13 години од масакрот кај Вејце

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576


преземено од фејсбук страната “Македонски Бранители“

Текст не мора да пишуваме,сликата говори повеќе од сите зборови.

Вечна слава херои !!


едни слават “голема победа“ за Македонија,други говорат како Македонија изгуби со тоа што ги изгласале нив,а никој не ги спомна оние што пред 13 години загинаа во заседа,наместена заседа кај Вејце.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Во нормална земја утре ќе се бараше правда за нашите хероиве и ќе имаше протести за нивните убијци...Ама кај нас се слават избори кои не нудат никаков избор на граѓаниве.Жалосно,жал ми е за семејствата на овие луѓе и нивните блиски,сите зборови се излишни.За што погинаа луѓево да знаат...
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Вечна им слава. То е нашата клетва, секогаш страдаме од наши луѓе - шпиони.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
28.04.2001 да не се заборави...
ВЕЧНА ИМ СЛАВА...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ме скрши видеово прееска


На блиските на луѓево што дадоа живот за оваа држава им се восхитувам ама најискрено..од срце. Пропатиле многу и никогаш не добија асална помош од државата иако со пари не можеа да им го решат најголемиот проблем но барам ќе им решија голем дел од проблемите што следеле.

А неписмени административци седат дома и земаат високи плати.

С-Р-А-М-О-Т-А!

Солзи ми надојдоа на очи кога жените плачеа на клипов!
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Вечна им слава...никогаш нема да ги заборавиме!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.861
и така скоро 500 000 “македонци’’ денеска дадоа поддршка за пак државата да ја водат терористите од УЧК на чело со Али Ахмети и директно го одобрија минестерувањето на Талат Џафери.

логично се поставува прашањето, за што умреа овие луѓе ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вечна им слава, изгинаа за туѓи идеали и туѓи газови да седат во фотеља, само се надевам дека ќе се воспостави рамнотежа во Универзумов и истите тие ќе си го платат долгот двојно.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
http://www.scribd.com/doc/46590066/Масакрот-во-Вејце

во некоја поасална држава,рецимо Израел шпионите ќе се најдеа за 10 минути и истите ќе беа обесени на плоштад.
Кај нас,ако извршиш масакр на воени лица кои си ја бранат државата од терористи,добиваш министерско место и сите останати бенефиции.На сметка на тоа,Македонецот станува кираџија во својата држава,па мора да слуша како Сител му кажува што и како да прави.Се гордеат со нивните пастири и едните и другите знаејќи дека во 2001 година е нанесена огромна штета на Македонија која до ден денеска не може да се соземе.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
и така скоро 500 000 “македонци’’ денеска дадоа поддршка за пак државата да ја водат терористите од УЧК на чело со Али Ахмети и директно го одобрија минестерувањето на Талат Џафери.

логично се поставува прашањето, за што умреа овие луѓе ?
Ајде на друго место плачи што твоите изгубија катастрофално, како што знам политика на форумот е забрането.

Вечна им слава.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Вечна им слава,смрт за предавниците !!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
:place::place::place:
Понекад форумов го мразам ради вакви работи... Таман ќе заборавам многу работи околу војната, затоа што и дома си имам случај поврзан со војната, и оп ќе излезе некоја ваква тема. Вечна им слава, златни луѓе погинаа за денес некој курот да си игра со нас. Тие што ги убија ни се министри, заменици премиери, пратеници и слично. Сосема логично нели? Да ти се намочам во државата умрена, и после се чудат зошто ние младите сме си оделе од земјава... Епа затоа, затоа што не сакам терористи да ми ги носат законите и да управуваат со државата, држава против која пукаа пред 13 години.

Уште еднаш, вечна им слава и нека почиваат во мир, барем тоа го заслужиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom