Што кога сакаш и знаеш дека не те сакаат?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
А кога сакаш и знаеш дека не те сакаат?:) Што тогаш?

Морам малку да го изменам и првиот пост сега..
Значи постои некој што го сакате, му давате до знаење дека е така а тој ви кажува дека не е заинтересиран, едноставно не ве сака бе. Што правите тогаш? Сте биле во таква ситуација претходно? Сте се откажале? Не се откажуавте така лесно од ништо.. паѓате во депресија, тажни сте иако знаете дека тој/таа не е ни прв/а ни последен/дна?
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
The`bItCh напиша:
А кога сакаш и знаеш дека не те сакаат?:) Што тогаш?
Ако не си во врска со особата тогаш и кажуваш што чувствуваш, гледаш како ќе реагира. Ако изреагира позитивно тогаш се впушташ во авантура, а ако изреагира негативно ги прекинуваш сите контакти со неа, си се помируваш со судбината и си тераш понатаму со животот......од лично искуство е ова....барем кај мене имаше ефект.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
The`bItCh напиша:
А кога сакаш и знаеш дека не те сакаат?:) Што тогаш?
Togas tonch,tri od karti.;)
Koga sakas i znaes deka toj ne te saka,mozes samo da patis.Nikako ne mozes da se cuvstvuvas dobro,pa da pravis gradacija koe cuvstvo e podobro.
I koga te sakaat a ti ne go sakas toj sto te saka,ne te zasega,ne ti znaci,ama barem na suetata ti godi.
Nema podobro cuvstvo od toa koga sakas nekogo,toj nekoj da te saka tebe...e toa e veke sreca!
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
The`bItCh напиша:
А кога сакаш и знаеш дека не те сакаат?:) Што тогаш?
i jas mislam deka togash e naiteshko! zamisli be:ti si fantaziras,si pravis filmovi so nego i se ti odi kako vo son,a ustvari on ne ni prifaka deka ti postoish!
neznam kakov sovet bi im dala na vaka:beznadezno zaljubenite,samo ve molam ne se omalozuvajte sebesi pred onoj sto go sakate,zatoa shto taka onaa osoba ushte povekje kje se izdigne sebesi!I zapomnete:SE SE VRAKJA,SE SE PLAKJA!:pishtoldz :pishtoldz







aj sea malce za ona dali e poubavo koga sakash ili koga si sakan!

jas definitivno bi izbrala deka e poubavo koga NEKOJ TE SAKA!kako shto kazav pogore,chustvoto deka nekoj te saka i misli na tebe,te pravi da se chustvuvash pogolemo,poznachajno od drugite okolu sebe!Tokmu poradi toa se sluchuva onaa izdignuvanje pred onoj koj te saka!

Ama da sakash nekogo-toa e najubavoto shot moze da ti se sluchi!Iskreno si zaljubena,go sonuvash,go cekash momentot koga kje go vidish,srceto ti treperi na sekoja negova nasmevka,koga e do tebe-letash,gi chustvuvash negovite chekori,go znesh sekoj negov gest ili faca,znaesh shto e slednoto shto toj kje go napravi!!mnogu e etxra be!!

Ovde ke povrzam se shto pisuvav pogore:ne moze da se ogranicham na:SAKAM I ME SAKAAT!najubavo e koga kje mu shepnesh deka go sakash i kje ti kaze deka ne moze bez tebe!

deneska goolema teshkotija e da se najde vakvo chustvo,od prichina shto lugjeto se prezafateni za da mislat na ljubovta!

ljubovta e ZAKON!!:wub: :wub: :wub:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
znam kako e!

The`bItCh напиша:
А кога сакаш и знаеш дека не те сакаат?:) Што тогаш?
nisto togas se otkazuvas, ednostavno moras da perstanes i ti da go sakas ma da znam deka e pretesko koga go znaes toa...
sum bila vo takva situacija i mnogu sum bila povredena ama ipak treba da se gleda napred ne treba da se trca ili da se place za nego (za nekogo potocno za nikogo) zosto cim toj ti ja ukral segasnosta (li minatoto ako ne mozes da go zaboravis) nemoj da mu dozvolis i idninata
posle dozdot ide sonce!
a inaku ne se zlozuvam deka ljubovta e zakon, zakon e taa samo koga ni e ubavo i se e kao sovrseno (ma da nisto na ovoj svet ne e sovrseno) a sto e koga sme povredeni i togas ljubovta e zakon?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ич не е лесно да се откажеш како што пишувате сите. Не можеш да контролираш кога ќе засакаш, но можеш да контролираш кога ќе почнеш да отсакуваш. А тој период и не е баш така лесен, постојано се измачуваш со прашања зошто не може да те сака, можеби ќе се обвинуваш себе си. Паѓа самодовербата, мислиш дека во тебе е грешката.
Најлесно е да кажеш "Ех, животот оди понатаму", но ако вистина сакаш, нема да ти е баш лесно.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Би ме фатил голем инает. Ќе се помачам на него некое време, ќе ме засака ... после само од себе ќе ми дојде да го откачам (ваљда ради неговите откачувања што ќе ми се дојдени преку глава, а и сигурно ќе го имам отсакано), па ете ти ја пак обратната ситуација:)
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
pa zavisi dali EPTEN ja sakas ili samo taka.Ako sum stvarno mnogu zatreskan vo devojkata ne mozam da prifatam "ne" za odgovor.Ne vo toj smisol sto neli ke i dosaduvam non-stop tuku vo toa sto ke prodolzam da cuvstvuvam nesto za nea,iako mozebi nema da mi vozvrati...ke padnam vo depresija ke pocnam da se omaluvazuvam i koga nekoja ke mi kaze deka i se svigam nema da sum siguren vo toa zaradi toa da ne me otkakci kako i prethodnata.Mozebi zatoa sto sum i premnogu cuvstvitelen vo vrska so taa tema (so zenskite i ljubovta) ali jebi ga...toa e
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Би ме фатил голем инает. Ќе се помачам на него некое време, ќе ме засака ... после само од себе ќе ми дојде да го откачам (ваљда ради неговите откачувања што ќе ми се дојдени преку глава, а и сигурно ќе го имам отсакано), па ете ти ја пак обратната ситуација:)
Во ред за инаетот, би ме фатил и мене. Ама јас кога ќе успеам да го свртам накај себе, нема да го откачам, чувствата се посилни ќе ми бидат. Значи нема да е обратна ситуација, туку обострана љубов:icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
FortunE напиша:
Во ред за инаетот, би ме фатил и мене. Ама јас кога ќе успеам да го свртам накај себе, нема да го откачам, чувствата се посилни ќе ми бидат. Значи нема да е обратна ситуација, туку обострана љубов:icon_lol:
Различни карактери ... не дека е лошо твоево, ама јас не би можела така. Ако некој не ме сака, и ми го каже тоа во лице, и јас се мачам неколку месеци да ме засака, и да сум со него? Имам цена што ми е поголема од на другите. Кога ќе размислам поубаво ... најверојатно и би го правела сето тоа за да го повредам, ако лошо ме известил дека не ме сака, на цела моја љубов:icon_lol:
 
Член од
31 јануари 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
se dodeka ne se osiguras deka nekoj te saka ne treba da mu priznaes,pa makar da si zatreskana vo nego nema do deka.od tuka pa se do francija
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
suze напиша:
se dodeka ne se osiguras deka nekoj te saka ne treba da mu priznaes,pa makar da si zatreskana vo nego nema do deka.od tuka pa se do francija
Ова стандард, и јас не сум за тоа да признаеш некому дека го сакаш, ако гледаш дека си му последно нешто на свет ... само ете хипотетички одговор на хипотетичко прашање ми е тоа што си кажав:kajg:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Јас си кажувам. „Јас те сакам, а ти ако ме сакаш, арно, а ако не - среќен пат”.

Немам некоја посебна причина да ќутам.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Jас не се откажувам се додека не изгубам надеж дека тој што го сакам ке ми ја возврати љубовта,односно се трудам се додека не ми успее.А ако не ме засака по сето направено тогаш не вреди да се обидувам повеке.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Различни карактери ... не дека е лошо твоево, ама јас не би можела така. Ако некој не ме сака, и ми го каже тоа во лице, и јас се мачам неколку месеци да ме засака, и да сум со него? Имам цена што ми е поголема од на другите. Кога ќе размислам поубаво ... најверојатно и би го правела сето тоа за да го повредам, ако лошо ме известил дека не ме сака, на цела моја љубов:icon_lol:
Епа мене надежта би ме водела да сум упорна. На секој можеш да му се пикнеш под кожа ако знаеш како. И најтврдото срце може да омекне, но многу ретко се случува тоа. Ако некој не сакам, не сакам и точка и нема да сум со него. Можеби ќе се обидам, но не би успеало.
Башка, најупорна би била ако оценам дека има некакви шанси да ми биде возвратена љубовта. Џабе е да одиш со глава во ѕид ако воопшто не е некој заинтересиран да се обиде да те засака. Не можеш со сила да натераш никого на нешто кое не му е по ќејф. Бидејќи и тој некој можеби сака некој друг.

Нормално дека секој си има цена, јас не го сметам како симнување на сопствената цена ако си упорен во она што сакаш (во нормални граници кои се различни за секој).
 

Kajgana Shop

На врв