Што кога после раскинувањето, бившиот партнер ви праќа смс пораки?

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
сега нема трте мрте... кога еднаш нешто ке се скине нема составување... btw јас сум карактер бре!!! кога ќе кажам крај тоа е крај, а уште и да ме испедалира... нема шанси одма блок, игнор и што уште не... :nenene:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Губиш мобилен по трети пут(хмм, од каде ли ми е познато ова:pipi:). Ако не упали тоа, го следиш упатството на ејсид на темава. :back:
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Не се замарам воопшто.Ако има време и кредит за џабе за трошење нема пиши, јас нема шански да попуштам да му пишам.:toe:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ако мислам дека вреди пак да бидам со него пробувам уште еднаш... Ако веќе има поебано се му кажувам да прекине :salut:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Nemam zelba da kontaktiram so bivsi preku poraki.Ako prati i ako sodrzinata e vo red ke mu vratam,cisto od kultura.Ako mu stani navika,nema da vrakam,a ako preteruva gi brisam bez da gi citam i so tek na vreme ke prestani,ako ima gram mozok.Ne bi menuvala broj vo nikoj slucaj.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Ма све на ignore ставам и ич не се замарам...ако стигне порака ја бришам,ако ѕвони не се јавувам и тоа е тоа. Нема смисла пак да се навраќам на нешто што не успеало.Се се случува со причина:pipi:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Баш пред некој ден то ми се случи и го отерав упм.Пак сеа да искористит празници чак и ми честитат демек види сеа јас добар сум до тебе беше грешката нешо...абе ој мафни се, идиот!Па остај то и бацки на крај напишал.Пред 3-4 месеци раскинавме, па сеа му текна...можда мислит ќе одам Скопје за распустов па ќе наминам и кј него и ај да не е за џабе да се измуваме...глуп! :classic:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Се` зависи од содржината на пораката и како сме раскинале.

Ако раскинувањето било болно, значи ме повредил, тогаш без разлика на содржината на пораката не враќам. Ако ме напне со 100 пораки, му праќам една у која го одјебувам.

Ако сме раскинале без никакви „скандали“, значи после тоа кога и да се сретнеме се поздравуваме најнормално, тогаш му враќам на пораката. Ако содржината е другарска, и ја му враќам така. Ако е у стилот ми фалиш бла, бла...(а мене он не ми фали и не сакам да бидам со него), тогаш јасно му кажувам дека веќе ништо не чувствувам за него.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Мразам кога бивши ми пракат пораки и ме замарат...ми се случува тоа,ти му викаш ај одеби а он се прае на тошо.:nesvest:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
/ignore {phone_number_here} и средена е работата. :)
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
хм па зависит сеа.... ак ми се свиѓат сеуште враќам некоја пристојна смс порака, па после како ке се одвиват текот на работите...
а ак не ми се свиќат пак пишам смс со која одоколу му давам до знаење - одјеби
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
иначе он топик-нека праќа бе, јас само ќе ги читам и немат да враќам, пошо завршија бесплатните пораки од ти мобајал :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom