„Ден на дрвото“ - 23.11.2011 (среда)

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Бреј, само хејт... I don't want to live on this planet any more.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
зошто се саделе дрва, зошто се славел 8 септември, зошто се прават споменици, зошто ова се прави, зошто она, ова нечини, она нечини.............................
Па што да се прави бе кажете бе паметни едни??? многу прост и глуп народ има во државава
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
многу прост и глуп народ има во државава
Знаеш што е пострашно??
Што некои од нас (глупите) се прават паметни, а другите "овци" им одиме по умот што го немаат.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Уште ли ве лажат десничарите бе. Абе во оваа држава крвта се препродава па за дрва. Дај пари, ќе има и дрва, и споменици, и пивофест одма откако ќе направиме да не смее да се продава алкохол по 19 часот. Ако нема пари за перење, оваа влада ( а и другиве опозиционери) нема да направат ништо. ама ете, додека има овци, ќе има и волна.
--- надополнето: Nov 23, 2011 5:51 PM ---
Во заблуда си... дете левичарско.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Лигавешници сте ја направиле темава.
Изгледа јас за сите вас сум садела. Дел од моите дрвца ќе се фатат, ама од вашите нема да има ако не сте ни пробале.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Да да, кретенине ќе ги сечат дрвата кај Капиштец и на булевар ЈНА, а јас ќе идам у некоја вукојебина со ЈСП бус и ќе садам? Мало морген. Кој сече дрва тој и нека сади, ич уво не ми чуе.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Во заблуда си... дете левичарско.
Десет пати ќе ја купам Капиталот за да потрошам малку повеќе од дрвцата на десничарите, и со нив ќе се мавам по табани додека не ми станат црвени како црвената зора. Додуше, сега комунистите го пошумија цело Водно а партијата на власт не може да пошуми еден срамен дел од телото како што треба, но сепак, како беше мантрата... од секого според можностите , на секого според потребите. Таа мантра највеќе функционира во однос на власт од 90та па навака.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Да да, кретенине ќе ги сечат дрвата кај Капиштец и на булевар ЈНА, а јас ќе идам у некоја вукојебина со ЈСП бус и ќе садам? Мало морген. Кој сече дрва тој и нека сади, ич уво не ми чуе.
За секое исечено дрво во Скопје ќе се насадат 10 нови ВО СКОПЈЕ. Вчера садале кај зоолошка. И тие дрва покрај булеварите се сечат од што мора не од што им се сака.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
За секое исечено дрво во Скопје ќе се насадат 10 нови ВО СКОПЈЕ. Вчера садале кај зоолошка. И тие дрва покрај булеварите се сечат од што мора не од што им се сака.
Ајде штом е така, покажи ми каде има ВО СКОПЈЕ засадено 800 дрва (ради 80те што ги исекоа на погоре цитираните булевар и улица). Да имаше толку многу денес засадено ќе ги видевме, не е огромно Скопје и се знае каде може да се засадат. Не зборете на памет.

Сум за да се садат дрва, да, али све со усул. Денес дрво ми го направија со дрвата, друга вест неможеш да чуеш.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ајде штом е така, покажи ми каде има ВО СКОПЈЕ засадено 800 дрва (ради 80те што ги исекоа на погоре цитираните булевар и улица). Да имаше толку многу денес засадено ќе ги видевме, не е огромно Скопје и се знае каде може да се засадат. Не зборете на памет.

Сум за да се садат дрва, да, али све со усул. Денес дрво ми го направија со дрвата, друга вест неможеш да чуеш.
Малечки,се сеуште...тие се околу тебе...те демнеат.....ќе дојде ред кога ќе побараш дрвце за да се измочаш.:pos:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.695
Поени од реакции
12.109
А ја ако побарам дрвце да се згреам, ќе ми побараат 60 евра кубик:(...праууу...

Бтв, постои некоја друга држава каде се прават вакви југо-акции?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom