Што направивте на тестирањето за стипендија за ФОН?

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
Luge znaeme deka denes na 25 .04.2009 se odrza testiranjeto koe ke odluci koj od nas ke dobie stipendija , pa kakvi se vasite vpecatoci od ispitot ???Sto mislite za vasite odgovori i dali se nadevate na uspeh???Pisete gi vasite subjektivni misli vo vrska so denesniot ispit i MNOGU USPEH NA SITE !!!!
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Бев на тестирањето и прашањата беа малку дебилни...
За 2 недели има друг тест кој се однесува само на факултетот кој сме го одбрале, тогаш веќе станува малку посериозно.
Знам дека едно од прашањата не ми е точно па за другите ќе видиме...
Не се надевам на некој голем успех сепак има премногу апликанти и не ми е некако убедливо дека од 2000 ученици ќе ме изберат мене...
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
od kade informacijata za 2000 ucenici? Kolku sto znam okolu 1000 bile prijaveni!?!?
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
od kade informacijata za 2000 ucenici? Kolku sto znam okolu 1000 bile prijaveni!?!?
Онака кажав од прилика. :smir:
По 150 ученици просек на еден факултет, има 8 факултети па околу 1200 некаде...
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
da da ,taka nekako , za koj fakultet participirase ako ne e tajna?:)
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
ne:) od kade taa ideja:toe:na primeneti jazici sum jas
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Јас каснам многу со информациите ништо не видов ни тестирања ни стипендии ништо :S упм ..

А иначе сакам да ве прашам поточно дали знајте... Што е она што влијае за да добиеш стипендија ? Дали влијае успехот од 4те години во средно образование, одличен, мн добар, добар ? влијае тоа ? јас искрено мислам дека мора да влијае ама кажете ми за да знам најубо :), оти после то гледав имаше најави дека ќе имало и за оние послабите ученици попусти при уписи и така натаму, што автоматски значи дека влијае :D ... Гледав на од на фон страната информации за стипендирање, пиши само од кога до кога е пријавувањето и кога ќе биди тестирањето, а условот кој е за да добиеш не пиши, дали е ова погоре шо напишав или па она шо ќе одговориш на тестот влијае најповеќе ? ама тоа за мене е некако чудно :D ...

Фала од НаПреД :D p0z. :D
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
Nikoj neznae, mada stom ne se spomenuva nikade uspehot znaci ne vlijae , inaku koga go popolnuvav formularot za prijavuvanje napisav i uspeh
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Јас каснам многу со информациите ништо не видов ни тестирања ни стипендии ништо :S упм ..

А иначе сакам да ве прашам поточно дали знајте... Што е она што влијае за да добиеш стипендија ? Дали влијае успехот од 4те години во средно образование, одличен, мн добар, добар ? влијае тоа ? јас искрено мислам дека мора да влијае ама кажете ми за да знам најубо :), оти после то гледав имаше најави дека ќе имало и за оние послабите ученици попусти при уписи и така натаму, што автоматски значи дека влијае :D ... Гледав на од на фон страната информации за стипендирање, пиши само од кога до кога е пријавувањето и кога ќе биди тестирањето, а условот кој е за да добиеш не пиши, дали е ова погоре шо напишав или па она шо ќе одговориш на тестот влијае најповеќе ? ама тоа за мене е некако чудно :D ...

Фала од НаПреД :D p0z. :D
Најбитно е како ќе се покажеш на вториот тест кој се однесува точно на онај факултет кој сте го одбрале.
Навистина првите тестови беа малку дебилни ама затоа вторите ќе надокнадат.
Инаку се собираат тестовите од првиот и од вториот тест и се знае кој одат во трет круг.
Во третиот круг влегуваат најдобрите кои одат на интервју со професор кој ќе треба да му предава ако ја добие стипендијата.

Инаку успехот не е многу влијателен, битно е како ќе се покажеш на тестовите. :smir:
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
ххх... чудна работа :S, ќе се изедам жив ако не влијае успехот од средното образование :S:S, бидејќи јас не сум одличен сите години во средно, мн добар добар и ова мислам одличен ќе сум, али ако стварно не влијае тој успех незнам ќе се акнам :) :) :vozbud::vozbud:..................... јас мислев дека то е за одличните, и шо и да одговориш на тој испитот, дека и то ќе се гледа ама нормално и успехот од средно така мислев јас... ама ништо ќе си прашам на info@fon.edu.mk :D Сепак фала ..... :helou::helou: Леееееееелеееееееее ако не влијаааеееееее :D :kesa: :nesvest: :tapp:

Најбитно е како ќе се покажеш на вториот тест кој се однесува точно на онај факултет кој сте го одбрале.
Навистина првите тестови беа малку дебилни ама затоа вторите ќе надокнадат.
Инаку се собираат тестовите од првиот и од вториот тест и се знае кој одат во трет круг.
Во третиот круг влегуваат најдобрите кои одат на интервју со професор кој ќе треба да му предава ако ја добие стипендијата.

Инаку успехот не е многу влијателен, битно е како ќе се покажеш на тестовите. :smir:
Леле мајкооооооооооооо, тешко менееееееееее АХ ! :D :kesa:
Jaс па убеден дека влијае успехот многу.... АБЕ ПРАШАЈ МАТУФ ! :D :vozbud: Ништо ја утнав јас, на првиот не се пријавив :D значи готова е за мене та стипандијата, пууу сеа шо да се прај :toe: :vozbud: ....
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
abe maka mi e ne se prijaviv ... a drugar mi mi gi kaza negovite prashanja ... site gi znaev ebate ... :D J`zk :D
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
ke vidime sega vtoriov krug-odvaj cekam !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom