Android корисници (проблеми, прашања, совети)

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Може да ми кажеш од каде го зема?
Ехееее, пред 4-5 години од Техномаркет, 200 мл пластично шише со прскалка, мала четка за прашина и микрофибер крпа. Распрскува широко и многу споро се троши. Види побарај, ако не ова, сигурно нешто слично имаат. :)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Знаи некој како се викаше апликацијата не ми текнува да можеш која сакаш апликација да ја преместиш во телефонот. (али телефонот требаше да ти е рутиран)
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
Јасно, зборев за custom rom, не за официјален. Ако веќе инсталира преку Odin многу подобра опција е да инсталира кастм ром него ли официјален кој е полн со bloatware и го кочи телефонот. Кој пробал кастм, никогаш не се вратил на официјален, тоа е факт. :)
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 16:15 ---


Чекај малце... Сакаш да кажиш дека официјалниот е полош од custom? o_O Како е то можно?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
dimas Очигледно не си пробал кастм ром. Нема понатаму што да дискутираме. :cautious:
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Дај бе кажете некоја апликација да ги преместам работите од телефонот на момориската.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Дај бе кажете некоја апликација да ги преместам работите од телефонот на момориската.
Не ти треба апликација
Оди во Settings > Application > Manage applications, одбери која сакаш и има опција Move to SD Card

Инаку, имаше една App2sd... не сум ја користел, само ја видов на маркет :)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Не ти треба апликација
Оди во Settings > Application > Manage applications, одбери која сакаш и има опција Move to SD Card

Инаку, имаше една App2sd... не сум ја користел, само ја видов на маркет :)
Не прашувам за ова не ме разбравте знам за ова,
туку да можеш да ги ја преместиш која сакаш апликација бидејки многу неможам да ги преместам имаше програма требаше телефонот да ти е рутиран и со таа можеш која сакаш таа да ја преместиш апликација.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ок одлично се рутирав (полесно здравје) баш само еден клик средив се Е СЕГА Е ВЕЌЕ ОДЛИЧНО. Гледам има куп програми ги има сите кој што ми требаат.
И јас рутирав, инсталирав нов андроид, но не можам да се уклучам на mobile network, имам htc wildfire. Помош?
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 16:15 ---
Ок одлично се рутирав (полесно здравје) баш само еден клик средив се Е СЕГА Е ВЕЌЕ ОДЛИЧНО. Гледам има куп програми ги има сите кој што ми требаат.
И јас рутирав, инсталирав нов андроид, но не можам да се уклучам на mobile network, имам htc wildfire. Помош?
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 16:18 ---
Дај бе кажете некоја апликација да ги преместам работите од телефонот на момориската.
Симни си Advanced Mobile Care, не само што ке ти ги премести туку и имаш имаш и антивирусна, батери сејвер и уште што не
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 16:19 ---
Дај бе кажете некоја апликација да ги преместам работите од телефонот на момориската.
Симни си Advanced Mobile Care, не само што ке ти ги премести туку и имаш имаш и антивирусна, батери сејвер и уште што не
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дечки што можи да е проблемов го ставам Mobile Data на On ама џабе пак не ми дава интернет http://fotografija.com.mk/image/4d2 иначе телефонот ми е Samsung galaxy s2 i777.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
за двајцата над мене ручно ќе си ставите подесувања за кој и оператор да е, нема самото да ви ги намести.Ви требаат подесувањата за АPN, пробарајте низ гугл ќе најдете.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
за двајцата над мене ручно ќе си ставите подесувања за кој и оператор да е, нема самото да ви ги намести.Ви требаат подесувањата за АPN, пробарајте низ гугл ќе најдете.
Drugar imam namesteno znaci go koristev internetot i ko zavrsiv so koristenje go iskluciv ama posle ko probav da go uklucam stoi kako na slikata a internet nemam napraviv factory reset mislev ke se popravi ama nisto povtorno isto.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Drugar imam namesteno znaci go koristev internetot i ko zavrsiv so koristenje go iskluciv ama posle ko probav da go uklucam stoi kako na slikata a internet nemam napraviv factory reset mislev ke se popravi ama nisto povtorno isto.
А да не ти е ставен телефонот само на 2G мрежа, наместо на 2G/3G во мобајл нетворк сетингс ??
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
А да не ти е ставен телефонот само на 2G мрежа, наместо на 2G/3G во мобајл нетворк сетингс ??
Не бе другар немам ништо чепнато,бтв барав сега да видам ама неможам да најдам кај се мести то.
Бато фала на одговорот не беше до тоа проблемот. Проблемот бил во тоа што имав 0.00 денари, а без 10 денари минимум не можело да се уклучи интернет.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Можам ли да го форматирам телефонот, она форматирање ко на компјутер шо му се праи?
Алкател ОТ 991, тој Вип дроидот шо е. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom