Што мислат вашите родители за музиката што ја слушате?

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
hahaha Lol vcera ja fativ majka mi kako pee "We'll carry on....."
Lol:pos2:
 
D

Daftie

Гостин
Музиката што ја слушам јас за нив е "музика за ненормални", со нивни зборови.
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
i dvajcata mislat deka sranje,ali ne se zamaram....
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Дали на вашите родители им се свиѓа музиката шо ја слушате?
Шо мислат за неа?
:icon_conf
Заедно си слушаме музика... само некогаш мама ми забушават за лед цепелин и за пинк флојд :smir:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
na majka mi pr ne i smeta so slusam stranski rap
ali za srpski ili Mak
samo trese deka bezobrazna muzika slusam :tapp:
ali koj jgi slusa be
furajte si vas film
i da nema labavo
ajt pozz
i peace
:smir::helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Музиката што ја слушам јас за нив е "музика за ненормални", со нивни зборови.
нешто слично . само што моите ја дефинираат како рецитирање или едноставно зборење а одпозади некој што прави тупци тупци тупци на определени интервали. :pos2:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ценат дека слушам рок и ме подржуваат во сето тоа...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Зависи, порано кога ги слушав Линкин Парк се крстеа мајками и таткоми. И оправдано би рекол затоа што во многу песни се издераваат како лудаци. Таткоми слушал рок на времето и преферира класичен рок, до ден денес ги слуша Битлси, Би Џис, Елвис Присли итн. Моментално немаат негативни коментари за типот на музика кој што јас го слушам, претежно рок од типот на AC/DC, GNR, Nirvana, RHCP, Coldplay и ме поддржуваат во тоа.
Последен пат кога таткоми ми се дереше и ми викаше ти си наркоман беше кога во занес ја слушав Californication и Stairway to heaven од Apocalyptica. Не дека имаше критика кон музиката, туку кон моето однесување и реакции :), исто во врска со музиката стана хистеричен кога ме слушна како ја слушам WWE RAW Theme - Move To The Music :vozbud:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не им смета шо слушам метал..али им смета шо слушам ДнБ? Wtf?
Дупси дупси било -.- Сачувај боже..
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кога бев помал, им сметаше што слушав некои безобразни македонски рап песни... но сега веќе не се замарат:)
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Ко ке слушам рок и мајка ми и татко ми можат да слушаат ама кога ке откачам метал нека се селат xD
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Никогаш не ми правеле проблем за музика,јес да ме заебавале порано кој ќе се пушти дома песна што не е по мој вкус,демек специјален поздрав до мене :pos: и кој ќе протестирам ми враќаа со одговор “ е не твojне сa порани (и некои неартикулисани звуци демек имитирање на музиката)“ ама се било на ниво на зафркавање,сум немала сериозни проблеми како што имало случаеви со родители.
Едино почнаа проблеми да прават по концерти кој почнав да шетам ама сепак испаѓа по мое на крај,и сега знаат дека џабе им е било каква мерка да превземат не можат да ме спречат,и од кој ќе се вратам кој ќе им покажам слики,мајка ми само се жали “леееле кј сум те пуштила,лееле со кој памет го пуштив дејчево да иде вамо“ и слично :pos:
А да,и мене ми купија слушалки,за доброто на комшиите :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
па, имам проблемчиња, зашто кога слушам моја музика сакам тоа да биде гласно, а татко ми е многу против глсна музика зошто му се жалеле комшиите:tapp:
Иначе мајка ми веќе се помири со металот мој, па не ми прави проблеми, ама татко ми никогаш нема да се помири со тоа:pos2:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Воопшто не им се допаѓа тоа што го слушам.Татко ми повеќе попушта,ама мајка ми не може да поднесе :pos2:
И после 11 навечер нема гласна музика,ќе се бунеле комшиите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom