15 години затвор за македонскиот Фрицл

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281


Инекцијата и ајде чао само тоа за тие таквите гнаси .Каде се невладините и меѓаши да ги заштитат децата и траумите кој ги имаат доживеано а ќе ги носат целиот нивен живот.Или невладините имаат функција да мрчат само за презумпцијата на невиност или па за нив ова е нормална појава.Уште долгооооооо ќе си играме држава на грбот на народот .......
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Мене повеќе ме интересира - каде е мајката?
Ако знаела, а молчела, тоа е соучество, и колку и да и било ,,страв,, се работи за нејзините деца.
Или ако не знаела, каква мајка е, кога нејзините родени деца не зборуваат со неа, а уште пострашно, во нејзиниот дом, нејзиниот сопруг ги малтретира нивните деца, а таа не приметила????

Немам коментар за овие 15 години, срамота е. Тој толку ќе го јаде анално, а девојчињата се обележани за целиот живот.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Мене повеќе ме интересира - каде е мајката?
Ако знаела, а молчела, тоа е соучество, и колку и да и било ,,страв,, се работи за нејзините деца.
Или ако не знаела, каква мајка е, кога нејзините родени деца не зборуваат со неа, а уште пострашно, во нејзиниот дом, нејзиниот сопруг ги малтретира нивните деца, а таа не приметила????

Немам коментар за овие 15 години, срамота е. Тој толку ќе го јаде анално, а девојчињата се обележани за целиот живот.
"Министерот Бајрами денеска обелодени дека лично мајката на силуваните деца во средата го пријавила злосторството. Дошла во центарот за социјална работа во Велес и кажала дека сопругот вршел семејно насилство. Дури потоа била алармирана полицијата.
Но од друга страна при распитот во полициска станица мајката се бранела дека не знаела за грозоморните силувања. Останува нејасно како можела да не знае, а да пријави, или можеби била под закани од сопругот за да молчи.
Експертите по социјална работа кои ги контактираше Сител се едногласни, не е возможно мајката да не забележала дека девојчињата се злоставувани, зошто се работело за многу мали деца кај кои лесно може да се забележи дека нешто не е во ред.
-Не мислам дека таа не знаела, тоа лесно се приметува, вели проф. д-р Сунчица Димитријоска, професор по социјална заштита и социјална работа на Институтот за социјална работа и политика"
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
"Министерот Бајрами денеска обелодени дека лично мајката на силуваните деца во средата го пријавила злосторството. Дошла во центарот за социјална работа во Велес и кажала дека сопругот вршел семејно насилство. Дури потоа била алармирана полицијата.
Но од друга страна при распитот во полициска станица мајката се бранела дека не знаела за грозоморните силувања. Останува нејасно како можела да не знае, а да пријави, или можеби била под закани од сопругот за да молчи.
Експертите по социјална работа кои ги контактираше Сител се едногласни, не е возможно мајката да не забележала дека девојчињата се злоставувани, зошто се работело за многу мали деца кај кои лесно може да се забележи дека нешто не е во ред.
-Не мислам дека таа не знаела, тоа лесно се приметува, вели проф. д-р Сунчица Димитријоска, професор по социјална заштита и социјална работа на Институтот за социјална работа и политика"

И кое фајде ако ,,знаат,,?
Мора да се казни, и децата да се тргнат од таа болна средина.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
И кое фајде ако ,,знаат,,?
Мора да се казни, и децата да се тргнат од таа болна средина.
Пробувам да најдам информации дали во случајов и мајката е опфатена но тешко ми оди никаде не се споменува она ниту пак во пресудата тоа ми е малку контрадикторно.Како е можно мајката да не знае ,тој тоа го правел кога мајката не била дома абе ајде како да не.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Пробувам да најдам информации дали во случајов и мајката е опфатена но тешко ми оди никаде не се споменува она ниту пак во пресудата тоа ми е малку контрадикторно.Како е можно мајката да не знае ,тој тоа го правел кога мајката не била дома абе ајде како да не.
Жалосно е што е осуден на само 15 години, ама ужасно ќе биде ако и останат децата нејзе. За 15 години, најмалото ќе има 17, и ќе си го добие ,,татичко,, пак дома.
Оваа жена е се, освен мајка, и ич не ми е гајле кој што ќе каже, макар пријавила сигурно ЗНАЕЛА предходно, или ПОИМ НЕМА ШТО И ПРАВАТ ДЕЦАТА. Во секој случај, заслужува да и бидат одземени.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пробувам да најдам информации дали во случајов и мајката е опфатена но тешко ми оди никаде не се споменува она ниту пак во пресудата тоа ми е малку контрадикторно.Како е можно мајката да не знае ,тој тоа го правел кога мајката не била дома абе ајде како да не.
Искрено ни мене не ми се верува како е можно да не знаела. Зборуваме за деца од 3, 5 и 7 годишна возраст кои и да биле под притисок од моронот некако ќе познаела дека се случува нешто, затоа што нели - мајка е. Мајка ми мене на 20 години уште пред да влезам дома што се вели ме осеќа ако нешто не е во ред со мене и одма ме прашува. И не само мене, со сите што ги знам е вака. Мајка е! А камоли на мали девојчиња. Па го бањала ваљда најмалово од 3 години, барем тоа, сигурно ќе забележела некои повреди?

Гадно ми е и да дискутирам за ова и да зборам, од бес ми иде да ја искршам тастатурава за какви морони и идиоти постојат и со какви „казни“ поминуваат :mad::mad::mad:
--- надополнето: Dec 8, 2011 12:45 AM ---


Инекцијата и ајде чао само тоа за тие таквите гнаси .Каде се невладините и меѓаши да ги заштитат децата и траумите кој ги имаат доживеано а ќе ги носат целиот нивен живот.Или невладините имаат функција да мрчат само за презумпцијата на невиност или па за нив ова е нормална појава.Уште долгооооооо ќе си играме држава на грбот на народот .......
Слабо е инекција, ќе си заврши одма. Електрична столица.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Искрено ни мене не ми се верува како е можно да не знаела. Зборуваме за деца од 3, 5 и 7 годишна возраст кои и да биле под притисок од моронот некако ќе познаела дека се случува нешто, затоа што нели - мајка е. Мајка ми мене на 20 години уште пред да влезам дома што се вели ме осеќа ако нешто не е во ред со мене и одма ме прашува. И не само мене, со сите што ги знам е вака. Мајка е! А камоли на мали девојчиња. Па го бањала ваљда најмалово од 3 години, барем тоа, сигурно ќе забележела некои повреди?

Гадно ми е и да дискутирам за ова и да зборам, од бес ми иде да ја искршам тастатурава за какви морони и идиоти постојат и со какви „казни“ поминуваат :mad::mad::mad:
Има толку луѓе што патат за деца, се е подобро решение, освен да се остават децата кај неа. Нивниот хорор ќе продолжи, посебно за најстарото девојче, кое е веќе далеку посвесно што и се случило. Нека не се лаже некој дека ќе и биде ,,простено,, на мајката од нивна страна, тоа најстарото, добро знае дали мајката била информирана и колку била информирана, и зошто молчела толку време. Педофил не се станува преку ноќ, имало МНОГУ знаци и предходно.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
За милоонска проневера колку се лежи затвор? Пошо ми се чини дека се исплати.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
За милоонска проневера колку се лежи затвор? Пошо ми се чини дека се исплати.
Не се лежи во затвор. Се седи на фотеља. Еден мандат. Може и повеќе али зависи тоа...
 

DJVoio

Deejay
Член од
9 ноември 2010
Мислења
177
Поени од реакции
42
За овој треба само една бодликава жица, малку влажна, да се смрзне на -20, да му се напика у гз до грло и под cosinus да се вади од него! x15!
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Оптимално - доживотна казна требало.
Единствена утеха ми е што кај нас педофилите во затвор не траат долго, или ќе се убијат или ќе ги убијат.
Што и да си во затвор - само немој да си педофил.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Поверојатно ми е дека за неколку години ќе ја легализираат педофилијата одколку смртната казна...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И мене ме интересира мајката во случајов. Трите деца се толку мали што она ги бања, ги пресоблекува, како може да не забележи не ми е јасно. И неа треба да ја сместат во некој силос во Топилница и да се крчка во сулфурна киселина.
Не дај боже на мое дете вакво нешто да му направи некој вол, ќе го боцкам со грицкалица до искрвување, нема да дочека судење. А и нема потреба да му се суди, јас ќе му пресудам за сопственото дете.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
овој човек заслужува да ми се исече „алатот“ со се јајца и да се пикне на доживотна робија! ништо друго!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom