„Појави“ на Богородица, Исус и др. низ светов

Член од
18 октомври 2012
Мислења
166
Поени од реакции
29
Isus e bogocovek i toj e vistina koja ni pomaga da se sfati deka nema strav od smrtta zatoa sto odime site vo rajot ako ne pravime losi dela. Teloto crna zemja ke ni go jade, ama dusata ke ni odi vo raj ako sme dobro pravele ili na vecna muka ako sme losi.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Isus e bogocovek i toj e vistina koja ni pomaga da se sfati deka nema strav od smrtta zatoa sto odime site vo rajot ako ne pravime losi dela. Teloto crna zemja ke ni go jade, ama dusata ke ni odi vo raj ako sme dobro pravele ili na vecna muka ako sme losi.
Kolku mozhe da si losh, ama pak da odish vo rahjot?
 
Член од
18 октомври 2012
Мислења
166
Поени од реакции
29
Ich ne smees da si losh ako pravish losho. Moze da si malku losh, ama da ti se prostat grevovite, ama ne smeesh smrtni da pravish grevovi nikogas. Ich losh ne smeesh. Deka Isus dojde i ne izmi od grevovite i posle pak pocnaa lugjeto da se loshi mesto samo dobro da bidat.
I sega zatoa se pojavuva na mesta kako na dvo, senka ili n drugo mesto za da potseti deka pak kje dodje ama toj pat nema lesno da ni se prostat grevovite. I zatoa go ima na sliki i na cepenici i na ikoni sto placat.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Ich ne smees da si losh ako pravish losho. Moze da si malku losh, ama da ti se prostat grevovite, ama ne smeesh smrtni da pravish grevovi nikogas. Ich losh ne smeesh. Deka Isus dojde i ne izmi od grevovite i posle pak pocnaa lugjeto da se loshi mesto samo dobro da bidat.
I sega zatoa se pojavuva na mesta kako na dvo, senka ili n drugo mesto za da potseti deka pak kje dodje ama toj pat nema lesno da ni se prostat grevovite. I zatoa go ima na sliki i na cepenici i na ikoni sto placat.
Znaci: ich ne smeesh, ama mozhe malku.

Dobro, kolku takvi mali loshotilaci se OK? Eve, dnevno ili nedelno, na primer.
 
Член од
18 октомври 2012
Мислења
166
Поени од реакции
29
Ич не смее. Порано можело малку пред да се роди од Света Дева Марија, сега Ич.
И затоа не е убаво кај католиците што им ги простува попот гревовите. Мене вујкоми ми што е поп вика затоа кај нив повеќе се појавува за да ги потсети дека грешат и гревови прават и лоши работи, а кај нас помалку дека сме поарни а и дека нема кај нас простување освен од Бог.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ич не смее. Порано можело малку пред да се роди од Света Дева Марија, сега Ич.
И затоа не е убаво кај католиците што им ги простува попот гревовите. Мене вујкоми ми што е поп вика затоа кај нив повеќе се појавува за да ги потсети дека грешат и гревови прават и лоши работи, а кај нас помалку дека сме поарни а и дека нема кај нас простување освен од Бог.
Доста бе тролаш, 40 години магаре си, како не ти е срам.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Ич не смее. Порано можело малку пред да се роди од Света Дева Марија, сега Ич.
И затоа не е убаво кај католиците што им ги простува попот гревовите. Мене вујкоми ми што е поп вика затоа кај нив повеќе се појавува за да ги потсети дека грешат и гревови прават и лоши работи, а кај нас помалку дека сме поарни а и дека нема кај нас простување освен од Бог.
haha, kaj zavrsil toj Bogoslovija? :pos:
 
M

Macedonian-Sun

Гостин
Дали тоа што пред неколку години најдов мала дрвена икона од богородица и исус под клупа во 4 одделение значи дека бог ми испратил сигнал дека е со мене ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Дали тоа што пред неколку години најдов мала дрвена икона од богородица и исус под клупа во 4 одделение значи дека бог ми испратил сигнал дека е со мене ?
Да. Ти подарил изглед и интелигенција, мора да е со тебе.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
Исус постои навистина затоа и се покажал и докажал тука на земјата како единствен бог за разлика од други што ги нарекуваат богови а не постојат тој се појавувал и уште вечно ке се појавува
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Исус постои навистина затоа и се покажал и докажал тука на земјата како единствен бог за разлика од други што ги нарекуваат богови а не постојат тој се појавувал и уште вечно ке се појавува
Ти го виде?
 
M

Muranyi

Гостин
Јас не гледам логика или било каква рационална потреба Бог да се појавува на ова мало безначајно парче карпа,а уште помалку да се појавува по дрва,планини,карпи,расипана паштета,облаци и слични егзотични места или пак да се јавува онака скришно само на одредени особи кои веруваат во него,чисто колку ќејфот да им го направи.Тоа е ненормална работа колку луѓето се склони да си придаваат на важност на нивното безначајно и безмислено егзистирање на оваа мала точка во бесконечниот Универзум.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
Можеби сум го видела а ако ти кажам дека сум го видела ке ме сметаш да луда
 

Kajgana Shop

На врв Bottom