3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.497
Поени од реакции
69.106
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.060
Поени од реакции
18.122
Со Кадино наредно коло, па со Башкими Љуботен во последно коло.
Добиена е таа со Кадино, преслаби се во моментов.
Па и срамота е да сакаат бодови да скинат ако не им треба
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
Димов одличен цела сезона, денес Десниќ гол за победа у второ.
Иналу Десниќ му извади јазик на играч на Фортуна може да се каже му спаси живот додека да дојдеше докторот...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.060
Поени од реакции
18.122

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.191
Поени од реакции
10.141
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.060
Поени од реакции
18.122
:D
Ајде у Кратово нареден викенд:D
Хаха доле ќе сум за гласање само нема денови за до Кратово, доволно е да го частите Коњаникот он ви ја држи цела полусезона со неговиот позитивен песимизам :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.514
Поени од реакции
16.206
@Partizanen banditen сигурно ќе дава кафана. Ако има уште некој нека се пријави, тоа чекаме ние :icon_lol:
Ja не се водам више како Кумановец, мада локал патриотизмот отсекогаш преовладувал кај мене, а и кад је бег био циција.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.538
Поени од реакции
1.523
Ова што го прават играчите на Куманово е невозможно под какви услови играат буквално се нападнати на секој гостински натпревар срамота е ффм и држава што дозволува.
Нека ги е на чест на сви Господ гледа.
моментано играат во најдобри услови. секој натпревар на гости од ФФМ е прогласен за натпревар од висок ризик и има ЕБР. иначе к*р ќе тепаа во Слупчане.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
моментано играат во најдобри услови. секој натпревар на гости од ФФМ е прогласен за натпревар од висок ризик и има ЕБР. иначе к*р ќе тепаа во Слупчане.
Види за ова имаш право, само сакав да кажам дека никој не заслужува да игра во такви услови особено у лига каде што повеќето играаг за смешни пари и си имаат други работи.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.191
Поени од реакции
10.141
Види за ова имаш право, само сакав да кажам дека никој не заслужува да игра во такви услови особено у лига каде што повеќето играаг за смешни пари и си имаат други работи.
Wait-you-guys-are-getting-paid-meme-7.png
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
304
Поени од реакции
1.220
Интересно е и на истокот...Последно коло ке се одлучува за баражот..
Вардарски или Слога Виница...2 бода предност за Вардарски,но и гостување кај Карбинци кој се борат за опстанок...Слога со финансиска помош од газдата на Фк Гостивар..ке биде лудница у Карбинци за викенд..кој повеќе кеш даде,тој ке иде у бараж за втора лига...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.514
Поени од реакции
16.206
Четник си со тапија,не си ни Македонец повеќе не само Кумановец
Ај бе скини ми се с’ курца, па само ми цитираш мислења.

Он топик:

Драго ми е што следна сезона Куманово ке има градско дерби, само да видиме на кој стадион ке се игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom