♛ Monte - Carlo Rolex Masters 2014 ♛

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Хах, Стан да го тепа Федерер во финале :pos: Не се секирајте, фино лепо ќе ги соблече гаќите уште во соблекувална и ќе си победи Федерер.
Иначе сеа да сум ретардиран треба да почнам да зборам дека Ноле е фолирант, ко некоИ што зборуваа за Надал на АО. Мислам дека после ова ќе сфатите дека не е нималку вкусно кога ќе се повреди некој спортист и кога го гледаме како се мачи и пробува да даде се од себе но телото не му го дозволува тоа.
Стефане, време е малку да излезеш од филмот дека некој играч толку многу се плаши или има комплекси од другиот, што губи веднаш кога ќе го види. Неколку пати веќе тој муабет не врви. Ферер против Надал во Париз, Вавринка против Надал во Мелбурн, Ферер против Надал вчера, Вавринка против Федерер утре...
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.854
Стефане, време е малку да излезеш од филмот дека некој играч толку многу се плаши или има комплекси од другиот, што губи веднаш кога ќе го види. Неколку пати веќе тој муабет не врви. Ферер против Надал во Париз, Вавринка против Надал во Мелбурн, Ферер против Надал вчера, Вавринка против Федерер утре...
Ај сеа да не ти барам мислења лани на Ролан Гарос кога попуваше дека Новак ќе го победи Рафа, истото беше и на УС Опен, па видовме што се случи. Знам за УС Опен се избаци од нигде никаде и рече дека само си сакал да ни кажеш дека Ноле ќе победи, да не се палиме многу многу. Еве мое мислење е дека Вавринка ќе изгуби утре, дали ќе се усере, дали ќе биде прегазен, дали ќе изгуби тесно којзнае, ама јас сум сигурен дека Федерер ќе победи.

И човече, Вавринка против Надал ми го зема за пример :pos: Надал што едвај се движеше, а и покрај тоа му зема сет на семоќниот и непобедливиот Вавринка. И те имам приметено, зборуваш како однапред да ги знаеш настаните, не само за тенисот него и општо за спортот. Те пратам и за Реал дробиш дека 100% ќе испаднат од ЛШ, не знам од кај ти таа моќ за предвидување, кажи ни на сите бар да се опариме од тебе.[DOUBLEPOST=1397929029][/DOUBLEPOST]
Или шо? Далеку е зад Надал и Федерер. Добар играч е , али не најдобар.
Никој не рече дека е најдобар, ама не можеш да кажеш дека Ноле не е класа. Федерер, Надал, Ноле, па после се сите останати.
 
Последно уредено:
G

garthok

Гостин
Класа си е класа , нешто што србинот може да го сонува само.
A бе е класа (некоја половична, де) али еве ја ти кажувам ко фан на Фед глупо е да се радуваш на вакви победи. Некако, фејк. Мислам ако си фатил со здробен зглоб да играш тенис, баскет... ќе знаеш за што зборам
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да не испаднат муабетиве за Стан и Федерер, ко тие за Ферер и Надал? :свиркам:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ај сеа да не ти барам мислења лани на Ролан Гарос кога попуваше дека Новак ќе го победи Рафа, истото беше и на УС Опен, па видовме што се случи. Знам за УС Опен се избаци од нигде никаде и рече дека само си сакал да ни кажеш дека Ноле ќе победи, да не се палиме многу многу. Еве мое мислење е дека Вавринка ќе изгуби утре, дали ќе се усере, дали ќе биде прегазен, дали ќе изгуби тесно којзнае, ама јас сум сигурен дека Федерер ќе победи.

И човече, Вавринка против Надал ми го зема за пример :pos: Надал што едвај се движеше, а и покрај тоа му зема сет на семоќниот и непобедливиот Вавринка. И те имам приметено, зборуваш како однапред да ги знаеш настаните, не само за тенисот него и општо за спортот. Те пратам и за Реал дробиш дека 100% ќе испаднат од ЛШ, не знам од кај ти таа моќ за предвидување, кажи ни на сите бар да се опариме од тебе.
Полека Стефане, не се жести. Сите предвидуваме, се обидуваме да погодиме. Кај тебе методот за предвидување ти се сведе на муабетот, ах, овој ќе се усере кога ќе го види. Гледаш дека тоа не функционира. Надал едвај оди, ти кажуваш дека Ферер имал комплекси на земја, кога тоа комплексашот во два сета го плесна Надал.

Вавринка е во голема форма, денес одигра фантастичен меч, ти ни кажуваш дека се плашел од Федерер, и заради тоа ќе изгубел. Коефициентот на Вавринка е многу блиску со коефициентот на Федекс, изгледа само ти го гледаш Стен уплашен.

Не знам како поинаку да ти кажам, никој од никого не се плаши. Ако е Федекс подобар утре, ќе добие, иако по формата се сомневам во тоа. На Федерер му се отвори ждребот, плус Новак беше инвалид денес.

И да, Реал ќе го јаде од Баерн.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.854
Полека Стефане, не се жести. Сите предвидуваме, се обидуваме да погодиме. Кај тебе методот за предвидување ти се сведе на муабетот, ах, овој ќе се усере кога ќе го види. Гледаш дека тоа не функционира. Надал едвај оди, ти кажуваш дека Ферер имал комплекси на земја, кога тоа комплексашот во два сета го плесна Надал.

Вавринка е во голема форма, денес одигра фантастичен меч, ти ни кажуваш дека се плашел од Федерер, и заради тоа ќе изгубел. Коефициентот на Вавринка е многу блиску со коефициентот на Федекс, изгледа само ти го гледаш Стен уплашен.

Не знам како поинаку да ти кажам, никој од никого не се плаши. Ако е Федекс подобар утре, ќе добие, иако по формата се сомневам во тоа. На Федерер му се отвори ждребот, плус Новак беше инвалид денес.

И да, Реал ќе го јаде од Баерн.
Тогаш ако гледаш според форма зошто мислеше дека Новак ќе го победи Надал на УС Опен прошлата година? Надал во никогаш подобра форма, а Ноле се мачеше и играше 5 сета со Вавринка, пред тоа мислам од Јужњи или некој друг изгуби сет. Значи и ти не си објективен, туку ако те нервира некој тенисер увек идеш контра него. ;)

И да, јас сеуште мислам дека Федерер ќе победи утре, не дека Вавринка нема шанси али не верувам Федерер да ја испушти оваа шанса да стигне до својата прва титула во Монако. Ферер нема никакви варијации во играта, кај него е цело време еден ист левел, затоа беше покосен денес, а Федерер е сосема друга приказна, го сецка ритамот, појачува, успорува, миксува... Вавринка се виде денес дека не може да држи едно исто ниво цел меч, во вториот сет направи едно брдо неизнудени грешки али Ферер немаше оружје за да го искористи тоа. Е Федерер има, верувај.

А за Надал-Ферер, јас реков дека ич не ми се допаѓа како игра Надал и дека не е во форма, само дека не ми се верува да изгуби од Ферер на земја, али ете се случи и тоа. Нигде не сум се курчел дека 100% тепа Надал...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тогаш ако гледаш според форма зошто мислеше дека Новак ќе го победи Надал на УС Опен прошлата година? Надал во никогаш подобра форма, а Ноле се мачеше и играше 5 сета со Вавринка, пред тоа мислам од Јужњи или некој друг изгуби сет. Значи и ти не си објективен, туку ако те нервира некој тенисер увек идеш контра него. ;)

И да, јас сеуште мислам дека Федерер ќе победи утре, не дека Вавринка нема шанси али не верувам Федерер да ја испушти оваа шанса да стигне до својата прва титула во Монако. Ферер нема никакви варијации во играта, кај него е цело време еден ист левел, затоа беше покосен денес, а Федерер е сосема друга приказна, го сецка ритамот, појачува, успорува, миксува... Вавринка се виде денес дека не може да држи едно исто ниво цел меч, во вториот сет направи едно брдо неизнудени грешки али Ферер немаше оружје за да го искористи тоа. Е Федерер има, верувај.

А за Надал-Ферер, јас реков дека ич не ми се допаѓа како игра Надал и дека не е во форма, само дека не ми се верува да изгуби од Ферер на земја, али ете се случи и тоа. Нигде не сум се курчел дека 100% тепа Надал...
Toгаш типував дека Новак ќе го добие Надал од повеќе причини. Прво, Џокович е подобар играч од Надал на бетон. Второ, формата на Новак во тој момент и не беше толку лоша, и Јужни и Вавринка одиграа одлични мечеви против него. Трето, кај Џокович е потешко да се одреди следниот настап со помош на претходниот. Кај Надал тоа е многу лесно. Јас само да го видам Надал и знам како ќе игра тој ден. Кога делува напумпан и полн со енергија како некое животно, тогаш нема многу борба со него. Кога делува истушен, тогаш може да изгуби од било кој. Тој делува истушен цела оваа година. Да не заборавиме дека на земја спасуваше меч топки протв Андухар, губеше од Долгополов, а против Раонич на исклучително спор бетон губеше поени со плус 10 размени.

И кога ќе се земе сето тоа во предвид, не може да се истрчаш и да кажеш дека Ферер нема шанса на земја против Надал, заради комплексите. Едноставно звучи смешно. Ферер е синоним за стабилност, плус е одличен на земја. Во многу од тие поразите од Надал бил на само чекор од победа.

Инаку, кога сме кај предвидувањата, немој да заборавиш дека јас предвидов на крајот на мината година, кога беше мастерсот во Лондон, дека Вавринка ќе освои Грен Слем оваа година. Ако не те мрзи, мислењето е сеуште таму. ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.854
Многу ми е криво што не предвидов/ме дека Надал ќе се повреди на АО. Али јебеш га, спорт е, ни прв ни последен пат да се повреди некој. За Надал си во право дека сезонава е доста слаб, и јас го трубам цело време истото и воопшто не сум задоволен од неговата игра. Ќе видиме сега како ќе биде, Барселона почнува од понеделник, ова е негов турнир, апсолутен фаворит е, ако и тука киксне тогаш сите аларми ќе бидат запалени и ќе биде доста лошо.

За Ноле стварно ми е жал што се повреди и му посакувам што побрзо опоравување, т.е. повредава да нема никакви последици врз натамошниот тек од сезоната.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.854
На турнирите каде Бекер е во стручниот штаб, Ноле нема титула, а тоа се случи на три турнира. :pos: Дон Бекер ефект. Не знам што му требаше да го ангажира, најозбилно, човек со едно брдо проблеми во животот, и човек на кој тенисот не му е во преден план во моментов, т.е. тренерската работа. Жива глупост направи Новак, а има еден куп тениски легенди што би можеле да му бидат тренери доколку Вајда решил малце да одмори. Пример Матс Виландер е прв на тапет, еден од најдобрите познавачи на тенисот на денешницата, и мое некое субјективно мислење е дека би бил одличен тренер.[DOUBLEPOST=1397995510][/DOUBLEPOST]Брајаните шампиони во дубл конкуренција, ова им е 5 титула во серија. :cuc: Најдобриот дубл на сите времиња без никакви дилеми.
Од 15:00 часот почнува финалето, нема да бидам во можност да го гледам (fuck, второ финале по ред испуштам, ова не се десило во последните 4-5 години :mad:), али да знаете дека сум за Федерер денес. Псај и компанија, имате еден навивач плус денес. :D
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Pa Mats go donese Mathieu do najdobro 16to mesto vo kariera,super trener e :)

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.695
Nole na turnirov igrase so povreda, toa nema nikakva vrska so Beker, takodze i prethodnite 2 tituli sto gi osvoi, si gi forsirase i novite trening metodi, ko gi ima so Beker, so toa sto Wadja bese u loza. Na turnirov Nole izigra solidno vo ramkite na moznostite, mozese lesno i set da zeme protiv Federer so jeziva povreda na desna raka. Sega citam deka ne predal samo za da ne bide svaten pogresno, radi retardiranata bagra sto go pravi glumec, i sega imase slicni komentari na netov radi neinformiranost so ogled na faktot deka od start na turnirov se pisuvase za ovaa povreda.

Sega gledam i pod znak ? e i RG sto e mnogu loso.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Nole na turnirov igrase so povreda, toa nema nikakva vrska so Beker, takodze i prethodnite 2 tituli sto gi osvoi, si gi forsirase i novite trening metodi, ko gi ima so Beker, so toa sto Wadja bese u loza. Na turnirov Nole izigra solidno vo ramkite na moznostite, mozese lesno i set da zeme protiv Federer so jeziva povreda na desna raka. Sega citam deka ne predal samo za da ne bide svaten pogresno, radi retardiranata bagra sto go pravi glumec, i sega imase slicni komentari na netov radi neinformiranost so ogled na faktot deka od start na turnirov se pisuvase za ovaa povreda.

Sega gledam i pod znak ? e i RG sto e mnogu loso.
Ќе биде многу лошо за Новак ако не игра на РГ оваа година. Ваква шанса да го освои РГ одамна немал.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.695
lani imase, ama ona sto go napravi na mreza bese bruka nevidena, sekako ne smeeme da bideme ubedeni deka formata na Nadal ke stagnira, ili ke dozivee uste pogolema digresija, nikogas ne se znae jebiga. Shansite ke mu se isti ko i do sega, spored mene, baska sto smetam deka ova e jedini turnir kade Nole ja ima onaa psiholoska blokada sto dopolnitelno mu gi oteznuva rabotite.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom