Што подолго тоа подобро... Дали е тоа навистина така?

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Сексот е задоволство

* А не маратон кој се мери со време :)
 
Член од
16 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
3
Абе да ти кажам ич не се труда да трае подолго. Зш преку ми е,... немом да свршам сат два.... не е добро. Затоа што се преморвам и јас и партнерката.. али со паузи се трпи :vozbud: ... Иначе совет за тие што мислат дека тајната на убавиот секс е одложена ејакулација кај машкото .. нека пијат чај од кантарион.. ефект дури по 2 недели и повеке.. ај доста ви е :tapp:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Од мое (јавно прифатено како женско) мислење - саат:)
Колку само не, од женски аспект :) Колку пократко, толку послатко, и да, 7-13 мин. се идеални.

Целта на обичниот секс е достигнување оргазам. Што подолго, толку полошо. Оргазам по неколку часовно пенетрирање и не е некое врвно задоволство. Часови би влегле во опција само доколку е во прашање тантра секс, но не е тоа темата :)
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Kratko se rabira,ne mi se dopagaat maratonski seksovi nekako mi se i dosadni ,vaginata sepak e muskul i posle 2 casa aktiven sex neka ne mi kaze nekoj deka ima nekakvo custvo,toa ti e kako da se sedis i si citas kniga.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па не би знаела концизно да се изразам во минути, пошто не пуштам штоперица кога имам секс.:) Ама според осетот за време (со кој не стојам многу добро), би рекла дека идеална партија би била дваесетина минути до пола саат. Помалку од 10 минути е премалку, повеќе од 40 е премногу. После веќе почнува и да боли и да ти скурчува и се тоа... :)

Тоа за една партија се мисли, после пауза, втора, трета... Тоа е друго. :icon_lol:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Реално зависи од апетитите на девојката, а тие се во тесна врска со нејзините можности кои се варијабилни во зависност од стажот и други фактори. Сега може после 10 минути секс паѓа во несвест, за 3-4 години пола саат партија да и биде малку.. или денес е задоволна со една партија, а после ништо без три-четири :)

mRnO напиша:
Дури и оној од три минути студијата го оценила како прифатлив
За американските научници можда :nesvest:
Ама останатите 30-40 минути ќе си ги доработи со Анѓеле од работа :baeh:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Abe 7 minuti e malku ali saat vreme ne ide. Se soglasuvam deka seksot e zadovolstvo a ne maraton ali u svaki slucaj pola saat e taman. Dobro za brz i strastven dovolni se i 15 minuti.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Како прво жените не се многу физички напрегаат во сексот, додека ние машките ја вршиме 80% од работата, така да ако се контролираш со свршувањето за секс кој трае саат или повеќе треба кондиција.

Ако си попален т.е. за прв пат ќе се работите а она изгледа ммммммм више у гаќи свршуваш тогаш не ветувам повеќе од прилика 15 мин. Али во подолга врска времето може да се продолжи.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..мене три до 10 мин за секс ми звучи глупо..сеа можда искусните поинаку би рекле..ама онаа незнам за се да биде перфектно...мислим дека би требало мн ама мн поише..сеа зависи дали се чуствуа нешо..сеа ако идеш со некој/а само за секс..се разбира и два саата премногу ти са..здосадуа=)
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Нормално би било околу пола сат. А сега зависит и од ситуацијата ако си на јавно место и да сакаш немојш поке од 10 мин или ак сте попалени. А за домашна атмосвера и поке од пола сат:smir:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Кратко ...ама....слатко....за утре пак да сака.

Епа не сака секоја кратко...

:coffee:Еве на промер јас. Сакам слатко ама не кратко, зашо и не тоа ме е точно дека девојките сакаат 10 мин. и да свршат. Сакаат повеке од еднаш да свршат. Затоа, сум за повеќе од 45 мин. До колку? Доколку што сакаме...:pipi:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Паа мислам дека сексот како чин не е само пенетрирањето... туку мазењето, галењето, предиграта... Така да се на се предигра+пенетрирањето = 60-70 минути

Абе да ти кажам ич не се труда да трае подолго. Зш преку ми е,... немом да свршам сат два.... не е добро. Затоа што се преморвам и јас и партнерката.. али со паузи се трпи :vozbud: ... Иначе совет за тие што мислат дека тајната на убавиот секс е одложена ејакулација кај машкото .. нека пијат чај од кантарион.. ефект дури по 2 недели и повеке.. ај доста ви е :tapp:

Значи чајче пиење и после 2 недели не маратон, на олимпијада да идеш:vozbud: Озбилно дај повеќе инфо за ова... Проверено е или не? Функционира ли...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom