Што кога некоја личност е премногу затворена?

Член од
21 јуни 2012
Мислења
65
Поени од реакции
84
Потребна ми е ваша помош.
Мојот проблем е во тоа што имам 18 години но имам проблем со тоа што сум премногу конзервативна и затворена личност. Сакам да се дружам но имам многу малку пријатели поради тоа што немам доверба во луѓето, кога нешто ми пречи им кажувам во лице се што ми пречи и со самото тоа ги одалечувам моите пријатели. Дури и на момчињата кои ми приоѓаат ги одбивам бидејќи тешко ми е да им верувам, во секој нивни збор стравувам од некоја лага. Ве молам за ваше мислење, многу би ми помогнало доколку некој од вас го имал истиот проблем и го надминал. Би сакала да споделите мислење со мене.
Ви благодарам на сите.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
затворена си, а кога нешто ти пречи им го кажуваш в лице ... ова не ми оди заедно, барем мене ... значи не си срамежливка ... а за тоа можев нешто да кажам ...
 
?

..........

Гостин
Потребна ми е ваша помош.
Мојот проблем е во тоа што имам 18 години но имам проблем со тоа што сум премногу конзервативна и затворена личност. Сакам да се дружам но имам многу малку пријатели поради тоа што немам доверба во луѓето, кога нешто ми пречи им кажувам во лице се што ми пречи и со самото тоа ги одалечувам моите пријатели. Дури и на момчињата кои ми приоѓаат ги одбивам бидејќи тешко ми е да им верувам, во секој нивни збор стравувам од некоја лага. Ве молам за ваше мислење, многу би ми помогнало доколку некој од вас го имал истиот проблем и го надминал. Би сакала да споделите мислење со мене.
Ви благодарам на сите.
Немора да гледаш на тоа како проблем, уживај во моментот на осаменост без пријатели без досадни лицемерни лица околу тебе, живеј сама до крајот на својот живот, или убиј се ако ти е досадно и така еден ден сите ке умреме порано или подоцна, без разлика на каков начин живееме....


 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Не има секакви луѓе, па и такви...
Помири се со тоа, и пробај сам да си го направиш животот поинтересен.
Голем вакво ако си многу "затворена", барем "промаја" нема да те тепа..
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.566
Поени од реакции
2.162
Обидисе пронајди личности како тебе, да се промениш е тешко, мнооогу тешко...
 
S

Shaman

Гостин
Потребна ми е ваша помош.
Мојот проблем е во тоа што имам 18 години но имам проблем со тоа што сум премногу конзервативна и затворена личност. Сакам да се дружам но имам многу малку пријатели поради тоа што немам доверба во луѓето, кога нешто ми пречи им кажувам во лице се што ми пречи и со самото тоа ги одалечувам моите пријатели. Дури и на момчињата кои ми приоѓаат ги одбивам бидејќи тешко ми е да им верувам, во секој нивни збор стравувам од некоја лага. Ве молам за ваше мислење, многу би ми помогнало доколку некој од вас го имал истиот проблем и го надминал. Би сакала да споделите мислење со мене.
Ви благодарам на сите.
Луѓе што неможеш да им кажеш се отврено, добро или лошо
не заслужуваат да ти бидат пријалтели, недајбоже другарки/и.

Сите машки се свињи, ама кога и да е ќе најдеш некој
што е мало свинче и што ќе си го сакаш.
Како ова на пример, ај не го сакај. ;)


Ич да не се секираш. Само периодот ти е таков.
И откако ќе почнеш да имаш редовни сексуални
односи, да не речам откако ќе се проебеш,
многу поразлично ќе гледаш на животот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
затворена си, а кога нешто ти пречи им го кажуваш в лице ... ова не ми оди заедно, барем мене ... значи не си срамежливка ... а за тоа можев нешто да кажам ...
Не значи секогаш дека ако не си срамежлив, си затворен. Може една индивидуа да биде искрена и да кажува ако нешто и пречи, но да биде позатворена во однос на искажување емоции.
 
M

Mussolini

Гостин
Јас знам шо ти треба: оди на некоја од собиранките и биди сигурна дека ке најдеш луѓе слични на тебе... Не дека сум бил ама од тоа шо читам, знам дека има доста слични на мене па у тај случај не гледам мотив зашо и ти да не најдеш слични на тебе :) екипичко ко сме веке кај собиранките, некоја следна кога е планирана...?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Че ти помини............период е, ти било интересно се кладам некогаш да уживаш во самотија, па сега ти се смачува од истата. Кулирај повеќе, излегувај повеќе, ослободи се, нарцисоидност и егоизам батали (никој не е совршен па ни ти), доверба за дружба и не ти треба, имаш чил аут дружби каде се одвиваат некои интересни муабетчиња, без посебни обврски и тежини. Пробај со последниве, па од тие чил аут можеби ќе изникне и нешто повеќе од истото :)
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Луѓе што неможеш да им кажеш се отврено, добро или лошо
не заслужуваат да ти бидат пријалтели, недајбоже другарки/и.

Сите машки се свињи, ама кога и да е ќе најдеш некој
што е мало свинче и што ќе си го сакаш.
Како ова на пример, ај не го сакај. ;)


Ич да не се секираш. Само периодот ти е таков.
И откако ќе почнеш да имаш редовни сексуални
односи, да не речам откако ќе се проебеш,
многу поразлично ќе гледаш на животот.
Од искуство ... :D Јебачинаа бреееј ... :pos:
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
Немора да гледаш на тоа како проблем, уживај во моментот на осаменост без пријатели без досадни лицемерни лица околу тебе, живеј сама до крајот на својот живот, или убиј се ако ти е досадно и така еден ден сите ке умреме порано или подоцна, без разлика на каков начин живееме....


што ти требаа последните две реченици, девојчето има мака ти ја советуваш да се убие:notworthy:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Алкохол во поголеми количини и имат да се отворит да не мојш да го/ја затвориш
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
Потребна ми е ваша помош.
Мојот проблем е во тоа што имам 18 години но имам проблем со тоа што сум премногу конзервативна и затворена личност. Сакам да се дружам но имам многу малку пријатели поради тоа што немам доверба во луѓето, кога нешто ми пречи им кажувам во лице се што ми пречи и со самото тоа ги одалечувам моите пријатели. Дури и на момчињата кои ми приоѓаат ги одбивам бидејќи тешко ми е да им верувам, во секој нивни збор стравувам од некоја лага. Ве молам за ваше мислење, многу би ми помогнало доколку некој од вас го имал истиот проблем и го надминал. Би сакала да споделите мислење со мене.
Ви благодарам на сите.
тоа што си искрен/а и кажуваш отворено кога нешто ти пречи од една страна е доблест но од друга страна може скапо да те чини. Пробај малку да бидеш пофлексибилна личност и помири се со фактот дека не има секакви луѓе.
Убаво е да бидеш претпазлив, но не значи дека сите се злобни и не можеш на никого да му веруваш. Се согласувам и со членот над мене, верувам дека ти е период и дека ќе се среди со време, но поработи малку на твојот карактер. ;)
позз
 

Kajgana Shop

На врв