Што мислите за Битолчани?

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Остај друго, у сред Скопје пеат, да добие на тежина видеото... :)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Остај друго, у сред Скопје пеат, да добие на тежина видеото... :)
Скопјеееее?
Мене па ми се чини дека е на Европското, во Австрија. Ко да видов нешто на швабски напишано
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Знаеш дека е можно... ја мислев дека е коа беа овде со Македонија кога играа. Ти па шо си толку... погорди ќе бевте вака... убаво сценарио ви Скроив, хрвати во Скопје пеат “битола мој роден крај“ а ти... Аустрија. пф. :nenene:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Ти па шо си толку... погорди ќе бевте вака... убаво сценарио ви Скроив, хрвати во Скопје пеат “битола мој роден крај“ а ти... Аустрија. пф. :nenene:
Богами убо си го смислил, ама толку рано на сабајле не скопчав дека на то си мислел :smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Па онака кратко време се знам со Битолчани, и така на како први впечатоци ми стојат како многу коректни лица, со фер однос и слично,
 
T

the Carpenter

Гостин
За Битолчани имам добро мислење, ама за Битолчанки не му ја мислам многу:vozbud:
 

Spore

Kalabangaa
Член од
11 јануари 2009
Мислења
148
Поени од реакции
3
Битолчани најмрзливиот народ во Македонија, за работа да не им речиш, а за шетање се први, последниот денар на шетање да се потроши.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Имам само еднаш отидено во Битола и првиот впечаток што го добив беше дека девојките се мошне средени, дотерани, арно ама (како што беше кажано во една тема од мода и убавина) не прават разлика меѓу дневна и вечерна облека за излегување. Дијалектот ми е многу смешен и доста зборови не разбирав, ама се снајдовме во комуникацијата:wink:
 
Z

ziko bt

Гостин
bitolcani smesen dijalekt aj ne me zasmevaj nie bitolcanite go zboruvame najcisto makedonskio jazik to e fakt i vo knigite to go pisi
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
сите битолчани го " мразат " Скопје , ние скопјани сељачки сме збореле не сме се разбирале (алоо кадеее?!) , сите машки у Скопје биле педери , немало едно убаво женско , мн бил прљав градот , во Бт поефтино било таксито , у Вардар гомна пливале ... а чудна работа , сите битолчани копнеат за Скопје и пола Битола е населена тука :)
инаку неам нишо против Битола , битолчани , битолчанки напротив , иам мн другари и другарки од таму :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom