A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Очајни стануваат. . . Мислам дека со Вучиќ се претворија во Сител во најлошите денови. Жал ми е за старата добра А1. :nesum: Ако земам во предвид дека редовно счедам Бегство од затвор, Преживеан и Премиер лига испаѓа дека повеќе гледам Сител. За жал!!!:toe:
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Затоа кратко и јасно: НЕ НИ ТРЕБА ТЕЛЕВИЗИЈА! Еден интернет пакет со 10 Мbps неограничен и ќе си спуштам која филм, серија, документарец и др што сакам и ЌЕ СИ ГЛЕДАМ КОГА САКАМ! Ако за “24“ ги чекав овие килавите од А1 ќе свршев работа...фино лепо си ги зедов од еден другар со интернет како погоре споменатиот и ги изгледав 6 и 7 сезона за 3 недели, БЕЗ РЕКЛАМИ И ВО МОИ ТЕРМИНИ!
Ашколсун. :tv:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Најкопиљска телевизија олку некој да биде против својата држава нема нигде:nerv::nerv::nerv:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Милион пати се обидував да комантирам на било што на А1 страната. Не ми објавија ни еден коментар, ако многу од нив ми беа со познатата реченица ,,А1 ве молам објавете’“:toe:
Кај нив коментарот ќе го објават само ако е Доле Влада, не чини владата и а1 супер сте:) Затоа се откажав, оние на кои им е платено да се коментираат нека коментираат, јас мојот став не им го кажувам веќе!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.716
Поени од реакции
12.145
Сега во моментов иде разговор со министеркава за култура. Од прашањата, 2/3 на Чомовски му се во врска со албанци, малцинства и џамија. Ниски и глупи удари. Телевизијата е најмалку место за ширење меѓунационална омраза. Наместо тоа можеби требаше да пуштат барем еден документарец, да направат барем една емисија (истражувачка од одредена област, патеписна, за уметност...сеедно, има милион полиња на интерес). Уосталом, празна како и повеќето други со таа разлика што постојано држи и шири опасни тензии.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Сега во моментов иде разговор со министеркава за култура. Од прашањата, 2/3 на Чомовски му се во врска со албанци, малцинства и џамија. Ниски и глупи удари. Телевизијата е најмалку место за ширење меѓунационална омраза. Наместо тоа можеби требаше да пуштат барем еден документарец, да направат барем една емисија (истражувачка од одредена област, патеписна, за уметност...сеедно, има милион полиња на интерес). Уосталом, празна како и повеќето други со таа разлика што постојано држи и шири опасни тензии.
Министерката го уништи Чомовски во сите дискусии. Немаше што да каже па почна да тресе глупости за некои меѓу етнички односи. Браво за Министерката за култура:vozbud:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Шо беше ова бе, Чомо доајен на македонското новинарство. Затоа ни е такво новинарството кога имаме вакви “врвни“ новинари. Многу неспремен беше, а верувам дека се спремал за интервјуто. Човеков е толку години новинар, уредник и тел. водител а никако да се изгради целосно, со години е истиот.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Зошто рекламираат дека филм ќе има во ова време а сеа ми ја дават оваа есмералда:tapp:и вчера мислам вака беше:toe:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Нека идат у курац најавија филм,а тука ми даваат некоја циганка :tapp::tapp:
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
20
Поени од реакции
3
A1 mislam deka so ova sto go pravat ke potonat, aj vucic ama onaa lezbejkata sto ja forsiraa tolku po ekspluziv, talent, pa sega i voditelka ja napravija c c c Ajt u propast
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
nemaat nikakva primamliva programa vo prime-time terminitot,so onaa seherzad ne ubija vo poim,a site dobri serii kako csi miami pocnaa da gi emituvaat na polnok
 
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
nemaat nikakva primamliva programa vo prime-time terminitot,so onaa seherzad ne ubija vo poim,a site dobri serii kako csi miami pocnaa da gi emituvaat na polnok

Токму така... Да не им е Шехерезад нема да го имаат ни овој шугав рејтинг. Видете на линкот:

http://www.tvpaket.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=523:2010-02-06-17-40-29&catid=36:2009-10-25-11-03-41&Itemid=53

:vozbud:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ќе ја платат цената на водење на антимакедонска пропаганда и ширење на тензии :toe: нека пропаѓаат :smir:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.565
Поени од реакции
930
Ме потсеќаат на Сител во најлошите времиња, УЖАС !!!
Освен Шехерезд и евентуално спорт не гледам многу А1.
Лани не сум се тргал од А1, сум гледал Премиер Лига, Македонско првенство, Преживеан,Операција Тријумф, Велики Брат,а сега што да гледам ? Можда Вучиќ да го гледам или пак Вести:tapp:. Стварно ме разочараја со програмава, се надевав дека ќе се подобрат али ништо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom