110-годишната Марија Костова

Статус
Затворена за нови мислења.

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
110-годишната штипјанка Марија Костова дури денеска доби матичен број и лична карта

Штипјанката Марија Костова во февруари ќе наполни 110 години е меѓу најстарите жителите во Македонија. Костова дури денеска доби матичен број и лична карта. Костова подолго време чекала да добие лична карта затоа што евиденцијата на родени во Штип се води од 1900 та , а таа е родена 1898. Датумот на раѓање е утврден според крштеницата. Костова цел живот го поминала на поле. Oсвен проблеми со слухот и видот,здравјето добро ја служи.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
леле зашто така збориш екстра..мило ми е што има некој што имал животен век за време од 3 века:)би сакала и ја да доживеам колку неа,ама тешко..
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Епа добро нека живее жената колку и душа сака :>)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Extra_bt, си заслужила си живее, ако може уште толку...
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Со оглед на тоа што лична карта се добива на 18 години, на жената и остануваат уште 70-тина години живот... :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
.......па добро што им е текнало да и дадат.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Ај се надеваме да живее уште многу да сруши рекорд да ја запишат во гинисови рекорди ..
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Ова е веќе трагикомично,најсериозно...ебеш му матер ама она го изживеала нејзиното,само зафаќа место на земјава...после неколку трагични настани што ми се случија минатата година најискрено ги мразам сите старци со над 70тина.
Некој ќе ме пцуе сега,некој ќе ме колне ама јебига,мојот став после тоа е ваков,што да правам,дај боже сите да доживееме пола од тоа она што го изживеала.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
убаво е што толку долго живее бабава но од друга страна не знам како е да имаш 110 години и веројатно не се чуствува толку добро, но сеедно и посакувам да живее што подолго. Моментално најстарата жена има 114 години и е од Мексико.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.867
110 години да живееш толку многу тоа ти е божја казна и мачење бабава си надживеала и сопруг и сестра и брат и мајка и татко и а можеби и деца си ги надживеала и живее во земја што ти дава лична карта и матичен број на 110 години...ама тоа е кај дал Господ век дал...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
110 години да живееш толку многу тоа ти е божја казна и мачење бабава си надживеала и сопруг и сестра и брат и мајка и татко и а можеби и деца си ги надживеала и живее во земја што ти дава лична карта и матичен број на 110 години...ама тоа е кај дал Господ век дал...



е фала со ме подржваш и јас од преге се обидвам да кажам дека не ни сака таа да е жива ама никој не ме верва хехехе
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
ehh alalda i e shom preziveala tolku
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
И шо компијутер да не треба да и купиме ? На старост галериите на кајгана ќе ги гледa. :pos2:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
не ми се верува на коментарите, нит на тоа дека е жива темава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom