Што му фали на Скопје?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
На Скопје не му фали ништо друго освен цивилизирани граѓани.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Ako луѓето се научат да го ценат тоа што го имаат во Скопје и најбитно да го чуваат истото,и конечно КОНЕЧНО да ја погледнат the big picture и да не фрлаат ѓубре по улиците и парковите,да не кршат насекаде се што е дадено од градот,да не плукаат насекаде,да не одат со колите и кај што треба и кај што нетреба,најбитно да не чувствуваат толкава омраза спрема градот -тогаш Скопје ќе биде целосно и можеби ,само можеби некогаш ќе прерасне во светска метропола.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Значи подобро би било темата да беше, "Што не му фали на Скопје", очигледно се му фали :kez:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
walker_girl напиша:
Значи подобро би било темата да беше, "Што не му фали на Скопје", очигледно се му фали :kez:
Не,баш тоа сакав да кажам-многу малку му фали...му фалат само луѓе да го разберат тоа а ко што глеам тешко иде..
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Што се буните бе? А во еритреја да живеевте? Буркина фасо? Глејте понекогаш и на розевата страна од животот!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Dimitarc напиша:
Што се буните бе? А во еритреја да живеевте? Буркина фасо? Глејте понекогаш и на розевата страна од животот!
Едно розевило ме мава, шо да ти кажам, флешои брат.
Розевата страна од животот...лузерски утехи, фрази за емоционални екстази! :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Мислам дека прашањево е многу деликатно.
Зависи од секое поединечно гледиште.Некому може ништо да не му фали,а некому многу може да му фали.Сето тоа во зависност од сопствениот начин на размислување,животен стил и потреби.И мислам дека секому може во секој град да му е се погодено,и да не му фали ништо,и обратно.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
walker_girl напиша:
Значи подобро би било темата да беше, "Што не му фали на Скопје", очигледно се му фали :kez:
abe zaso tolku imas protiv skopje so ti naprail gradot :):):):):):)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
DuFFy напиша:
abe zaso tolku imas protiv skopje so ti naprail gradot :):):):):):)
Немам ништо против градот ама ме нервираат Скопјани што го фалат а и самите знаат дека не е баш како шо викаат они.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
walker_girl напиша:
Немам ништо против градот ама ме нервираат Скопјани што го фалат а и самите знаат дека не е баш како шо викаат они.
A што треба?Да плукаме по градот и така нешто ќе биде подобро? Реално фалат некои работи као на пример во полето на забава за младите,спорт.. но Скопје како главен град на една независна република е сеуште млад град а и според мене за тоа каде се наоѓа и какви се можностите на луѓето во оваа држава Скопје супер се држи.Затоа наместо да кукате како ништо нема ајде да видам некој да напраи нешто...или подобро е додека од страна збориме и се надеваме дека иако на нас ни е лошо некој друг дека ќе го напраи тоа подобро.Епа така не иде...
Пак ќе кажам-култура фали,основна култура кај граѓаните..прво тоа да го средиме па после ќе идеме на побитните работи!
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Асални луѓе и култура!
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Нови, модерни автобуси што помалку ќе бучат, помалку ќе загадуваат, и најважно од се, ќе бидат како во сите цивилизирани земји - ниски, без скалички за да можат да влезат жени со колички и хендикепирани лица. Мислам дека во моментов ги имаме најгрдите автобуси во цела Европа :lut:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
MarthaGraham напиша:
Нови, модерни автобуси што помалку ќе бучат, помалку ќе загадуваат, и најважно од се, ќе бидат како во сите цивилизирани земји - ниски, без скалички за да можат да влезат жени со колички и хендикепирани лица. Мислам дека во моментов ги имаме најгрдите автобуси во цела Европа :lut:
Jas dva pati vo poslednive nekolku dena ostanuvam zaprepasten. Pred nekoj den za prv pat otkako se vovedeni privatni avtobuski vo Skopje se vozev vo nov privaten gradski avtobus. Ne nov izlezen od fabrika, ama se gledase deka e so smeneti(novi) sedista, so cisti stakla, drzacite bea nanovo staveni, ne bese skrtan ne smrdese na prasina i disel gorivo. Ednostavno se zbuniv kaj sum vlegol. 23ka.
Vcera pak se kaciv na 23ka i pak se iznenadiv. Avtobusot bese star, se osekase vkusot na naftata i afaltot no bese cist i relativno prifatliv za vozenje.
A za skalicki, ljubezni soferi, tabli so informacii vo busovite treba uste mnooooogu voda da protece niz Vardar, za zal.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Prvo na skopje mu fali luge so poinakv akultura od nasava. Vtoro da se sredi malku t.e. da se pozelenat nekoi delovi i da se bapravat ubavo nekoi ulici. DA se iscisti od seto gubre so e rasfrleno, itn itn ima mn da se pisuva a mene mn me mrzi.NAjvaznoto mislam go kazav t.e. go pisav.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom