aMSN

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Е првата апликација за сите останати оперативни системи освен стандардизираниот Виндоус кој го има благодетот да има мсн.
Пред малце го открив и тоа ептен случајно и во досегашното користење од скоро саат време сум презадоволен. Дури во јазикот има Македонски, дозволува промена на слика, пуштање камера и кастм емоции.
Стабилен е, и до сега приметив само еден баг, кога поставуваш слика и одбираш снепшот не ја извршува ко што треба, и мање више битно е тоа :)
http://www.amsn-project.net/download.php

 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Јас овој мсн го користам на линуксот... досега сум немал никаков проблем и доста солидна замена е за стандардниот (windows) мсн. Има некои работи кои ми пречат како на пример групирањето на контактите некако има лош распоред (барем според мене) иначе другото све си е во ред.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Е првата апликација за сите останати оперативни системи освен стандардизираниот Виндоус кој го има благодетот да има мсн.
Пред малце го открив и тоа ептен случајно и во досегашното користење од скоро саат време сум презадоволен. Дури во јазикот има Македонски, дозволува промена на слика, пуштање камера и кастм емоции.
Стабилен е, и до сега приметив само еден баг, кога поставуваш слика и одбираш снепшот не ја извршува ко што треба, и мање више битно е тоа :)
http://www.amsn-project.net/download.php

Jas go koristam poodamna i vo Xp bidej'i e besplaten i postabilno mi raboti, a vo Ubuntu isto taka go koristam. Super
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Trillian? Pidgin? Digsby (добро.. кај и да е, уште е во развојна фаза)?

Just to name a few...
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Нема вакво чудо за Windows.
Шит ми треба едно немам MSN,а немам лимит да го спуштам
Колку што гледам помал е :S
 
Член од
7 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
26
А како да го инсталирам на линукс на училиште?КАко да земам пермисии?
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
А како да го инсталирам на линукс на училиште?КАко да земам пермисии?
Мислам дека не може. Имам пробано, ама пермисии има само на компјутерот на професорот. Од нашите компјутери не можеш да добиеш пермисии какви што има професорот.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Има некои работи кои ми пречат како на пример групирањето на контактите некако има лош распоред (барем според мене) иначе другото све си е во ред.

Мене тоа баш ми се допаѓа повеќе од стандардниот мсн на виндоус, по прегледно ми е се во еден прозорец
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Е првата апликација за сите останати оперативни системи освен стандардизираниот Виндоус кој го има благодетот да има мсн.
Пред малце го открив и тоа ептен случајно и во досегашното користење од скоро саат време сум презадоволен. Дури во јазикот има Македонски, дозволува промена на слика, пуштање камера и кастм емоции.
Стабилен е, и до сега приметив само еден баг, кога поставуваш слика и одбираш снепшот не ја извршува ко што треба, и мање више битно е тоа :)
http://www.amsn-project.net/download.php

Кажи ми додадоа опција за камера и микрофон?
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Јас го симнав, ама пред да инсталирам дали Windows Live MSn ќе ми работе како што треба. Бидејки и брат ми го користе компјутерот не само јас, а тој сака МСн Лајв.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Утнале работа на Мекот. Триста багови, инаку за виндовс е добар.
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Јас го симнав, ама пред да инсталирам дали Windows Live MSn ќе ми работе како што треба. Бидејки и брат ми го користе компјутерот не само јас, а тој сака МСн Лајв.
јас имам aMSN i windows live и ми работат и двете супер:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom