ANIME (Генерална дискусија)

E

Epsilon

Гостин
^
Прејако заврши,едно од подобрите годинава ми беше, и Parasyte the maximum тука негде ми е ама уште не е до пола стигнато,ќе видиме како ќе се одвива.
Мангата е завршена и ја имам прочитано и навистина вреди. Јас од анимето изгледав 5 епизоди (доттука стигнаа) и мислам дека целосно ја следи мангата, иако главниот лик е направен како nerd во анимето, а во мангата помангуп е. Мислев на физичкиот изглед.

И наидов на многу позитивни критики за ова аниме & манга.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Мангата е завршена и ја имам прочитано и навистина вреди. Јас од анимето изгледав 5 епизоди (доттука стигнаа) и мислам дека целосно ја следи мангата, иако главниот лик е направен како nerd во анимето, а во мангата помангуп е. Мислев на физичкиот изглед.

И наидов на многу позитивни критики за ова аниме & манга.
Во почетните епизоди nerd е,после од кога
Migi ќе му го спаси животот
Шиничи почнува badass да биди и да изгледа.
 
G

garthok

Гостин
Изгледав првите 2 на Parasyte ми делува некако комедија/хорор жанр што не го сакам како тера понатака? Не е лоша али...
 
E

Epsilon

Гостин
Изгледав првите 2 на Parasyte ми делува некако комедија/хорор жанр што не го сакам како тера понатака? Не е лоша али...

Не е комедија. И мангата е интересна бидејќи е завршена, а анимето ја следи целосно мангата така да и анимето ќе има интересен крај. Само ме интересира како ќе вметнат се во 24 епизоди.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
и јас го следам паразитот, интересно е сега за сега.
Главниот лик на почетокот беше нрд, после стана мангупче:D
 
Последно уредено:
G

garthok

Гостин
Да добро е продолжив да го гледам, на почетокот ми делуваше несериозно па затоа прашав. Инаку и elfen lied е опако, го возам паралелно со Parasyte.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Ги изгледав Ghost in the shell(филмот од 1995), Cowboy Bebop, го догледав FMA и го започнав Brotherhood, го изгледав Evangelion заедно со The End of Evangelion, Serial Experiments Lain и сигурно нешто заборавив. Го започнав и Trigun. Psycho Pass 2, Akame ga Kill и Sword Art Online II завршија и ги догледав...
 
E

Epsilon

Гостин
Ги изгледав Ghost in the shell(филмот од 1995), Cowboy Bebop, го догледав FMA и го започнав Brotherhood, го изгледав Evangelion заедно со The End of Evangelion, Serial Experiments Lain и сигурно нешто заборавив. Го започнав и Trigun. Psycho Pass 2, Akame ga Kill и Sword Art Online II завршија и ги догледав...
Импресии од истите?
 
E

Epsilon

Гостин
Го почнав Akame ga kill и се изненадив (негативно), очекував да биде "касапници" , но веројатно до самиот крај ќе умираат еден по еден од Asassins или грешка сум?

П.с до 3та епизода сум.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Го почнав Akame ga kill и се изненадив (негативно), очекував да биде "касапници" , но веројатно до самиот крај ќе умираат еден по еден од Asassins или грешка сум?

П.с до 3та епизода сум.
Да не ти лупам спојлери продолжи да гледаш,рано е уште...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.372
Поени од реакции
28.446
Го почнав Akame ga kill и се изненадив (негативно), очекував да биде "касапници" , но веројатно до самиот крај ќе умираат еден по еден од Asassins или грешка сум?

П.с до 3та епизода сум.
Не го гледај, премногу глуп шонен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom