те едно исто го прави, едно брзо соло знае и толку.
 
Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
Мое мислење за овој бенд:
Дека се хеви метал - не се. Јас би ги класифицирал како (GAY) алтернатив рок.
Дека стилот им е педерски - педерски им е. Незнам кој САГЛАМ (и вистински) метал бенд до сега имал членови со вакви косици.
Дека песните им се многу добри - можеби, сум чул 2-3 и сите ми се исти.
Дека се преценети - се. Посебно гитаристот. Па кога ќе видам дека го ставаат во top 10, во ранг со Page, Hendrix, Randy Rhoads... ми се лоши. Типот те едно исто го прави, едно брзо соло знае и толку.
Syn не го ставаат за џабе во топ 10 ... има една од најболи соло настапи ... ти неможеш да го споредиш синистер со џими хендрикс ... 2 различни стилови ... и плус не се алтернативен рок него се баш хеви метал ... се кладам дека ти и SOAD би ги стаил на алтернативен рок нели ?
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Syn не го ставаат за џабе во топ 10 ... има една од најболи соло настапи ... ти неможеш да го споредиш синистер со џими хендрикс ... 2 различни стилови ... и плус не се алтернативен рок него се баш хеви метал ... се кладам дека ти и SOAD би ги стаил на алтернативен рок нели ?
Да. И двата бенда се ДАЛЕКУ од медал. Чуј ги Judas Priest, Black Sabbath и ќе осетиш ОГРОМНА разлика. SOAD и a7x забегуваат многу од жанрот. Нема ништо "heavy" во нивните песни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom