2013 FIFA Confederations Cup |15 - 30 June| Brasil

Кој ќе биде шампион

  • Бразил

    Гласови: 48 18,5%
  • Шпанија

    Гласови: 46 17,7%
  • Јапонија

    Гласови: 8 3,1%
  • Мексико

    Гласови: 10 3,8%
  • Уругвај

    Гласови: 12 4,6%
  • Тахити

    Гласови: 61 23,5%
  • Италија

    Гласови: 69 26,5%
  • Нигерија

    Гласови: 6 2,3%

  • Вкупно гласачи
    260

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Глупост. Воопшто не е досадна играта туку ти не си навивач ниту на барса ниту на шпанија. Сигурно навиваш за некоја италијанска екипа и интересни ти се шутевите од едната страна кон другата без никаква идеа.

Значи за да ти биде интересна играта на Шпанија, треба да си фан на Шпанија или на некоја од шпанските екипи. Добро е што не збориме за субјективност иначе...
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
116
Поени од реакции
31
Значи за да ти биде интересна играта на Шпанија, треба да си фан на Шпанија или на некоја од шпанските екипи. Добро е што не збориме за субјективност иначе...
Па вака: сите кои се навивачи на Шпанија или Барселона им се допаѓа таквата игра, а од останатите тешко на кој им се допаѓа оваа игра си безброј додавања. Тоа ми беше поентата.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Па вака: сите кои се навивачи на Шпанија или Барселона им се допаѓа таквата игра, а од останатите тешко на кој им се допаѓа оваа игра си безброј додавања. Тоа ми беше поентата.

Да, де, се разбравме. :pos:

Да ти кажам, баба ми прави најбоље палачинки. Тоа зашто ми е баба па затоа ми прави најдобри палачинки. Ми ја сфаќаш поентата?
Значи не дека ти е убаво за гледање, туку си навиваш. За сите други кои не навиваме и гледаме пообјективно - лошо е за око. Да се броеа пасови во утакмица и така да се победеше, секако дека убава игра ќе имаа. Вака со милион подавања и слабо шутеви - не е убаво за гледање. Иначе не навивам за ниту една друга репрезентација, освен Македонија, зашто ми нема логика.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Па вака: сите кои се навивачи на Шпанија или Барселона им се допаѓа таквата игра, а од останатите тешко на кој им се допаѓа оваа игра си безброј додавања. Тоа ми беше поентата.
Да те прашам нешто, фудбалот се игра за голови или за подавања?
Не значи ако не навивам за Барса или за Шпанија дека не ми се бендисва играта шо ја играт. Ете не навивам за Баерн па сакам да ги гледам и многу ми се допаѓа нивната игра.
И да, досадна е играта и на Барса и на Шпанија.
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
116
Поени од реакции
31
Да те прашам нешто, фудбалот се игра за голови или за подавања?
Не значи ако не навивам за Барса или за Шпанија дека не ми се бендисва играта шо ја играт. Ете не навивам за Баерн па сакам да ги гледам и многу ми се допаѓа нивната игра.
И да, досадна е играта и на Барса и на Шпанија.
А ти кажими мене постигнува ли барса голови или не? Играта на баерн ти се допаѓа,а е многу слична нна таа од Барса(барем годинава).
--- надополнето: 2 јули 2013 во 01:15 ---
Да, де, се разбравме. :pos:

Да ти кажам, баба ми прави најбоље палачинки. Тоа зашто ми е баба па затоа ми прави најдобри палачинки. Ми ја сфаќаш поентата?
Значи не дека ти е убаво за гледање, туку си навиваш. За сите други кои не навиваме и гледаме пообјективно - лошо е за око. Да се броеа пасови во утакмица и така да се победеше, секако дека убава игра ќе имаа. Вака со милион подавања и слабо шутеви - не е убаво за гледање. Иначе не навивам за ниту една друга репрезентација, освен Македонија, зашто ми нема логика.
Блазе си ти ако навиваш за македонија. Тоа значи дека многу ретко се радуваш на победи. Иначе ќе мора да ги пробам палачинките на баба ти:icon_mrgr:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Блазе си ти ако навиваш за македонија. Тоа значи дека многу ретко се радуваш на победи. Иначе ќе мора да ги пробам палачинките на баба ти:icon_mrgr:
Е ова ми кажува со кого праам муабет. Важи, поздрав, само ти навивај за тие што победуваат. ;)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Па вака: сите кои се навивачи на Шпанија или Барселона им се допаѓа таквата игра, а од останатите тешко на кој им се допаѓа оваа игра си безброј додавања. Тоа ми беше поентата.
Barsa od 2008-2010 bese interesna i site se voshituvavme na toa "cudo" tiki taka.Toa e fakt!,Ist e slucajot i so Spanija.Posle toa ne gledame tiki taka,gledame siluvanje na fudbalot..
Barsa ja spasuva Messi(iljada gola dade sezonava),Spanija pobeduvaat bidejki barem dosega nemase pokvalitetna reprezentacija od niv.Ne mozam vo nieden slucaj da recam deka ima slabi igraci,sepak toa se igraci so pedigre.Zlatna generacija najubavo ja dolovuva situacijava.
E sega pocnaa da skripat doticnite sto e normalno,sepak liderot Xavi ostare,a Iniesta ne moze sam iako i toj ne briljira.Ke ostanat nezamenlivi i veruvam deka erata na ovaa taktika zgasna mnogu brzo,no se isplatese premnogu.Ni vo Barsa,nitu vo Spanija ne gledam igraci kako Xavi i Iniesta.

E sega ti ako se pravis slep i veruvas vo tiki takata se uste, potseti se na vcerasniot rezultat a i na sedmicata so kromid pred nekoj mesec.Mozebi rezultatot ne e biten tolku kolku sto e biten faktot deka ne mozat poseriozna sansa da napravat koga ke gi procitaat kako selski bukvar.Pozdrav.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
А ти кажими мене постигнува ли барса голови или не? Играта на баерн ти се допаѓа,а е многу слична нна таа од Барса(барем годинава).
--- надополнето: 2 јули 2013 во 01:15 ---


Блазе си ти ако навиваш за македонија. Тоа значи дека многу ретко се радуваш на победи. Иначе ќе мора да ги пробам палачинките на баба ти:icon_mrgr:
Слична е ама Баерн има по 20+ удари на гол по утакмица.

А за ова второто, не го терат победите некој чоек да навива за некој клуб/репрезентација. А то дека си македонец и не навиваш за Македонија само заради то шо ретко ќе се радваш на победи неможам да го сфатам.
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
116
Поени од реакции
31
Слична е ама Баерн има по 20+ удари на гол по утакмица.

А за ова второто, не го терат победите некој чоек да навива за некој клуб/репрезентација. А то дека си македонец и не навиваш за Македонија само заради то шо ретко ќе се радваш на победи неможам да го сфатам.
Не сум навивач на мк не заради то шо ретко победуваат туку од милион др причини. Една од нив е тоа што кога се игра со хрватска,србија и мн др,треба да се навива за македонија и да се скандира протв наброените екипи,а не да се извикува "умрете Албанци" иако во репрезентацијата има 3-4 такви. Ете тоа неможам да го сватам а и не ми дава волја да навивам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom