Што со досадните?

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Премногу досада значи губење на интерес.
Така да, ако си премногу досаден, ем ќе те ебат ем нема да те ебат две посто. Така ти е тоа.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Би прифатил само еднаш, колку да и помине меракот. Добродушен сум. :)

Како и да е, како член на АДК (анти-дудлачката комисија) - никогаш не сум бил, ниту ќе бидам напорен.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Acid напиша:
Би прифатил само еднаш, колку да и помине меракот. Добродушен сум. :)
.
Epa aj majka tereza ako ne:icon_lol:

Ako izleguvas so sekoja sto bi ti bila barem malku dosadna, daj da pocneme da bideme dosadni...:pos:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Dosadna??? Pa cisto i ednostavno ke ja zapoznam so nekoj podosaden od neze... siguren sum deka ke najdat zaednocko resenie.. samo pred toa dva tri muabeti na ednio, dva tri na drugio posto da ne se cuda duri zboruva.. nikos ne se fajkam za "piscoli" koga e zensko vo prasajne.. taka da "pogovorka"... i vo samata dosada ima nesto interesno.. toa e dosadata.. neznam so sakam da kazam ali kolku da tresnam nesto posto neam pisano eve edno 3-4 dena pa aj neka bidi...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас тешко се справувам со досадните дека незнам дрско да ги откачам, но секако не им го правам ќеифот за да им го подигнам егото на моја штета ... ем не сум сакала, ем на некој начин ме имал ... не, не :ne:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Ги избегавам досадните. Да им го направам ќеифот во никој случај тоа, ги откачувам што е можно подрско.. со два потези што би се рекло и ајт!
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
DOSADNI?
NE BLAGODARAM

izvinete so izbeguvam od temata ali........

JEEEEEEEEEEEEE MI JA PODOBRILE REPUTACIJATA!!!!!!!!:cuc::cuc::cuc:

( едитирано од Д бич - за да не ти ги спојувам мислењата на секое, пишувај се во еден пост, барем за тоа има место.:wink: )
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Вртам со очи, тапкам у место, се смешкам глупо, ццкам со јазикот по непцето, глеам кој има позади неа...
Се вртам да најдам некој познат да ме спаси.
Ако е ептен упорна, си бркам со прстот у нос, вадам тие зелените и си ги стаам у уста.
Ако и така чаре нема увек си носам троа лук у џеп за такви итни случаи. Се свртуем, демек ме бара некој по телефон и голтнуем. А мразам лук. Ал јебига жртва.
После и ждригам у фаца. Е и ако тоа не помага, ондак е стварно луда.... Нема спас. Пуштам брада, праам пластична, плаќам баачки...
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
OBDN напиша:
Sto te gledam cudna. Ko ke dojde do stepen na zamor u stil na Eko1 ide:

On/Ona: Zamara!
Jas/Licno i personalno: Koj del od 'dosaden/a si ko shofershajbna na sred zima ne go razbiras?
On/Ona: Sto e toa shofershajbna?
Jas/Licno i personalno: Ova e shofershajbna, i ako ne sakash da se zalepish na nea ko izguben vrabec na sred leto, i da se smackas, skidaj mi se ispred oci.
On/Ona: Zbuneti i vekje odaleku posmatraat.
Ок, постов ти е на граница на нормален пост.. За друго се јавувам. Приметив дека у последно време, пишуваш постови во кои што се однесуваш иронично и неубаво кон Форчн, и тоа ти е главна цел на постовите, а не да пишеш нешто во врска со темата... Ај олабави малку те молам. Ако нешто си се исфрустрирала од неа, и си и љубоморна, не го замарај цел форум со тоа, бидејќи тоа си е твоја приватна работа. Припази малку како се однесуваш!

Имаш и интересни постови. Не го расипувај општиот впечаток за себе, со таква непотребна зајадливост. А и глупо е на привремен бан да идеш, искрено.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Ја имам метода којашто ја научив во Секс & Д Сити и ефикасна беше во сите досегашни случаеви : порачуваш чаша експрес капучино со карамелизирано врело млеко и им го истураш во скут... Не само што ги снемува како попарени кучиња туку и ги правиш да се чувствуваат виновни....

Ова е драстична мерка и забранета за луѓе со неухрањени мишичи : со истата интервенирате откако на љубезен начин ќе и кажете на дотичната особа да се тргне додека е време и дека не ви е стало да зборите со нејзе.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Dolphin напиша:
Ок, постов ти е на граница на нормален пост.. За друго се јавувам. Приметив дека у последно време, пишуваш постови во кои што се однесуваш иронично и неубаво кон Форчн, и тоа ти е главна цел на постовите, а не да пишеш нешто во врска со темата... Ај олабави малку те молам. Ако нешто си се исфрустрирала од неа, и си и љубоморна, не го замарај цел форум со тоа, бидејќи тоа си е твоја приватна работа. Припази малку како се однесуваш!

Имаш и интересни постови. Не го расипувај општиот впечаток за себе, со таква непотребна зајадливост. А и глупо е на привремен бан да идеш, искрено.
Jas uste na sam pocetok se izjasniv deka na temite se izjasnuvam na temite, nikogas licno, nikogash prema individua. Ironijata ja ima kaj sekoj, sekogash kon tema, i ne ja meram i premeruvam prema licnosti. Zoshto nekoj licno bi go svatil, toa nema da mozam da go razberam, bidejki ne go gledam forumot ko pole za individualni prepiranja. Ama izgleda na nekoj drug mu se stapuva na zulj, pa si go zema licno posto ova mu e fudbalsko igraliste. Interesno e shto se sekogash treta licnost vo imeto na treta. Se prashuvam polnomosno koj samo izdava?!
So Fortune komuniciram, sosem normalno, cak shto vise i iznad normalni, tako reci prijatelski ramki, ne samo ovde i niz drugi avenii. Nikogash ne mi se pozalila, nikogash ne mi rekla deka se custvuva neubavo od moite komentari upateni na nejzini temi. Vaka javno ja zamoluvam ako toa e slucaj da dojde i da mi kaze naredniot pat na msn, ko shto mi veli zdravo ko ke me vidi.
A ona za ljubomorna (kako samo mi odmakna) nema da go komentiram, znam deka e samo nepromislen mehanicki napisan zbor od tvoja strana; i ne samo toj.
A ako drug nekoj ima problem so mene, moze istoto da go stori. POtreba od privremen ban nema da ima, bidejki moze jas samo privremeno da se povlecam, posto ocigledno na moite komentari koi ne go delat mislenjeto so nekoj drug, se skoka so polna parea (a koga istoto drugi go pravat - uste minimum 5 lugje isto reagiraa na nekoi od temite prema fortune i ne samo fortune- toa ne e slucaj) scroll. Jas znam shto e pricinata, no ova sepak ne e fudbalsko igraliste neli.

Pozdrav
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
не сум налетала на некој неподносливо досаден...а кога би налетала,би се обидела културно и фино да му дадам до знаење дека не сум заинтересирана...бидејќи не трпам досадни луѓе:)
 
Член од
16 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
3
абе правам ќеф ако ме бендиса... ако не ич не ја е*ам колку скака нека досадва
 

Kajgana Shop

На врв