Што кога ќе се посомневате во партнерот?

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Why bother?
Због љубав, ха...
Па еден робот до вас и далјинско у џеб. Напред, назад, тука, таму, врз вас, под вас..
Јас ишкам сомнежи од глава зошто боли од нив. А, кога ме боли главата ми се намалуваат креативните, умственити та, и моторните способности. А, кога сум со намалени способности не ми е до никој, па ни до љубовникот.
И? Шо праиме сеа? It's your choice. Take it or leave it! Јас зграпчувам и држам цврсто, ама не пресилно. Немам сила за тоа, ниту пак сакам. Убаво е кога е опуштено, лезетски, спокојно и се гради полека. Сомнежот некако не иде со ова. Ремети мир и спокој. Сами си го создаваме, а зошто? Сквернави убавина.
И боли глава.
А, аспирин не помага секогаш.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Јас ишкам сомнежи од глава зошто боли од нив. А, кога ме боли главата ми се намалуваат креативните, умственити та, и моторните способности. А, кога сум со намалени способности не ми е до никој, па ни до љубовникот.
/quote]

Тогаш зошто си во врска? Врската доаѓа со посветеност. Уште една од неколку најважни елементи кои една врска треба да ги поседува. Не влегувај во врска ако не можеш да се посветиш на саканата личност во било кое време, кога си и ти потребен.
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Why bother?
Због љубав, ха...
Па еден робот до вас и далјинско у џеб. Напред, назад, тука, таму, врз вас, под вас..
Јас ишкам сомнежи од глава зошто боли од нив. А, кога ме боли главата ми се намалуваат креативните, умственити та, и моторните способности. А, кога сум со намалени способности не ми е до никој, па ни до љубовникот.
И? Шо праиме сеа? It's your choice. Take it or leave it! Јас зграпчувам и држам цврсто, ама не пресилно. Немам сила за тоа, ниту пак сакам. Убаво е кога е опуштено, лезетски, спокојно и се гради полека. Сомнежот некако не иде со ова. Ремети мир и спокој. Сами си го создаваме, а зошто? Сквернави убавина.
И боли глава.
А, аспирин не помага секогаш.

Убаво кажано.... секоја чест :salut:

Јас ишкам сомнежи од глава зошто боли од нив. А, кога ме боли главата ми се намалуваат креативните, умственити та, и моторните способности. А, кога сум со намалени способности не ми е до никој, па ни до љубовникот.
/quote]

Тогаш зошто си во врска? Врската доаѓа со посветеност. Уште една од неколку најважни елементи кои една врска треба да ги поседува. Не влегувај во врска ако не можеш да се посветиш на саканата личност во било кое време, кога си и ти потребен.

Она убо кажа... тоа во контекст на тоа кога има сомнежи... се се пореметува.... Зборуваше за тоа кога и се појавуваат сомнежите... ги ишка за да не и заебат се...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Убаво кажано.... секоја чест :salut:

Она убо кажа... тоа во контекст на тоа кога има сомнежи... се се пореметува.... Зборуваше за тоа кога и се појавуваат сомнежите... ги ишка за да не и заебат се...
Ааа, погрешно сум сфатил :wink:. Се извињавам :smir:
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Мене ми се случило ваква ситуација, и сум почнал да се сомневам, али секако никако не сум пробал со тие начини да пишам од друг мобилен или пак со друг јузер или што знам јас. Ке сум ја викнал или коа ке сме искочиле ке сум ја прашал, ке сме прајле муабет, сум и кажал зашто се сомневам, и она ке ми одговорила дека ништо нема за сомневање и после тоа немаше више сомнежи. По мое мислам дека тој е поубавиот начин за да се средат сите проблеми, без никакви последици.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ke mukazam otvoreno sto mislam i vo sto se somnevam definitivno ,no sekogas koga sum se somnevala sum imala pravo barem do sega...taka da ako pocnam jas da se somnevam togas dosol pocetok na krajot:helou:
 
D

devojcence

Гостин
kolku losa rabota e toa znaci somnezi i neveruvanja. toa znaci kraj na vrska da si znaete site. i da znaete deka toa e zatoa sto ne go sakate nekoj a ne zatoa sto go sakate. koga sakam nemam vreme da se zamram so takvi raboti. uzivam vo vrskata i zafatena sum so guskanje i bacuvanje. :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Тогаш зошто си во врска? Врската доаѓа со посветеност. Уште една од неколку најважни елементи кои една врска треба да ги поседува. Не влегувај во врска ако не можеш да се посветиш на саканата личност во било кое време, кога си и ти потребен.
Секако дека врската е посветеност, ама ако си болно љубоморно створење не знам на кому не би му пречеле таквите секојдневни испади и проверки. Покрај посветеноста тука е и довербата, која има место пред другово.
А ~Винди~ има убаво кажано погоре. Баш тоа се смета во врската.. зошто започнуваш врска ако не можеш да ја оддржиш? Или ќе си играме? Љубовта не е шега, а за љубов се потребни двајца. Така да, ако гледаш дека партнерот ти `забушава` и нема абер да се поправи и се повеќе расте сомнежот, или треба да си ги објасниш тие чудни сомневања или евентуално да ставиш крај ако не можеш да му веруваш дека не те изневерил и слично. Подобро сам, отколку во лоша врска. Кој може да опстои со еднострана љубов, секоја му чест.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Ili ke se uverim na toa saglam sto somnevam, ili ke prestanem da somnevam.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
како да го откриете??вака веднаш станал најубав почнува да се дотерува,има мн контакти и кога ТАА му пишува или јавува излегува оди во друга соба,ве кара со другарите или другарките,не ве изнесува во центар,абе се сејќава и се се открива но јас би рекла дека ако е вистински маж нека изневери ама НИКОЈ да не дознае до крајот на својот живот ...тој да ја носи таа мачнина...тоа е вистински маж:baeh:
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
како да го откриете??вака веднаш станал најубав почнува да се дотерува,има мн контакти и кога ТАА му пишува или јавува излегува оди во друга соба,ве кара со другарите или другарките,не ве изнесува во центар,абе се сејќава и се се открива но јас би рекла дека ако е вистински маж нека изневери ама НИКОЈ да не дознае до крајот на својот живот ...тој да ја носи таа мачнина...тоа е вистински маж:baeh:

Da cel zivot da ja KRIE taa MA4NINA haha se do MOMENTOT NA VISTINA koga od taa MA4NINA bi ZARABOTIL nekoe MILION4E bez ona (ma koj ja e*e zenami) :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::drk::drk::drk::drk: hahahaahahahah aahahahaahah
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Da cel zivot da ja KRIE taa MA4NINA haha se do MOMENTOT NA VISTINA koga od taa MA4NINA bi ZARABOTIL nekoe MILION4E bez ona (ma koj ja e*e zenami) :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::drk::drk::drk::drk: hahahaahahahah aahahahaahah

hej немислев на тоа да заработи милионче,туку да ја чува а не да се фали..а вакви мажи постојат л???сите сакаат да се фалат:nesvest:
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
hej немислев на тоа да заработи милионче,туку да ја чува а не да се фали..а вакви мажи постојат л???сите сакаат да се фалат:nesvest:
Vaka be srcka....... Pominuva nekoja godisnina od brakot deca edno drugo aj da ne re4am primer decata se veke polnoletni I RESAVA MAZOT DA I KAZE NA ZENATA ....... Zeno ja pred nekoe vreme ili nekolku godini A PLESNAV EDNA.. haha i onda so ke prae zenata u tia slucaj NI KRIVA NI DUZNA KE MORA DA SI MOL4E ZATOA SO POMINALE GODINI GODINI OD BRAKOT A SEA DECATA SE U TAA FAZA VEKE PRIMER STUDIRAT IMAT ZENSKI... DECKOVCI .... SLEDUVA SVADBI OVA ONA i saka neke ke mora da 4UTE :wink::wink:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
а зошто да каже нека крие ако е толку голем МАЖ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom