Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
од кои букви се гледа? очигледно не си ја сфатил сликата

светлото е во лево и свети кон десно што значи во забележаните простории нема шанси да има сенка ( со црно )


ај кажи каков е*ан фаил има сликата

btw денеска сфатив дека во форумот ниту еден не го почитува трудот на другите и се што правите е да тропате глупости , да најдете некоја грешка и да реметите со тоа
смешка си...реков сенката на буквите - читај пред да цитираш...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
смешка си...реков сенката на буквите - читај пред да цитираш...
ако можеш и ако знаеш направи па да научам од тебе и фокусот во сликата не беше буквите туку пример за polaroid effect
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
од кои букви се гледа? очигледно не си ја сфатил сликата

светлото е во лево и свети кон десно што значи во забележаните простории нема шанси да има сенка ( со црно )


ај кажи каков е*ан фаил има сликата

btw денеска сфатив дека во форумот ниту еден не го почитува трудот на другите и се што правите е да тропате глупости , да најдете некоја грешка и да реметите со тоа
Е тука брат те подржувам во целост, имаш право, за жал ама имаш.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ако можеш и ако знаеш направи па да научам од тебе и фокусот во сликата не беше буквите туку пример за polaroid effect
oва ти беше проблемот...прост и едноставен...

а немав намера да те навредам или нешто, туку да те посочам кон подобро...темава е за учење, не за фалење...само ти не сакаш да признаеш дека имаш грешка..


едит: башка си ја изгуби репутацијата што ја имаше кога се истакна со крадените проекти....
едит2: глеам на сите слики во албумот ја имаш истава грешка...пронајди се во моиве реченици и сослушај ме...за твое добро...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Е тука брат те подржувам во целост, имаш право, за жал ама имаш.
за жал да .....

oва ти беше проблемот...прост и едноставен...

а немав намера да те навредам или нешто, туку да те посочам кон подобро...темава е за учење, не за фалење...само ти не сакаш да признаеш дека имаш грешка..

едит: башка си ја изгуби репутацијата што ја имаше кога се истакна со крадените проекти....
брат друго е кога ќе кажеш:добра слика само си направил мала греша со сенката би било подобро вака.....

било па прошло з*еби го и сликата и сенката и се
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
за жал да .....


брат друго е кога ќе кажеш:добра слика само си направил мала греша со сенката би било подобро вака.....

било па прошло з*еби го и сликата и сенката и се
тоа што човекот го бараше со полароидот е ова...

само ме мрзеше да ја сечам и позадината, има многу тинтрање...

oригиналот го гуглав - search running -> страна 2 -> шеста слика...
 
Член од
17 јуни 2009
Мислења
84
Поени од реакции
3
Ке може некој да ми каже каде да го симнам photoshop?? :icon_mrgr
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
еве нешто нубско од мене немаше шо да прам :)

Не да е нубско...туку бетер е...златен ефект си постигнал...и си заборавил доле рефлексијата од стаклото да ја копираш од горниот!!!
брат не знам каков туториал тука ... користев само Eraser Tool ...
use your imagination.... ако имаш некоја слика дај да пробам да направам и ќе ставам Screen Shot step by step
Добро тоа за полароид ефектот си ме сфатил....ама за тоа погоре use your imagination...така на децата од маало да ги лажеш...и успат и по бурек праќај ги ако сакаш....

Ама да кажеш дека...овоа си го постигнал...без ниедна украдена постапка од интернет :nenene:
тоа што човекот го бараше со полароидот е ова...

само ме мрзеше да ја сечам и позадината, има многу тинтрање...

oригиналот го гуглав - search running -> страна 2 -> шеста слика...
Добро не мора баш со полароид...со било каква рамка ми требаше туторијал...ама после тоа нели нормално и позадината да ја исечеш...и сенки да му ставиш на објектот што излегува од рамката....значи не сум ја до толку нооб...туку имаше готови туторијали за овие ефекти...ама како у земја да пропаднаа :toe:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
како да си најдам фотошоп ама да не е трајал верзија? плис хелп, интересен ми е за проучување, имам туторијали само уште да си го имав и инсталирано, се ке беше супер:pipi:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
хаха да да сега дури сватив и statusquo зошто ми пишал фаил :)

ај ќе средам :D
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
oва ти беше проблемот...прост и едноставен...

а немав намера да те навредам или нешто, туку да те посочам кон подобро...темава е за учење, не за фалење...само ти не сакаш да признаеш дека имаш грешка..


едит: башка си ја изгуби репутацијата што ја имаше кога се истакна со крадените проекти....
едит2:глеам на сите слики во албумот ја имаш истава грешка...пронајди се во моиве реченици и сослушај ме...за твое добро...
кои крадени проекти????????????????????????????????????
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Добро, што толку замарате, ставете слика, нека дадат некој кометари дали е добра или не и толку, што се замарате толку, секој прави грешки, секој почнува од некаде, како божем никој од форумов не користи туторијали од НЕТ, па само на страната www.good-tutorials.com да влезете ќе најдете се што ви треба, за сите слики што се постирани се наоѓаат туторијали, дали е направен на еден начин или на друг ама се наоѓа, затоа и ви кажа Mr.InF3ction use your imagination
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Добро, што толку замарате, ставете слика, нека дадат некој кометари дали е добра или не и толку, што се замарате толку, секој прави грешки, секој почнува од некаде, како божем никој од форумов не користи туторијали од НЕТ, па само на страната www.good-tutorials.com да влезете ќе најдете се што ви треба, за сите слики што се постирани се наоѓаат туторијали, дали е направен на еден начин или на друг ама се наоѓа, затоа и ви кажа Mr.InF3ction use your imagination
темава не е за ваши дела со туториали, темава е за ваши уникатни дела, и исто така за помош..секој почнал од туториали еве да, ама никој не се фалел со нив...
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
темава не е за ваши дела со туториали, темава е за ваши уникатни дела, и исто така за помош..секој почнал од туториали еве да, ама никој не се фалел со нив...
Епа што напаѓате дека било со туторијали или крадени проекти, а како второ неколку страни поназад имам постирано слики кој се без туторијали, и не кажав дека се направени сликите точно по туторијали, него дека за секоја слика можеш да најдеш туторијал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom