„Рекетот“ постои и во училиштата

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
а кој се за тебе забегани:Етуц,Емуц,Асуц кои се запишуваат поради познавање и сакања на одредени области:toe:
рекет во секое средно училиште имало,некаде поголем некаде помал
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
не, туку забегани не се поради тој аспект, бидејќи постои малцинство во И околината на школото... обично тие маваат рекет и праат фрки и слични деликвентски сврки
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
тоа беше порано,сега ситуацијата во овие училишта е драстично намалена,не е како претходните генерации........
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
тоа беше порано,сега ситуацијата во овие училишта е драстично намалена,не е како претходните генерации........
брат може само де е зголемена за намалување не ми се верува,затоа што сиромаштијата си го чинит своето...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
искурчисе еднаш , прај се глупав. ако треба изеди и ќутек тоа ке се деси еднаш, али после ке видат дека не им се плашиш, нема да ти се плашат ни они тебе али нема да те малтретираат...
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
брат може само де е зголемена за намалување не ми се верува,затоа што сиромаштијата си го чинит своето...
многу е отпаднато,зборам од аспект додека јас бев во средно пред 5 години
и тогаш имаше сиромаштија,но немаше толку репресија од полицијата(алфи,прекршочни),интернетот тогаш почна да се појавува,што значи повеќето од децата беа по улица-ха-це клинци........сега дома ќе се расплаче на цел глас и одма добива пари или во краен случај седи дома на ФБ,а тогаш без пари или со пари мора надвор да висиш-ЕДНОСТАВНО ДОМА НЕ СЕ СЕДЕШЕ(било кое време,преку ден,навечер,летно или зимно време)
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Не правам, а не ни пробале да ми направат
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Имаше рекет на времето, се сеќавам. Еден дебел секој одмор ми го зимаше сендвичот. Тоа траеше се додека еден ден во сендвичот ставив рицинус.
ХАХАХАХАХАХАХАХАХ!!! :zver:

Мене не ме чепкаат, а сум во ,,грубо’’ училиште, АСУЦ.
Еве пример денес идам, и некој ме мавна со топка снег. Се вртам накај еден, со фаца намрштена ко да ми убил некој од фамилија, и овој покаѓува накај другите. Се вртам накај другите 4-5 души: - Кој мавна бе !?
Ќутат сите. Си продолжив. Само заби покажете и нема проблем. Освен ако не ти се соберат 20 души, е тогаш пали патиките:vozbud:
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
ХАХАХАХАХАХАХАХАХ!!! :zver:

Мене не ме чепкаат, а сум во ,,грубо’’ училиште, АСУЦ.
Еве пример денес идам, и некој ме мавна со топка снег. Се вртам накај еден, со фаца намрштена ко да ми убил некој од фамилија, и овој покаѓува накај другите. Се вртам накај другите 4-5 души: - Кој мавна бе !?
Ќутат сите. Си продолжив. Само заби покажете и нема проблем. Освен ако не ти се соберат 20 души, е тогаш пали патиките:vozbud:
А што ако немаме заби?
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
муда ке покажеш, а ако немаш муда... твоја работа
 
Г

Господ

Гостин
Тогаш подобро не се запишувајте во такви училишта :toe:
Сите од спомнатите школи се стручни и единствени во струката.
Рекетот одамна изумре...
А иначе ретко да некој рекет мава за храна.
Најкул рекет што сум глеал како паѓа бил со продавање камчиња.
Типот ти шитка камче 50 денари(мора да го купиш)и ти вика утре врати ми го ако не го вратиш даваш уште 50 денари:toe:
Или пак еве ти 50 денари купи четврт пица бурек,пола кило јогурт и врати 20 денари кусур...good luck:toe:
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
искурчисе еднаш , прај се глупав. ако треба изеди и ќутек тоа ке се деси еднаш, али после ке видат дека не им се плашиш, нема да ти се плашат ни они тебе али нема да те малтретираат...
убаво го имаш замислено тоа,но може исто така во погрешен правец да тргне со ќотекот па секој ден да добиваш по тиквата:toe:
 
С

Спенсер

Гостин
убаво го имаш замислено тоа,но може исто така во погрешен правец да тргне со ќотекот па секој ден да добиваш по тиквата:toe:
еднаш ке ти дојде преку глава... и на тоа има крај...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom