„Топки“ со Филе на Кајгана! (http://kajgana.com/topki)

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Ништо,затоа и двајцата не треба да се споредуваат на репрезентативен план,кога и двајцата се цепеници со нивните соиграчи.Нека ги гледаат клупските трофеи и индивидуалните постигнувања и рекорди.Роналдо е феноменален играч,но глумата и плачењето за се и сешто ќе му остави лош белег низ цела кариера. :)
Напрај споредба на соиграчите на Роналдо од Португалија,и соиграчите на Меси од Аргентина,по квалитет ти зборам.

И дај да не ја труеме темава на гудето,може ќе ни се налути.:D
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Напрај споредба на соиграчите на Роналдо од Португалија,и соиграчите на Меси од Аргентина,по квалитет ти зборам.

И дај да не ја труеме темава на гудето,може ќе ни се налути.:D
Ronaldo igrase/igra so Carvalho i ostala bagra od Porto i Chelsea, super odbrana. Messi igra so Otamendi vo odbrana. Ronaldo igrase/igra so Figo, Rui Costa, Deco itn itn vo sredina, vo Argentina nema eden saglam na sredina zatoa Messi ja igra pozicijata sto ja igra Xavi vo Barcelona. Argentina e podobra samo vo napad, a so 10 napagjaci reprezentacija ne biduva.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ronaldo igrase/igra so Carvalho i ostala bagra od Porto i Chelsea, super odbrana. Messi igra so Otamendi vo odbrana. Ronaldo igrase/igra so Figo, Rui Costa, Deco itn itn vo sredina, vo Argentina nema eden saglam na sredina zatoa Messi ja igra pozicijata sto ja igra Xavi vo Barcelona. Argentina e podobra samo vo napad, a so 10 napagjaci reprezentacija ne biduva.
Чекај бре нема еден саглам средина и одбрана Аргентина ?? Габриел Хајнце , Валтер Самуел , Занети , Забалета , сега поновиве Отаменди , Гарај , Кампањаро , Фернандез... од средина немало асолен играч ни порано ни сега ? Што беа Рикелме , Верон , Аимар, од сегашниве Гаго , Ди Марија , Маскерано , Макси Родригез , Ламела . Не ми кажувај мене за Аргентина знам повеќе за нив отколку за било која друга репрезентација ! Немале одбрана и среден ред .
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Чекај бре нема еден саглам средина и одбрана Аргентина ?? Габриел Хајнце , Валтер Самуел , Занети , Забалета , сега поновиве Отаменди , Гарај , Кампањаро , Фернандез... од средина немало асолен играч ни порано ни сега ? Што беа Рикелме , Верон , Аимар, од сегашниве Гаго , Ди Марија , Маскерано , Макси Родригез , Ламела . Не ми кажувај мене за Аргентина знам повеќе за нив отколку за било која друга репрезентација ! Немале одбрана и среден ред .
So tie sto gi nabroja od Argentina samo potvrduvas deka sum vo pravo.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Чекај бре нема еден саглам средина и одбрана Аргентина ?? Габриел Хајнце , Валтер Самуел , Занети , Забалета , сега поновиве Отаменди , Гарај , Кампањаро , Фернандез... од средина немало асолен играч ни порано ни сега ? Што беа Рикелме , Верон , Аимар, од сегашниве Гаго , Ди Марија , Маскерано , Макси Родригез , Ламела . Не ми кажувај мене за Аргентина знам повеќе за нив отколку за било која друга репрезентација ! Немале одбрана и среден ред .
чоек Аргентина никогаш немале асолен тренер да ги склопи овие играчи..Меси во Аргентина ја игра улогата на Озил во Реал Мадрид и како очекуваш сам да игра,да дрибла и да дава голови??..плус ете 12 гола во 9 натпревари има за Аргентина колку да даде 50???..

Меси во 2012 има постигнато скоро 80 голови и не знам таму колку асистенции и вие тврдите дека Роналдо ја заслужувал дека освоил само Ла Лига:tapp:..не ме сваќајте погрешно Роналдо е играчиште но секогаш Меси ќе биди запаметен како подобар фудбалски играч и рекордите кои ги рушел и трофеите кои ги има го докажуваат тоа..

а за тоа која е подобра личност немам нешто поглупо прочитано..небаре вие сте секој ден со нив и знаете какви личности се:facepalm:тоа е релативна работа
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Аргентина имала слаба средина и одбрана :pos::pos::pos:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ај заебете и едните и другите, не е темава Роналдо vs Меси па за да им ги мериме, џабе вртење у круг...
Џену, писни малце де. :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
"Messiju (305) nedostaje šest golova da se izjednači s Maradonom (311) po broju golova u cijeloj karijeri, a tek mu je 25 godina."Pedro.: "Prošlo je 12 kola, a Messi je učestvovao u kreiranju 21 pogotka: 16 golova i 5 asistencija. Jednostavno i jasno - najbolji je od svih." "Messi u 2012. godini: 77 golova, 23 asistencije. Direktno je učestvovao u kreiranju 100 golova. Dajte mu Zlatnu loptu ODMAH!" "Cristiano u 2012. postigao 59 golova i 9 asistencija i mora živjeti s Messijevih 77 golova i 23 asistencije.

nuff said ?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Немора “живјети с Месијевих 77 голова и 23 асистенције“, им го рокна кога беше најслатко на Камп Ноу за титула. Нека му ја дадат слободно златната топка.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
споредуваш ЕП со јуниорски достигнувања
Pa gi sporeduvam dostignuvaneto na dvajcata so reprezentaciite.
Dvajcata nemaat osvoeno nisto so seniorskata reprezentacija no Messi od razlika na Ronaldo ima osvoeno svetsko u20 i zlato vo olimpijada.
Od kakvi dostignuvana na Ronaldo so reprezentacijata zboruvas ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom