Што правиме со пропаднатите фирми во Македонија?

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Треба тоа целата документација за тие фирми да се собере, истовари на плоштад, полие со бензин и запали..
..и ајт со здравје со нив...и така нема фајде од нив....:toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Треба тоа целата документација за тие фирми да се собере, истовари на плоштад, полие со бензин и запали..
..и ајт со здравје со нив...и така нема фајде од нив....:toe:
Како бе нема,па ќе треба веднаш да припишеме уште најмалку 50 000 нови невработени на списокот.:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Како бе нема,па ќе треба веднаш да припишеме уште најмалку 50 000 нови невработени на списокот.:toe:
......ааааааа.......ако е за прикажување поголема вработеност ...нека стојат...:pos2:
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
A be glavniot problem e sto mnogu malku imame poznavanje okolu ovie rabati site znaeme sto treba ama ne znaeme kako. Treba inicijativa ili ce cekame toa da si stoi taka i sto ce ti recat toa ce pravis.A samo ako otidis da nosis zavrsna smetka.Nisto ne e jasno kazano treba ova treba ona stvarno covek ce se izgube vo tie birokratski raboti.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Подфорумот Политика и Вести е одамна затворен. Не е темата за изборни резултати и гласачкиот список, темата е за пропаднатите фирми во Македонија и барање чаре. Не ја претварајте во политичка тема, туку гледајте од економски аспект.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Подфорумот Политика и Вести е одамна затворен. Не е темата за изборни резултати и гласачкиот список, темата е за пропаднатите фирми во Македонија и барање чаре. Не ја претварајте во политичка тема, туку гледајте од економски аспект.
Точно,затоа продолжуваме со вести од економијата:

Додека ние предлагаме економски мерки за да ја придвижиме напред Македонската економија,а нашата влада останува “глува и слепа“,Српската власт затоа пак изгледа добро ги обработува нашите предлози и ги применува во практиката:toe::

Јавната администрација без 14.000 вработени
Српската влада мора да спроведе реформа на јавниот сектор и веќе има план за отпуштање на 14.000 вработени во републичката и во локалната администрација. Ова го изјави министерката за финансии на Србија, Дијана Драгутиновиќ за „Прес“.

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=878DBC6205B13B42AE870F4D42C8D352
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Треба да ги купи државата а не да гради споменици и непотребно да вработува луѓе во администрацијата.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Треба да ги купи државата а не да гради споменици и непотребно да вработува луѓе во администрацијата.
И што ќе им прави одкако ќе ги купи?Ќе ги продава на берза или ќе си ги “урами“ како декор во влада?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
И што ќе им прави одкако ќе ги купи?Ќе ги продава на берза или ќе си ги “урами“ како декор во влада?

Нека работат привремено додека ги продаде. Зошто така да пропаѓаат а они да си трошат пари за безвезе.
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
Taka e luge ne treba da begame od temata,Edno od resenijata e drzavata da gi otkupi pa tie i onaka se nejzini neznam dali me razbirate posto tie se pod hipoteka.Da ne pravime od ova politika mnogu gazdi pod navodnici imaat golemi problemi so takvi firmi ja formiral i ne znae sto ce pravi so nea ako imate nekoj drug predlog kazete vprocem jas ja postaviv temata so cel da se najde nekoe resenie.jas mislam deka sudot treba da go raskine dogovorot pomezu firmata i gazdata neznam kako se pravi toa ama nekako taka treba da se zavrsi taa rabota.Posto drzavata na svoa raka gi brise tie firmi od registerot ama samo tie sto ce vidi deka epten nemoze nisto da zeme a ovie drugite ne gi brise posto mnogu e nezgoden dogovorot a da recime covek ne zaglednuva pri formiranjeto na firmata imas deponirani sredstva plus odgovorno lice na firmata a odgovornoto lice normalno ima svoa transakciona smetka u namesto toj da si planira negovi raboti na tovar ja ima firmata prosto receno zirant.Neznam neli postoi nekoj zakon dogovorot za firmata da se raskine povece da nema covek sekiracii okolu tie raboti posto stalno strepti dali ce mu dojde nalog za firmarina razni taksi televizija za istaknata firmai uste sto li ne ce se izmisli a firmata ne raboti.Tokmu toa sakam ovde koj sto znae4 nekoe pametno reseniei da se resi problemot ili ako sakate moze i inicijativa ako drzi mesto ili ako znaete kade i kako
 

Kajgana Shop

На врв Bottom