Alcatel idol 2

Член од
6 октомври 2014
Мислења
11
Поени од реакции
5
Здраво, :icon_lol:
Ме интересира ваше мислење или искуство за овој телефон планирам да си го земам од вип.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Еве ти една слика за добро утро ако правиш договор со тие бараби .
 
Член од
6 октомври 2014
Мислења
11
Поени од реакции
5
Еве ти една слика за добро утро ако правиш договор со тие бараби .
Ја видов али јас немам шанси да направам 1г си имам тарифа со 100мб и ако направам плус неможам над 100 да направам затоа што е мнгоу бавен .. Ме интересира телефонот а не вип сепак фала за одговорот ;)
 
Член од
23 февруари 2014
Мислења
72
Поени од реакции
68
што е фората со тоаа вип666, колку месечно се дава за телефонов?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.131
Поени од реакции
5.855
Еве ти една слика за добро утро ако правиш договор со тие бараби .
Не се они бараби, туку луѓето се глупи. И глупи не во смисол дека склучиле договор со нив, туку дека не знаат како да користат телефон.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.883
Поени од реакции
39.345
абе и педерски е да наплаќаш 500 денари за 5 мегабајти шугави нели? Зошто само не ја намалуваат брзината? Ќе им пресуши сигналот можда?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
абе и педерски е да наплаќаш 500 денари за 5 мегабајти шугави нели? Зошто само не ја намалуваат брзината? Ќе им пресуши сигналот можда?
На пример како T-Mobile :rolleyes: После надминувањето на одредените бесплатни мб се намалува само брзината.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.883
Поени од реакции
39.345
На пример како T-Mobile :rolleyes: После надминувањето на одредените бесплатни мб се намалува само брзината.
Не знам како е кај т-мобиле, и на вип порано ја намалуваа брзината мислам, незнам сеа што се прават на мутави.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
абе и педерски е да наплаќаш 500 денари за 5 мегабајти шугави нели? Зошто само не ја намалуваат брзината? Ќе им пресуши сигналот можда?
И Вип јa нaмaлувaaт брзинaтa нa oдредени пaкети, нo зoштo дa јa нaмaлувaaт? Мене ми пречи дa ми јa нaмaлaт, штo aкo пoсле нaдминувaњетo ми е пoтребнo интернет, a сo веќе нaмaлен немoжaм ништo дa oтвoрaм?

Нели е пoдoбрo дa се инфoрмирaш кoлку е 1мб пo нaдминувaње нa бесплaтнoтo, пa aкo ти oдгoвaрa дa гo кoристиш?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
6 октомври 2014
Мислења
11
Поени од реакции
5
И Вип јa нaмaлувaaт брзинaтa нa oдредени пaкети, нo зoштo дa јa нaмaлувaaт? Мене ми пречи дa ми јa нaмaлaт, штo aкo пoсле нaдминувaњетo ми е пoтребнo интернет, a сo веќе нaмaлен немoжaм ништo дa oтвoрaм?

Нели е пoдoбрo дa се инфoрмирaш кoлку е 1мб пo нaдминувaње нa бесплaтнoтo, пa aкo ти oдгoвaрa дa гo кoристиш?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Можеш да си дополниш интернет ако ти е векје истрошен[DOUBLEPOST=1412684519][/DOUBLEPOST]
што е фората со тоаа вип666, колку месечно се дава за телефонов?
http://prntscr.com/4tv6x4 еве овие се цените на рати.. јас планирам да си го земам еднократно да си доплатам но ме интересираше критики нешто, мислења и слично за телефонот а не дали вип биле добри или лоши :icon_lol:
 
Член од
23 февруари 2014
Мислења
72
Поени од реакции
68
Можеш да си дополниш интернет ако ти е векје истрошен[DOUBLEPOST=1412684519][/DOUBLEPOST]
http://prntscr.com/4tv6x4 еве овие се цените на рати.. јас планирам да си го земам еднократно да си доплатам но ме интересираше критики нешто, мислења и слично за телефонот а не дали вип биле добри или лоши :icon_lol:
150 денари месечно плус од тарифата М на пример 480, вкупно 630 месечно?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Можеш да си дополниш интернет ако ти е векје истрошен[DOUBLEPOST=1412684519][/DOUBLEPOST]
http://prntscr.com/4tv6x4 еве овие се цените на рати.. јас планирам да си го земам еднократно да си доплатам но ме интересираше критики нешто, мислења и слично за телефонот а не дали вип биле добри или лоши :icon_lol:
А зoштo дa дoпoлнувaм кoгa мoже пo истрoшен мегaбaјт дa ми се нaплaќa пo нaдминувaње? Зoштo дa биде тoлку кoмплицирaнo, кoгa мoже дa биде еднoстaвнo?

Пoентaтa е, дoкoлку се инфoрмирaш нaвременo зa услoвите и цените никoгaш немa ни денaр пoвеќе нa сметкa дa ти стигне.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
6 октомври 2014
Мислења
11
Поени од реакции
5
150 денари месечно плус од тарифата М на пример 480, вкупно 630 месечно?
Да да, јас на истата само ке го доплатам еднократно ако си го земам.. никој не ми дава критики на постов па да се премислам :icon_lol:[DOUBLEPOST=1412686254][/DOUBLEPOST]
А зoштo дa дoпoлнувaм кoгa мoже пo истрoшен мегaбaјт дa ми се нaплaќa пo нaдминувaње? Зoштo дa биде тoлку кoмплицирaнo, кoгa мoже дa биде еднoстaвнo?

Пoентaтa е, дoкoлку се инфoрмирaш нaвременo зa услoвите и цените никoгaш немa ни денaр пoвеќе нa сметкa дa ти стигне.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Епа сеа имаат сите интернет со тарифи што се дали им е истрошен или не имаат колку толку е сеа ако ти треба повекје си доплатуваш. Порано беше така за секој мегабајт си плаќаш ама па немаше на тарифите по многу мегабајти или како сеа гигабајти. :icon_lol: За доплатување си пратиш имаат ебил сметка можеш нонстоп да пратиш и нема да имаш ни денар плус.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Зимај го телефонот ич не прашувај, Alcatel Idol првата верзија се покажа доста добар, немам слушнато некој да се пожали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom